Serwer gry na jednym baza danych na drugim serwerze

Pytania i problemy
Axbriv
Axbriv

Witajcie, potrzebuje informacji czy coś trzeba zmienić aby serwer gry jak jest na dedyku a baza danych na drugim serwerze gdzie jest PMA, czy musze na tym drugim serwerze coś dodawać aby się łączył serwer gry z bazą?

Timo
Timo Moderator forum.lvlup.pro

Jeśli masz ustawiony firewall na serwerze z bazą danych, to musisz dodać wyjątek dla adresu IP serwera gry.

Dodatkowo użytkownik, aby łączyć się zdalnie, musi być odpowiednio ustawiony. Tak jak tutaj: https://lvlup.rok.ovh/t/host-1-2-3-4-is-not-allowed-to-connect-to-this-mysql-server-jak-naprawic/2627?u=timo

Axbriv
Axbriv

@Timo, A powiesz mi jak dodać wyjątek do firewall?

Jeżeli chodzi użytkowników to wszystko jest dodane bo tworzą się konta poprzez panel sterujący serwerem i można się zalogować do pma, lecz jak jest odpalana gra to nie czyta bazy danych

Timo
Timo Moderator forum.lvlup.pro

To musisz dać znać jak wygląda u ciebie ten firewall. Wtedy dopasujemy komendę dodającą wyjątek.

Używane są po prostu iptables, może korzystasz z ufw?

Axbriv
Axbriv

W prawdzie powiedziawszy to niezbyt wiem jaki jest, ale mogę powiedzieć że jest to vps od ovh

Axbriv
Axbriv

@Timo Okey już mam, na tym serwerze co mam bazę danych jest iptables v1.8.7 (nf_tables)

Timo
Timo Moderator forum.lvlup.pro

W takim razie komenda iptables -A INPUT -p tcp -s --dport 3306 -j ACCEPT powinna pomóc i serwer powinien się już łączyć poprawnie. Zakładając oczywiście, że bazę masz na domyślnym porcie.

Axbriv
Axbriv

port jest domyślny, lecz dalej jest to samo co było, tak jak by się nie łączyło

Axbriv
Axbriv

Dodatkowo jest komunikat An error happens on MySQL for query "SELECT * FROM dealers : []": ER_HOST_IS_BLOCKED: Host '54.37.80.198' is blocked because of many connection errors; unblock with 'mysqladmin flush-hosts'

Wiesz może jak to rozwiązać? @Timo

system
system

Ten temat został automatycznie zamknięty 32 dni po ostatnim wpisie. Tworzenie nowych odpowiedzi nie jest już możliwe.