Serwer Counter-Strike 1.6 na GAME FR 4GB

Pytania i problemy
WojenHere
WojenHere

Cześć. Planuję tu kupić VPS GAME FR 4GB pod serwer cs 1.6. Mianowicie chce przenieść swój obecny zombie mod na ReHLDS z 1s1k. Serwer 32 sloty, średnio zajęte 20-25 slotów w ciągu dnia. Na serwerze grają głównie osoby spoza polski. 300 fps wystarczy. Do tego chcę jeszcze postawić serwer fastdl (czysty apache z wrzuconymi plikami do pobrania przed dołączeniem na serwer). Ewentualnie w przyszłosci jakiś Zombie Escape. Czy ten VPS uciągnie 2 bardziej wymagające serwery do 1.6? Ten 1 vCPU da sobie rade? Nie będzie lagów ani innych problemów? O RAM się nie martwię, bo zostanie go jeszcze z dużym zapasem. Miło by było gdyby odezwał się ktoś kto ma lub miał tutaj swoje serwery do 1.6.

Championes
Championes

Poleciłbym tobie kupno nie vps z francji, tylko vps z polski (4gb ram game pl). Stabilniejszy i powinien tobie utrzymać wszystko.

WojenHere
WojenHere

Tak sądzisz? Raczej odpadają bo mają procesory z amd na których HLDS (klasyczny, nie wiem jak z ReHLDS) ma problemy i np. wykorzystując tyle samo procesora daje o połowę mniej FPS.

Axerr
Axerr

Weź pod uwagę, że CS 1.6 to gra FPS, gdzie liczy się płynność i szybkość reakcji. Biorąc VPS z francji gracze będą mieli większy ping co za tym idzie płynność rozgrywki zmaleje. Pamiętaj, że zawsze możesz zwrócić się do obsługi w tickecie i z Francji na Polskę z tym, że prawdopodobnie zmieni się adres IP Twojego serwera.

Kamil02167
Kamil02167

Możesz się przenieść z fr do polski, w drugą stronę już to nie zadziała :nosacz:

Axerr
Axerr

No napisałem przecież między Francją a Polską :thinking:

Kamil02167
Kamil02167

Z tego można zrozumieć że działa to w dwie strony :thinking:

Axerr
Axerr

Fix'd

WojenHere
WojenHere

Biorąc VPS z francji gracze będą mieli większy ping

Grać będą głównie gracze spoza polski, więc różnica jest niewielka. Bardziej mnie interesuje czy dałoby radę upchnąć dwa serwery na tym 1 vCPU i jak by to wyglądało

FairGames
FairGames

Pomimo,że HLDS w szczególności REHLDS nie ciągną aż tak procesora jak np. SRCDS do dwóch serwerów poleciałbym ci bardziej ofertę turbo pakiet 7GB(~ różnica 30zł), możliwe, że byś nawet utrzymał 3 pełne serwery po 20 slotów

Championes
Championes

Ja tobei polecam kupić vpsa 8gb ram game pl. Taka maszyna napewno utrzymie tobie te serwery. Pozdrawiam :thinksmart:

WojenHere
WojenHere

FairGames:

poleciałbym ci bardziej ofertę turbo pakiet 7GB(~ różnica 30zł)

jak już pisałem wcześniej:

Raczej odpadają bo mają procesory z amd na których HLDS (klasyczny, nie wiem jak z ReHLDS) ma problemy i np. wykorzystując tyle samo procesora daje o połowę mniej FPS.

WojenHere
WojenHere

Championes:

Ja tobei polecam kupić vpsa 8gb ram game pl. Taka maszyna napewno utrzymie tobie te serwery. Pozdrawiam :thinksmart:

To będzie raczej ostateczność. Za taką cenę to aktualnie jeden serwer na 1s1k, ale moim zdaniem taka cena to trochę za dużo jak na jeden serwer.

Championes
Championes

Ale utrzymie tobie takie serwery :thinksmart:

WojenHere
WojenHere

1s1k też utrzymie, nawet nie będę musiał się przenosić i zmieniać IP :thinksmart:. Ale nie w tym rzecz.

igoyek
igoyek

Powinno być git, ale wybierz polskie serwery ze względu na ping.

WojenHere
WojenHere

igoyek:

Powinno być git, ale wybierz polskie serwery ze względu na ping.

Jak wcześniej pisałem:

WojenHere:

Grać będą głównie gracze spoza polski, więc różnica jest niewielka. Bardziej mnie interesuje czy dałoby radę upchnąć dwa serwery na tym 1 vCPU i jak by to wyglądało

Ale powinno być git bo tak myślisz czy z doświadczenia?

igoyek
igoyek

Tak myślę, nie stawiałem nigdy serwerów Counter-Strike, jednak zdaję sobie sprawę z ich wymagań.

system
system

Ten temat został automatycznie zamknięty 32 dni po ostatnim wpisie. Tworzenie nowych odpowiedzi nie jest już możliwe.