Server vps do starszej gry

Pytania i problemy
izmash
izmash

Cześć, Od jakiegoś czasu chciałbym spróbować się zmierzyć z postawieniem serwera do moda, do Battlefield 2, dużo czasu szukałem odpowiedniego hostingu, niestety moje wymagania spełnia jedynie dedyk OVH z serii GAME na który mnie obecnie nie stać, jednakże lvlup ma w ofercie vpsy stworzone na takim właśnie serwerze. Server gry do poprawnego działania musi stać albo na windows serwer, albo Ubuntu 12.04. Więc miałbym odnośnie tego kilka pytań: -Jaki system znajduje się na wykupionym serwerze (windows / linux?), czy samemu trzeba coś instalować? -OVH Game ma dosyć mocnego anty ddosa, ale czy można dodatkowo ustawić reguły firewalla?

izmash
izmash

-Czy można bez problemu wybrać jakie porty udostępnić, a jakie pozamykać? -Czy można zablokować połączenia z adresami z danego rejonu geograficznego?

Kamil02167
Kamil02167
  1. Ubuntu 16/18, Debian 10 - lecz jest możliwość własnej instalacji z ISO z bazy lub wgranego własnoręcznie
  2. Taka opcja znajduje się w panelu
  3. Robisz to samodzielnie chociażby dzięki iptables
  4. ^ tak samo - w końcu to pełny linux, a nie jakiś hosting mc :kappa:

Jesteś pewny, że oprogramowanie serwera nie ruszy na nowszym systemie? Używanie systemu, który zakończył wsparcie 5 lat temu, jako publiczny serwer nie jest dobrym pomysłem.

system
system

Ten temat został automatycznie zamknięty 32 dni po ostatnim wpisie. Tworzenie nowych odpowiedzi nie jest już możliwe.