Reverse DNS

W toku
panel-lvlup-pro
elipeF
elipeF

Tak jak w nazwie. Ustawienie RevDNS przez panel.

LinGruby
LinGruby Pionier

A możesz podać jakiś przykład do czego Ci odwrotność DNS w praktyce?

elipeF
elipeF

Np. Dla poczty :)

LinGruby
LinGruby Pionier

bo do niczego innego się nie nada teoretycznie ;-)

Timo
Timo Moderator forum.lvlup.pro

1) lol coto 2) Do czego jest to potrzebne? 3) Ile osób z tego korzysta? 4) Czy można to zrobić 'jakoś inaczej' ?

Toranktto
Toranktto
  1. https://pl.wikipedia.org/wiki/Reverse_DNS
  2. "Niektóre serwery pocztowe przeprowadzają kontrolę zgodności wpisu revDNS z DNS i w razie niezgodności odrzucają połączenie z komunikatem "4.7.1 Client host rejected: cannot find your hostname" lub podobnym."
  3. Dużo.
  4. Z tego co wiem to nie, tylko właściciel adresu IP może ustawić mu rewers DNS.

Jestem za ;)

elipeF
elipeF

Sprawdź sobie hostname dla dowolnego noda z lvlup'a właśnie to jest revDNS. Pan Michał oferuje ustawienie revDNS przez ticket. Po rozmowie w ticketach doszliśmy do tego, że fajnie byłoby ustawić to z panelu v3 :)

Tak btw. jak jest jakiś spec od SEO to może powiedzieć czy zgodność domeny z hostnam'em ma wpływ na pozycjonowanie. Kiedyś mi się coś takiego o uszy obiło/

LinGruby
LinGruby Pionier

elipeF:

Tak btw. jak jest jakiś spec od SEO to może powiedzieć czy zgodność domeny z hostnam'em ma wpływ na pozycjonowanie. Kiedyś mi się coś takiego o uszy obiło/

Nie jestem specem od SEO Google, ale co do DuckDuckGo to stosuje zupełnie inną politykę i informacje które potrzebuję mam na pierwszej stronie, a co się tyczy Google to na pierwszej stronie są jedynie pseudo informacje a w większości to reklamy które nie mają nic wspólnego z zapodanym hasłem w wyszukiwarce.

Dlatego to całe SEO jest dobre tylko i wyłącznie dla Google bo z innymi wyszukiwarkami niema nic wspólnego, a na Google świat się nie kończy


Mnie kiedyś uczono że istotne są meta name="keywords" content i meta name="description" content ;-)