Serwer CS:GO wymagania

Zombie
vps, csgo
krfcm
krfcm Pionier

Hej, chciałbym się dowiedzieć orientacyjnie jakich parametrów będzie wymagał serwer CS:GO 24 sloty 128 tr 1 vs 1. Pierwotnie chciałem zacząć od dedykowanego hostingu cs, ale gdy po napisaniu maila do 3 hostingów z pytaniem o przydzielane parametry do takiego serwera 2 nie odpowiedziały, a 3 odpisał, że nie może udzielić takich informacji, postanowiłem stworzyć serwer na vps i wiedzieć na czym stoi :)

Timo
Timo Moderator forum.lvlup.pro

Z serwerem CSGO bywa różnie, na podstawie mojego doświadczenie ci powiem bo nigdzie nie ma minimalnych wymagań. Po pierwsze, minimum 15 GB dysku. Ewentualnie usuwając mapy dust2, cobblestone itp i schematy zakładników można zejść do 12 GB. Pamięć RAM, na 24 sloty z 128 TR spokojnie 2gb wystarczy, to nie serwer Minecraft by żreć od razu całe dostępne miejsce. Procesor - tutaj sprawa jest różna, z mojego doświadczenia Ci powiem że jak postawiłem testowy serwer na VPS OpenVZ 4gb z lvlup, to przy 20 graczach na uproszczonym z 64 TR użycie procesora to było ok. 20%, więc zgodnie z matematyką, byłoby to ok 45-50% na 128 TR przy 24 graczach. Więc spokojnie VPS OpenVZ 4gb z lvlup Ci wystarczy, lecz pod serwer publiczny polecałbym Ci KVM 2gb, ze względu na brak oversellingu, stabilniejsze działanie i lepszy anty-ddos.

krfcm
krfcm Pionier

Nawet nie myślałem o OpenVZ, nie chodziło mi też o minimalne wymaganie tylko wymagania orientacyjne :slight_smile:

Timo
Timo Moderator forum.lvlup.pro

To widzisz, podsumowując RAM 2gb, dysk minimalnie 15 gb (bo jeszcze przecież system), procesor tak jak na tym VPS, nie wiem jak to przeliczyć.

Nieznajomy11
Nieznajomy11 Moderator forum.lvlup.pro

Timo:

ze względu na brak oversellingu

Twierdzisz, że na openvz z lvlup jest overselling? To ty chyba nie widziałeś prawdziwego 😕

SystemZ:

Ałć, to bolało.

Timo
Timo Moderator forum.lvlup.pro

Zapewne overselling jest niewielki, ale jest i w przypadku publicznych projektów może to niekiedy przeszkadzać. Pan Michał pisał kiedyś o tym, lecz zapewniał jakoby w KVM nie było. Miałem kiedyś na jakimś no-name-owym hostingu do czynienia z prawdziwym oversellingiem, VPS był za chyba 10 zł i cały czas miałem 50% zajętego procesora, kiedy "mój" VPS nic nie robił.

Nieznajomy11
Nieznajomy11 Moderator forum.lvlup.pro

Moim zdaniem nie występuje tutaj overselling, jedynie co może się zdarzyć to to, że pech będzie chciał i na jeden węzeł trafi kilkanaście osób z chęcią wyciśnięcia jak najwięcej z CPU i RAM, ale z tego co zauważyłem to zjawisko rzadko występuje.

Jeszcze kilka dni temu miałem VPS z ovh który miał 100% cpu steal

Timo
Timo Moderator forum.lvlup.pro

SystemZ:

jest dużo większy zapas mocy gdyż oferta KVM nie ma oversellingu. SystemZ:

Jeśli ktoś mówi że KVM jest za drogi to prawda jest inna, to OpenVZ jest wręcz niezdrowo za tani!

Minimalny jest. Nie róbmy z tego zamieszania i powiedzmy szczerze, każda (raczej) firma go posiada, raz większy raz mniejszy i zwykle nie jest to duży problem dla użytkownika, przynajmniej tutaj.