Reinstalacja systemu. Debian

Zombie
vps, kvm, debian
MyRiot64
MyRiot64

Witam zainstalowalem system Debian 7 na vpskvm. Zainstalowalem go wraz z GRUBEM. Teraz gdy chce zrobic reinstalacje po wybraniu dysku instalacyjnego w Proxmox/sprzet I resetcie w konsoli uruchamia sie GRUB i mam do wyboru tylko zainstalowany system. Jak usunać gruba z konsoli ?

Probowalem reinstalacje w panelu lvlup lecz ona tez nic nie daje :D Nadal jest debian 7 :D

LinGruby
LinGruby Pionier
MyRiot64
MyRiot64

Wlasnie lipa :/ Moze ktoś wie jak zmienić kolejność botowania ?? Bo mam ustawione Dysk/CD/Internet Jak zrobic aby 1 czytal cd a pozniej dysk ??

Timo
Timo Moderator forum.lvlup.pro

To takie wg. mnie logiczne, nawet jak na swoim kompie bootujesz sobie system, klikasz jakieś F8 czy F2, wchodzisz w BIOSa i tam masz kolejność bootowania :slight_smile: Ustaw sobie 1. CD 2. HARD DRIVE a Internetowe czy USB wywal :D

MyRiot64
MyRiot64

owszem lecz w konsoli nie dziala zaden skrót, tylko odrazu wywala grub'a. Nie moge zmienic kolejnosci botowania. A suport od 2 dni nie odpowiada. Masakra jakas

Nieznajomy11
Nieznajomy11 Moderator forum.lvlup.pro

SystemZ jest ostatnio dużo bardziej zajęty niż zwykle, trzeba czekać. ;) Swoją drogą - wraz z rozwojem hostingu będzie on pochłaniał coraz więcej czasu. D:

MyRiot64
MyRiot64

Do zamknięcia :p Wystarczyło nadusić esc w konsoli promox :p Tak to jest jak sie pierwszy raz uzywa takiej konsoli :D hehe

Nieznajomy11
Nieznajomy11 Moderator forum.lvlup.pro

Na tym forum nie zamykamy takich tematów, być może ktoś będzie miał podobny problem ;)

MyRiot64:

nadusić esc

To brzmi prawie jak tłumacz google :D