Serwer - CraftCast Creative

Zombie
współpraca-odrzucone
lobsang
lobsang

NAZWA PROJEKTU:

CraftCast Creative (możliwe że ulegnie zmianie lecz na początku przed sama reklamą na youtube)

CEL:

Naszym aktualnym celem jest stworzenie sprawnie działającego serwera creative, dającego możliwość rozwoju gracza, poprzez ciekawy system rang, dających nowe możliwości oraz, dzięki naszemu doświadczeniu, możliwość pokazania początkującym osobą jak budować i tworzyć coraz to lepsze rzeczy poprzez warsztaty o różnej tematyce.

CO UDAŁO NAM SIĘ ZROBIĆ:

Udało nam się stworzyć wstępną wersje serwera tj. poszczególne rangi, światy z działkami oraz główny spawn serwera. Skonfigurowaliśmy oraz przetestowaliśmy pluginy tak by gracze nie doświadczyli żadnych niedogodności. Przygotowaliśmy film promujący serwer na naszym kanale oraz facebook'u.

PLANY:

Chcemy stworzyć duży i sprawnie funkcjonujący serwer Creative, a w przyszłości, rozwijać go o inne kreatywne tryby w zależności od zainteresowania jak i potrzeb graczy. Serwer będzie oferować graczom możliwości rozwoju oraz zdobywania nowych rang poprzez budowanie nowych działek, wiekszych projektów. Zaczynając od małych działek 35x35 po coraz to większe wraz z zdobywaniem przez nich kolejnych rang. Początkowo gracz posiadać będzie jedną działkę 35x35 i wraz z ukończeniem działki gracz może zgłosić ją do oceny przez administracje czyli członków grupy CraftCast i podczas tej oceny zostanie albo awansowany na wyższą range albo otrzyma informację czego jeszcze brakuje by awansować. Po zdobyciu wyższej rangi otrzyma dostęp do podstawowych komend w WorldEdit. Wraz z kolejnymi poziomami otrzyma on dostęp do świata z większymi działkami oraz możliwość zajęcia kolejnej działki na świecie z mniejszymi by móc powiększyć swój poprzedni projekt bądź stworzyć kolejną budowle. Opcjonalnie gracze będą mogli wzajemnie oceniać swoje działki przez co będzie możliwość nagradzania najlepszych za ich umiejętności oraz to co stworzyli. Wraz z rozwojem serwera myślimy o wprowadzeniu co miesięcznych konkursów z konkretną tematyką wraz z nagrodami. Planujemy również wprowadzić możliwość kupienia rangi VIP, która będzie dawała graczowi dodatki w postaci latających cząstek bądź innych ulepszeń wizualnych wraz z zwiększeniem możliwości WorldEdit'a.

OSOBY/ORGANIZACJE BIORĄCE UDZIAŁ:

Jest to inicjatywa naszej grupy, CraftCast (https://www.youtube.com/channel/UC5zQGPs8KPIgPerkQyrLG9w) i cała grupa będzie brała czynny udział w tym przedsięwzięciu.

USŁUGI Z LVLUP.PRO KTÓRYCH POTRZEBUJEMY ABY ZREALIZOWAĆ SWÓJ CEL:

Serwer MC 6-10 GB RAM EU ze względu na dużą ilość operacji w WorldEdit, VoxelSniper, sporą ilość map oraz graczy na serwerze. Aktualnie trudno nam ocenić ilość graczy, którzy by grali na serwerze ze względu na brak doświadczeń w posiadaniu takiego serwera dla osób trzecich. Serwer TS3 100-200 slotów. Pomogł by w komunikacji z graczami, zgłaszaniem nowych pomysłów/błędów oraz lepszą zabawą dla samych graczy gdyż mogliby rozmawiać na wspólnym ts'ie. Hosting WWW pakiet Standart Dla zamieszania informacji odnośnie serwera i stworzenia forum dla graczy by mogli zamieszczać swoje pomysły, problemy itp informacje.

CO MOŻEMY ZAOFEROWAĆ W ZAMIAN:

Informacje o sponsorze serwera umieścimy w postach na naszym facebook'u, w filmach na youtube, w których będziemy promować serwer, też w opisach innych filmów. Również na samym serwerze umieścimy hologram dzięki komu jest sponsorowany serwer.

DLACZEGO TEN PROJEKT JEST UNIKALNY?

Projekt jest unikalny z powodu braku dużych i naprawdę dopracowanych serwerów w Polsce. Będzie oferować graczom duże możliwości rozwoju poprzez rozbudowany system rang oraz bardzo dobry system rozwoju poprzez fakt że gracze będą mogli odwiedzić mapę szkoleniową, na której przygotujemy podstawy z różnych stylów, struktur by gracze mogli się z nimi zapoznać oraz nauczyć nowych rzeczy. Dzięki naszemu kanałowi na youtobe, link powyżej, jesteśmy w stanie rozpromować server, aby stał się mostem łączącym ludzi ze światem youtuberów, jaki społecznością zrzeszającą każdego kto chce budować i dobrze się bawić!

Timo
Timo Moderator forum.lvlup.pro

Fajnie się rozpisałeś, ale nie sądzę, aby ktoś teraz chciał grać na takich serwerach :(

kacper_o
kacper_o

Sporo jest już takich serwerów grup budowlanych, ale nie są one jakoś specjalnie odwiedzane. Nawet jeżeli z początku będziecie mieć graczy, to potem będzie on zapewne świecił pustkami, przez co mogą być problemy z utrzymaniem. (Współpraca z lvlup nie trwa wiecznie) Osobiście mam mieszane uczucia.

adminek153
adminek153 Moderator forum.lvlup.pro

Prezentacja jest bardzo dobra, jedyne do czego bym sie przykleił to nagłówki, których nie zrobiłeś (ale to mały szczegół).

Jednakże co do trybu gry - nie jest on bardzo popularnym i ciekawym trybem dla serwerów (nie cieszy się dużym zainteresowaniem).

Jak narazie nie wyrobiłem sobię ani opinii za ani przeciwko.

patryks
patryks Pionier

Po pierwsze, zastosuj się do szablonu (pogrubienia). Co do serwera, jest pełno serwerów creative... Nie sądzę, by to był oryginalny pomysł, mój głos na nie.

koweq
koweq

Nie ma pogrubień. Serwery creative trudno zmonetyzować. Lvlup nie świadczy już usług TS. Na NIE

AutomattPL
AutomattPL

Znając ekipę CraftCast i ich doświadczenie w tematyce budownictwa w Minecraft, jestem przekonany, że serwer by wypalił.

Problem jest jednak z oryginalnością - @SystemZ szuka tylko oryginalnych pomysłów, a taki Creative nie jest nowym trybem w MC. Podoba mi się jednak system rang i oceniania działek graczy przez ekipę, a w nagrodę za ładne budowle dostęp do WE oraz większej liczby działek + 1 większa działka. Takie coś na pewno pozwoliłoby na wychwycenie nieodkrytych jeszcze, a utalentowanych budowniczych w świecie klocków.

Trudno mi zachować neutralność w sprawie tego projektu, więc raczej jestem na TAK.

lobsang
lobsang

Pogrubienia mi niestety odpadły ale nie mam możliwości edycji posta. Więc proszę kolejne osoby czytające ten temat - nie wypisujcie tego jako głównego problemu.

@Timo Odnośnie tego czy ktoś będzie chciał grać na takim serwerze - aktualnie przy ostrym obkrajaniu przez facebooka zasięgów i tylko dwóch postach testujemy wszystko na 2gb serwerze i jest całkiem przyjemna ilość osób, jednakże kiedy zareklamujemy serwer na naszym kanale jesteśmy przekonani że spokojnie do sporej grupy 50-100+ osób trafimy na początku posiadając sam tryb creative.

@kacper_o Powiedz mi ile jest grup budowniczych w Polsce oraz ile jest tu bardziej znanych polskich - bo nie mówimy o zagranicznych serwerach creative które są tworzone przez owe grupy. Jednakże by rozwiać wątpliwości z pustkami na serwerze jak pisałem zamierzamy rozwijać ten serwer nie tylko sam tryb creative ale też różne inne powiązane z tematyką budowania by gracze mogli nie tylko wejść na działkę i zbudować coś ale konkurować miedzy sobą i dobrze się bawić poprzez początkowo konkursy które możemy ogłaszać na serwerze / youtube / facebooku.

@patryks Jak wyżej napisałem - brak możliwości edycji. Co do oryginalności jak w poście otwierającym temat jest wypisane co serwer będzie zawierać i w jakim kierunku zamierzamy go rozwinąć.

@koweq Trochę mi przykre że sprowadziłeś cały temat do 3 rzeczy - braku pogrubień / trudno o kasę / nie są świadczone usługi TS jakby całość nie miała totalnie znaczenia. Co do TS'a nie zauważyłem mój błąd, pogrubień nie naprawie bez możliwości edycji, trudne ale nie niemożliwe.

koweq
koweq

Zgłoś się do moderatorów (@Aylin i @adminek153 ) po ponowną możliwość edycji. Co do sprowadzania do trzech rzeczy. Dlatego je poruszyłem, bo to były jedyne tematy jakie wymagały poruszenia według mnie.

adminek153
adminek153 Moderator forum.lvlup.pro

Nie ma możliwości edycji podań o współpracę. BTW. Nie jest to jakiś niewiadomo jak tragiczny błąd, po prostu wyglada to troszkę gorzej, ale da sie z tym żyć. Bardziej liczy się treść.

@koweq , jeśli to są najważniejsze rzeczy jakie chciałeś poruszyć, to wydaje mi się to trochę dziwne, ale "spoko".

koweq
koweq

Resztę poruszyli koledzy u góry ;)

endrjoo96
endrjoo96

Dla mnie serwer jest bardzo dobrym pomysłem, tak jak każdy tryb w Klockach który wymaga zwiększonego pomyślunku i zaangażowania ze strony gracza, a jednocześnie pomaga rozwijać i odnajdywać utalentowanych "murarzy i glazurników" 😉 Brakuje mi tylko ostatniej rangi - osiągając ją, gracz miałby możliwość oceniania budowli. Musicie przyznać, że nieważne jak dobrą grupą budowniczych jesteście, wciąż znajdą się lepsi. @koweq i @patryks Nie mam pojęcia czemu nie chcecie dać projektowi szansy. Nie pogrubił nagłówków? Pomyłka w prośbie o usługę TS? To jest szukanie dziury w całym, którego nie znoszę... Ok, błędy można wytknąć, ale nie są na tyle rażące, by używać ich jako głównych argumentów. Jedynym problemem tutaj są rozpromowanie serwera i jego spieniężenie, oraz ogarnięcie strony technicznej, czyt. system rang, oceniania (po tym co mi pokazał @Marcoral to wiem że się da). Kibicuję wam, jestem na TAK.

koweq
koweq

Pisałem że te trzy rzeczy to jedyne problemy jakie zauważyłem. Ja tylko pokazuje ewentualne problemy. Na sam serwer chętnie bym wszedł.

patryks
patryks Pionier

Polecam czytać ze zrozumieniem ;) U mnie głównym argumentem, nie jest brak świadczenia usług ts3, ani brak pogrubień, tylko brak oryginalności pomysłu 😉 Dla przykładu: serwer EasyHc nie jest oryginalnym pomysłem, ale EasyHc na którym będzie kilkanaście rang i zdobywanie nowych rang za zabijanie, kopanie kamienia, budowanie gildii (cele serwera) to już oryginalność? Nie sądzę, to nadal EasyHc, tylko z jakimś systemem rang. Jedyny plus jaki ja widzę, to jakaś tam popularność ekipy, ale wiele było/jest "serwerów youtuberów" gdzie ta aktywność graczy na serwerze jest tylko na samym początku, później każdemu się nudzi serwer i przestaje grać.

lobsang
lobsang

@endrjoo96 Co do rang ciągle myślimy ponieważ zauważyliśmy już, że pojawiają się gracze dla których początkowe wielkości nie stanowią wyzwania ani dla ich kreatywności ani czasu dlatego rozmyślamy o dodaniu dodatkowych by takie osoby mogły oceniać działki innych by móc niektórym pomóc własnie dzięki tej ocenie, która jak wiemy motywuje zazwyczaj do działania oraz dać im możliwość wykazania się na wielkim formacie. Zgodzę się zawsze znajdą się lepsi i nie trzeba wcale patrzeć na resztę świata ale w naszym kraju trafiają się niesamowite talenty, które zazwyczaj nie ujawniają się jakoś. Promocja serwera nie będzie dużym problemem jako że prowadzimy kanał na youtube, a wraz z nim możemy spokojnie promować go co jakiś czas by przybywało coraz więcej osób. Spieniężenie serwera może sprawić jedyny większy problem w tej sprawie, choć uważamy że to kwestia czasu i odpowiedniego podejścia by nie zrazić graczy. Jeżeli są chętni udostępnimy ip na którym obecnie działa beta gdzie dodajemy, testujemy i poprawiamy wszystkie sprawy na bieżąco :)

lobsang
lobsang

Oryginalność pomysłu nie musi być definiowana tylko przez pryzmat ile razy trafiliśmy na daną rzecz ale w jaki sposób ją wykonaliśmy oraz jak o nią dbamy. Skoro jesteśmy w przykładzie EasyHc, na który serwer byś się wybrał? (abstrahując od tego czy grasz na takich serwerach czy nie). Na taki gdzie masz standard kopiesz surowce, wymieniasz je na gildie czy inne potrzebne itemy i tylko się klepiesz czy też gdzie masz złożony system rang, jakieś zadania dodatkowe, różne wydarzenia które nadają grze smaku, które również przykuwają uwagę gracza o ile nie są zrobione banalnie bądź nie są zbyt trudne by gracz mógł się rozwijać i widzieć na bieżąco swoje postępy. To taki drobny przykład oryginalności.

Wjiczek
Wjiczek

Według mnie serwer by raczej wypalił. Ich kreatywność oraz umiejętności raczej się przełożą na oryginalność i niepowtarzalność serwera. Co do zmonetyzowania serwera - jak się to umiejętnie zrobi, to się uda na 100% zmonetyzować taki tryb, jaki nam przedstawiono w tym wątku :slight_smile: Jestem na tak!

lobsang
lobsang

@Wjiczek dzięki za pozytywną opinie :slight_smile:
Jeżeli jest jakaś sprawa, która jest niejasna bądź nie pewna w werdyku odnośnie współpracy to chętnie wyczerpująco odpowiem.

TheRed1337
TheRed1337

I ciekawe kto na nim będzie grał co? Aliqam to jedyny sensowny serwer w Polsce creative. Akurat poziom waszych budowli jest przeciętny i normalny. To co ma oferować serwer, oferuje każdy inny zagraniczny creative dla wykwalifikowanych budowniczych. Czyli kolejna rzecz która się powtarza non-stop aż do końca minecraft'a. Na nie.

lobsang
lobsang

@TheRed1337 Na serwerze będzie grać wiele osób również z Aliqam przychodzą jak jesteś ciekaw :) Może aktualnie jedyny ale konkurencja to rzecz normalna. To zdecyduj się przeciętny czy normalny? To co ma oferować serwer to tylko początek jak napisałem i to nie ma być zagraniczny ale krajowy serwer dla budowniczych czy to doświadczonych czy też odkrywających swoje talenty. PS. Red czy znajdzie się miejsce gdzie nie będziesz krytykować naszej grupy po tym jak zostałeś z niej dyscyplinarnie wyrzucony?

OpToss
OpToss

Tak w gwoli ścisłości Aliquam to nie serwer creative, a plac zabaw dla ludzi szukających wolności w kwestii korzystania z WE, voxela i przestrzeni do budowania. Nie ma co porównywać nowo powstającego małego, ale może i dobrego creative'a z czymś co rozwijało się przez lata a na początku wyglądało jak coś co długo nie postoi.

PS: Co to znaczy "przeciętny i normalny" ? Rozwiń myśl, bo tylko kwasem plujesz.

endrjoo96
endrjoo96

Wychodzę z założenia, że na każdy serwer znajdą się gracze, podstawą jest jego promocja.>TheRed1337:

Aliqam to jedyny sensowny serwer w Polsce creative. Dla mnie to wygląda jak reklama.

lobsang
lobsang

Promocja już powoli działa ponieważ serwer jest otwarty na razie tylko dla osób, które obserwują nas na facebook, przez około dwa tygodnie działalności na serwerze było ponad 100 graczy, większość map została przygotowana, obecnie tworzymy poradniki dla graczy, który dopiero zaczynają swoją przygodę oraz główny spawn na którym gracze będą zapoznawać się z komendami i zasadami na serwerze. Pluginy są skonfigurowane i sprawdzone. Zostało nam jedynie wprowadzenie kilku komend które ułatwią graczom rozgrywkę.

Kaczka
Kaczka

Pomysł na server ciekawy, widziałam go, jak i również odwiedziłam. Miejscami jest nie dopracowany, ale interakcji z ekipą CraftcCast oraz ich fachowa pomoc przy budowaniu, są na prawdę dobre. Dzięki temu wiele osób się rozwinęło. System rang jest bardzo sprawny oraz ciekawie zorganizowany. Osobiście polecam ten server, dobrym pomysłem który jest zorganizowany. Jestem na TAK. :3

SystemZ
SystemZ Admin lvlup.pro

Projekt zostaje wstępnie zaakceptowany. Potrzebne jest ustalenie kilka rzeczy aby dać całkowicie zielone światło.

@lobsang zapraszam na PM :slight_smile:

lobsang
lobsang

Nie chciałbym się upominać ale czekam na odpowiedz już prawie 30 dni, rozumiem że nie zawsze jest czas ale widząc to nowe tematy na forum, odpowiedzi i nie tylko zastanawiam się czy zostałem po prostu olany czy tez niechęć do współpracy. Liczę na szybką odpowiedź.

adminek153
adminek153 Moderator forum.lvlup.pro

Bądźmy spokojni i cierpliwi, skontaktowałeś się z @SystemZ w prywatnej wiadomości? Obstawiam, że tak, więc może tam spróbuj się przypomnieć i skończyć ustalenia dotyczące tej wspolpracy. Skoro wstępnie zaakceptował oznacza, że jest zainteresowany ;)

lobsang
lobsang

Właśnie tam przypomniałem ale że niestety efektu nie dało to ruszyłem temat i tutaj dla trochę większej widoczności tematu :slight_smile:

lobsang
lobsang

@SystemZ Mam nadzieję że tym razem wątek będzie dość widoczny bądź też powiadomienie. Czy wyklarowała się odpowiedź odnośnie naszych ustaleń w sprawie współpracy? Ponieważ stoję z tematem już od ponad miesiąca, a sytuacja robi się trochę dziwna.

SystemZ
SystemZ Admin lvlup.pro

Rozumiem że to trwa dłużej niż zazwyczaj lecz ciągłe poganianie mnie bez pokazania aktywności kończy się w tym wypadku odrzuceniem projektu. Widzę że się nie dogadamy więc rezygnuję co by uniknąć ewentualnych problemów w przyszłości.