Rekord SRV w cloudflare i minecraft

Zombie
minecraft, domena, cloudflare
TheEndi
TheEndi

Witam, Posiadam domenę example.com podłączoną do cloudflare, oraz subdomenę mc.example.com, example.com ma pomarańczową chmurkę, a mc.example.com szarą. Wpisując w grze mc.example.com łączy mnie do serwera, chciałbym aby to samo działo się z example.com. Czyli że po wpisaniu example.com w minecraft, przekierowuje mnie na mc.example.com. Chodzi o to że serwer WWW mam na lvlup oraz VPS, i chciałbym aby jeśli łącze się do serwera mc, przekierowuje port 25565 na mc.example.com. Mam nadzieje że jasno wytłumaczyłem. Domena example.com jest przekierowana na serwer www, a mc.example.com na VPS. Będę wdzięczny za odpowiedź :slight_smile:

Nieznajomy11
Nieznajomy11 Moderator forum.lvlup.pro

659x490 553x500

TheEndi
TheEndi

@Nieznajomy11 No więc zrobiłem tak, i nadal widzę ten sam komunikat "Can't reach server." 455x73 Jest może jakiś określony czas w którym to wszystko zacznie działać? Skonfigurowałem tak jak na screenach w odpowiedzi wyżej: 690x341 465x396 467x456 Na serwer minecraft'a łącze się przez example.com, lecz nie działa. Na mc.example.com działa. 483x75 Lecz ja bym chciał aby example.com też działało.

Nieznajomy11
Nieznajomy11 Moderator forum.lvlup.pro

do 48 godzin trzeba czekac, status propagacji mozna sprawdzic na:

https://www.whatsmydns.net/

uzywajac rekordu SRV i wpisujac 200x32 jako domenę

TheEndi
TheEndi

@Nieznajomy11 670x500 Mam wszędzie na zielono, oprócz ostatniego, jeśli wszystkie będą na zielono, to będzie działać?

kubus
kubus

Powinno już działać, ale pewnie twój usługodawca internetowy ma cache'a albo twój komputer, najlepiej jest wejść w Start > cmd.exe i wpisać ipconfig /flushdns

TheEndi
TheEndi

@kubus 595x95 462x82 Czyli mam rozumieć że to wina mojego dostawcy, jeśli tak to ile trzeba czekać około na aktualizacje DNS u mojego dostawcy?

kubus
kubus

Nie koniecznie twojego dostawcy, tak profilaktycznie poczekaj do 48-72 godzin na propagacje dns.

TheEndi
TheEndi

@kubus @Nieznajomy11 Dobrze, będę czekał, dziękuję wam za pomoc :slight_smile:

TheEndi
TheEndi

@kubus @Nieznajomy11

Witam ponownie. Minęły już 4 dni, odkąd zrobiłem konfigurację na cloudflare, lecz niestety nadal nie działa. Ciągle widzę ten komunikat: 446x72 Czy to może nie wymaga jakiegoś płatnego coudflare'a? adres mc.example.com cały czas działa. 471x73 Będę bardzo wdzięczny za pomoc.

Nieznajomy11
Nieznajomy11 Moderator forum.lvlup.pro

Może minecraft 1.2.5 nie wspiera SRV.

TheEndi
TheEndi

Spróbuję ustawić rekord SRV na port 25566 serwera 1.7.2.

tirex
tirex

https://minecraft.gamepedia.com/1.3.1

  • Added SRV Record Lookup support
  • Different subdomains of one domain can handle different servers via different port numbers.
  • Service name should be “minecraft"; i.e. “_minecraft._tcp.example.com".

Jak wyżej widać, że 1.2.5 nie wspiera SRV. Zostalo to wprowadzone w wersji 1.3.1.

TheEndi
TheEndi

@tirex Szkoda trochę, skoro jest to serwer, nie da się tego naprawić jakimś pluginem, czy coś?

Timo
Timo Moderator forum.lvlup.pro

Musisz postawić serwer na 25565 i dać rekord A

TheEndi
TheEndi

Niestety, główna domena jest ustawiona na WWW. Zastanawiam się też, czy można by było postawić proxy z protokołem 1.3.1 gdzie jest już wspierane SRV, a główny serwer pracowałby i tak na 1.2.5.

tirex
tirex

Jak przepuścisz klientów z wersji 1.3.1 na serwer 1.2.5 to powinno zadziałać.

TheEndi
TheEndi

No właśnie, nie o to do końca mi chodzi, klient ma protokół 1.2.5, i się tak właśnie zastanawiam, czy to wsparcie SRV, musi mieć tylko serwer, czy klient też? Wyglądało by to tak: Klient (1.2.5) --> proxy (1.3.1) ---> serwer (1.2.5)

tirex
tirex

Serwer nie musi mieć tego wsparcia i nawet nie ma. Klient musi mieć to wsparcie, które zostało dodane w wersji 1.3.1.

Możesz ewentualnie zrobić tak:

klient (1.3.1) -> proxy (1.3.1) -> serwer (1.2.5)

TheEndi
TheEndi

No to niestety tego nie zrobię, ponieważ sama paczka jest 1.2.5 i ja jako jeden zwykły człowiek nie mogę tego zmienić. Nie ma np. innego sposobu, by główna domena była na serwer mc, i rekord SRV na serwer www?

Nieznajomy11
Nieznajomy11 Moderator forum.lvlup.pro

Jest. Używaj aktualnej wersji.

Lub ustaw główny rekord A jako serwer, a stronę obsługuj tylko pod www. Jeśli używasz VPSa, to możesz postawić na nim jakiś serwer www na porcie 80, żeby robił przekierowania na domenę z www.

TheEndi
TheEndi

Bawiłem się już kiedyś w to przekierowywanie z VPS'a na serwer WWW, i słabo to wychodziło, zostanę już tak jak jest. mc.example.com --> Minecraft example.com --> WWW www.example.com --> WWW ts.example.com --> TS

Dziękuje wszystkim za pomoc, teraz zyskałem nową wiedzę, np. że SRV działa od 1.3.1 :)

tirex
tirex

Jeśli dobrze się orientuję to klient na 1.2.5 jest zmodowany? Jak będziesz wymagać zmodowanego klienta minecraft to będziesz mógł dodać implementację SRV.

TheEndi
TheEndi

@tirex Tak, paczka modów to Tekkit Classic. A wiesz może, jak to zrobić?

tirex
tirex

Wiem jak to zrobić, ale to wymaga modyfikacji jednej klasy. Zobaczę tą paczkę (jak znajdę) i Ci to zmodyfikuję.

TheEndi
TheEndi

Ok, dzięki.

tirex
tirex

Zmodyfikowałem zwykły .jar wersji 1.2.5, aby znajdowało serwery po SRV. Możesz potestować czy znajduje Ci serwer :)

http://www112.zippyshare.com/v/qkn5YLuP/file.html

Jak chcesz to dodam go do tekkitclassic.