Server Nicknames - czyli prostsze łączenie się do serwera TeamSpeak3

Poradniki
ts3
luxDev
luxDev Pionier

TeamSpeak3 w wersji klienta 3.1.6 dodał ciekawą opcję połączenia się do serwera bez używania domeny a "pseudonimu" serwera który sobie sam ustawisz.

Z racji tego że zauważyłem że mało osób tego używa lub/i wie o tym pomyślałem że stworzę na ten temat poradnik.

Może zaprezentuję jak to działa

image|611x347

Gdy klikniemy powinno nas połączyć na serwer który posiada taką nazwę

Rejestrowanie pseudonimu serwera

Wchodzimy na stronę https://www.myteamspeak.com/ Rejestrujemy się jeśli nie posiadamy konta lub logujemy, odnośniki znajdują się w prawym górnym rogu.

Gdy się zalogujemy będziemy mogli przejść do zakładki "Server Nicknames" image|690x358

Aby dodać przekierowanie na swój serwer kliknij "Add server Nickname" wpisz co ci tam się podoba, i wybierz opcję czy ma kierować ten pseudonim na domenę czy zwykły adres IP, jeśli wybierzesz IP to w IPv4 wpisujesz adres swojej maszyny na której stoi serwer + port.

Pamiętaj że jeśli nie będziesz mieć aktywności czyli połączeń przez dany pseudonim serwera zostanie on usunięty. Sama opcja wymaga jedynie klienta >=3.1.6

Od tej chwili możesz się cieszyć "darmową domeną" :P

Timo
Timo Moderator forum.lvlup.pro

Oo ale fajne :D

DoreK
DoreK α-tester v3

No powiem Ci że bardzo ciekawa opcja, ciekawe tylko czy sporo osób będzie z tego korzystać :V

Lukass
Lukass

10% Polaków :P To już dawno zostało dodane :)

F4mouS
F4mouS

Opcja bardzo fajna i + dla cb za poradnik. Chociaż osoby, które orientują co i jak myśle, że wiedziały już o tym wcześniej ;)

MichQ
MichQ

Opcja przydatna sam z niej korzystam :D

Timo
Timo Moderator forum.lvlup.pro

Podsumowanie po 24 godzinach korzystania z tej funkcji: Działa. I to na tyle. Korzystam tylko ja. Znajomi nie mają wersji 3.1, nie chcą się bawić w aktualizowanie i ewentualne zakładanie kont, przecież jest im dobrze, a co za problem wpisać .tk na końcu (.pl na serwer prywatny? 😱 Phi, mam na co wydawać kase). Ale ogólnie zamysł jest fajny.

luxDev
luxDev Pionier

Timo:

nie chcą się bawić w aktualizowanie i ewentualne zakładanie kont, przecież jest im dobrze

Wszystko z czego się korzysta powinno się systematycznie aktualizować w celu załatania luk/lub otrzymaniu nowych funkcji :P Żadnych kont nie trzeba zakładać nie rozumiem :P

Timo
Timo Moderator forum.lvlup.pro

Kont nie trzeba, jest to "opcja". Ale w przypadku mnie i mojego znajomego (reszta nie sprawdzała) po kliknięciu wyskakującego okienka "AKTUALIZUJ" jest jakiś błąd - ja próbowałem wiele razy, ale finalnie odinstalowałem stary (bez usuwania danych) i zainstalowałem z teamspeak.com :D