Retro Granie

Off topic
koweq
koweq

Pewnie większość z dorosłych miała kiedyś styczność z machinką zwaną Pegasus. To była fajna konsolka. Sam posiadam nadal jej egzemplarz! Kurzyła się na strychu... I tu pojawia się pytanie. Czy macie w swojej kolekcji jakieś retro konsolki? A może o nich sporo wiecie a nie macie aktualnie styczności? A może tylko ja jestem takim "retro dziwadłem"? ;). Piszcie co wiecie! Ja pamiętam np. Wszystkie konsolki (chronologicznie!) od Nintendo i Sony

Karolek
Karolek

Do tej pory zastanawiam się jak działał ten pistolet do kaczek xD W moich pegazusach zawsze psuły się guziczki na konsoli ✌️

Aylin
Aylin ex-admin forum.lvlup.pro

Podróbka podróbki (kopia Pegasusa) miała strasznie słabe pady. Kilka chwil dziecięcej złości, parę uderzeń o podłogę/ścianę i nie działały. Contra, Super Mario i Tanks rządziły w tamtych czasach ;d Zastanawiam się co się stało z moją konsolą, czy ją zwyczajnie szlag trafił, a może jest gdzieś w piwnicy ;d

No i sławetny GameBoy, a raczej jego podróba na naszym rynku.Nie pamiętam jak to już się nazywało, ale wiem że nie było nic gorszego niż układanie Tetrisa w jadącym samochodzie nocą, a jedyne światło było z latarni. Baterie zużywały się w szaleńczym tempie, a przyciski lubiły wyrabiać się i odpadać ;d

SystemZ
SystemZ Admin lvlup.pro

Karolek:

Do tej pory zastanawiam się jak działał ten pistolet do kaczek xD

Dość prosto. Nie wiem czy pamiętasz ale naciśnięcie spustu powodowało na chwilę że ekran robił się czarno biały. Całe tło jest czarne a tam gdzie jest cel robi się biały kwadrat. Przez ten ułamek sekundy pistolet z czujnikiem sprawdza czy nakierowałeś pistolet na białe pole. Jeśli białe pole to gra zalicza że jest ok :slight_smile: http://mentalfloss.com/article/26875/how-did-duck-hunt-gun-work

A pamiętacie jak lizało się cartridge co by zaczęły działać ? :D Magiczna metoda.

koweq
koweq

SystemZ:

Nie wiem czy pamiętasz ale naciśnięcie spustu powodowało na chwilę że ekran robił się czarno biały.Całe tło jest czarne a tam gdzie jest cel robi się biały kwadrat.Przez ten ułamek sekundy pistolet z czujnikiem sprawdza czy nakierowałeś na pistolet na białe pole.

Przez to można było łatwo je oszukać. Wystarczyło tylko "Zapper Gun" (chyba tak się nazywał) nakierować na świecącą żarówkę. A ten chichot psa pamiętacie? Strasznie mnie wkurzał.

Aylin
Aylin ex-admin forum.lvlup.pro

koweq:

A ten chichot psa pamiętacie? Strasznie mnie wkurzał.

Chyba wszystkich to wkurzało. Ja zawsze próbowałam go wtedy zastrzelić :D

koweq
koweq

Aylin:

No i sławetny GameBoy, a raczej jego podróba na naszym rynku.Nie pamiętam jak to już się nazywało

Chyba nazywało się to BrickGame ale nie jestem pewien.

koweq
koweq

Ogólnie jeśli ktoś chciałby dowiedzieć się więcej o gierkach retro i wogóle o grach to zapraszam na kanał Archn.eu . Sam stamtąd się sporo dowiedziałem ;)

koweq
koweq

Niby przypominam ten temat ale! Trochę to na górze wyszło jakbym był starszy niż jestem :P . Właśnie to >koweq:

A ten chichot psa pamiętacie? Strasznie mnie wkurzał.

wygląda jakbym grał wtedy kiedy był boom na "pegaza" a tak naprawdę kilka miesięcy temu grałem na pegazie którego aktualnie zgubiłem (:( ) i tyle. Pewnie niektórzy zapytają "i co z tego?". Ja po prostu wyjaśniam ;)

Jebanany
Jebanany

O makarena... Jaki jestem stary... 😦

Chodziło się na rynek i kupowało gierki. Jako dzieciak nabierało się na 100000 gierek! OKAZJA!, a tak na prawdę było to np. 100 odmian Mario. Mario w lewo, Mario x 2 życia, Mario z odwróconymi kolorami, Mario nieśmierelny... itp.

TANKI! <3 o tak. Siedziało się do nocy i mama nie pozwalała grać 😄 Były jeszcze wyścigówki, ale nie pamiętam nazwy.>Aylin:

No i sławetny GameBoy, a raczej jego podróba na naszym rynku.Nie pamiętam jak to już się nazywało, ale wiem że nie było nic gorszego niż układanie Tetrisa w jadącym samochodzie nocą, a jedyne światło było z latarni. Baterie zużywały się w szaleńczym tempie, a przyciski lubiły wyrabiać się i odpadać ;d

O TAK! podpisuję się pod tym, jako dzieciak miałem i się denerwowałem, że latarnie zanikały co chwila i było gunwo widać na tym dziadowskim wyświetlaczu. A teraz co? Dzieci narzekają, że im mało bateria trzyma, bo muszą siedzieć na pokestopach i czekać na pokemony... eh.. 😕

Krzychu102
Krzychu102

A ja nie mam konsoli :D.

koweq
koweq

Ale tutaj jest o retro a nie współczesności xD

Krzychu102
Krzychu102

Chodzi mi o Gameboy

koweq
koweq

Napisałeś to dosyć dwuznacznie