Serwer Hardcore na wersji Minecraft 1.9

Zombie
współpraca-odrzucone
AutomattPL
AutomattPL

####Nazwa projektu: mc.Automatt.eu - Serwer Hardcore

####Cel: Utworzenie serwera Hardcore (głównie dla widzów kanału AutomattPL) na wersji Minecraft 1.9 i zachęcenie graczy do korzystania z zupełnie nowego systemu PVP wprowadzonego w tejże wersji.

####Co udało nam się zrobić? Udało się nam ukończyć pracę nad wszystkimi pluginami niezbędnymi do sprawnej pracy serwera Hardcore, takimi jak gildie, system żyć i banów za śmierć. Mogę zapewnić, że wszelkie testy co do poprawnego działania tychże pluginów zostały przeprowadzone. Serwer nie będzie oferował niesamowicie zróżnicowanej rozgrywki czy niezliczonej liczby bardzo rozwiniętych pluginów - serwer Hardcore to serwer Hardcore, czyli zdobywanie surowców poprzez kopanie kamienia, zbieranie własnej drużyny oraz walka o przetrwanie - ale to wszystko na wersji Minecraft 1.9, co oznacza, że rozgrywka będzie się zupełnie różniła od tej na wersji 1.7 czy 1.8 dzięki m.in. nowemu systemowi PVP. Jedyne nasze pomysły, które wzbogacą grę, to:

  • crafting "Magicznej Gąbki", która umożliwia przeniesienie się na spawn bądź bazę gildii,
  • możliwość zmiany skórki dla graczy non-premium,
  • system biomów, które będą generowały się na świecie w inny sposób niż zazwyczaj (np. mniejsza powierzchnia oceanów, dodane biomy netherowe). Ponadto, udało nam się nawiązać kontakt z najpopularniejszą ekipą budowniczych Minecraft w Polsce, czyli CraftCast - wyrazili oni chęć do budowy spawnu na potrzeby serwera i pierwsze prace ruszają już jutro (posiadają oni własny, odpowiednio skonfigurowany serwer).

####Plany: Mimo że chcemy, aby serwer nie był na siłę ułatwiany i zachował swój poziom trudności, to jednak jesteśmy otwarci na wszelkie pomysły. Dlatego przed oficjalnym startem (9 kwiecień), planujemy otworzyć ogólnodostępne Beta-Testy serwera (5 lub 6 kwiecień), podczas których gracze będą mieli możliwość przetestowania działania serwera na wersji Minecraft 1.9, wyrażenia swojej opinii na temat rozgrywki na takim serwerze oraz wprowadzenia swoich własnych pomysłów na serwer.

####Osoby/organizacje biorące udział:

  • AutomattPL (ja) - właściciel kanału na YouTube, fanpage na FaceBooku oraz streama na Twitch. Informacje o Beta-Testach oraz oficjalnym otwarciu serwera zamieszczone będą na podanym wyżej kanale YouTube oraz FaceBooku, a na Twitchu będzie można obejrzeć oficjalne otwarcie serwera,
  • Kacz0R3X - osoba z wieloletnim doświadczeniem w tworzeniu serwerów Minecraft, zajmujący się pisaniem pluginów od ponad 3 lat. Szuka rozwiązania na każdy problem i nie akceptuje niczego, co mogłoby stanowić dyskomfort dla graczy bądź bug w rozgrywce,
  • Smerfiq - utalentowany budowniczy w grze Minecraft, z chęcią wybuduje spawn na serwer,
  • Garcio, Formicaa, Nastusiaa - zadeklarowani jako moderatorzy serwera.

####Osoby/organizacje które może wezmą udział: Brak.

####Usługi z lvlup.pro których potrzebuję aby zrealizować swój cel wraz z parametrami (GB RAM, sloty itp):

  • VPS z wirtualizacją KVM z pamięcią RAM 8GB - widzowie mojego kanału są bardzo zainteresowani serwerem i codziennie padają pytania, kiedy on wystartuje. Potrzebujemy zatem porządnej maszyny, która bez problemu wytrzyma "wizytę" graczy na serwerze Minecraft.
  • serwer TeamSpeak 60 slotów - rozgrywka ma na celu zbieranie się graczy w gildie, a żeby to było możliwe, to użytkownicy serwera muszą mieć miejsce, gdzie mogą się komunikować. Serwer TeamSpeak jest także niezbędny do sprawnej komunikacji między graczami a administracją serwera.

####Co mogę zaoferować w zamian?

  • logo lvlup.pro będzie widoczne na filmach na kanale na YouTube reklamujących otwarcie Beta-Testów oraz oficjalne otwarcie serwera, a także na livestreamach z serwera na kanale Twitch.
  • automatyczna wiadomość na serwerze co 15 minut "Serwer sponsoruje: lvlup.pro!"

Jesteśmy oczywiście otwarci na inne propozycje :).

####Dlaczego ten projekt jest unikalny? Serwer jest unikalny ze względu na wersję Minecraft, na której będzie postawiony - czyli 1.9. Ta wersja stanowiła wielki update pod względem PVP, o czym świadczy wprowadzenie do gry nowego systemu walki, tarcz czy różnych strzał. Zależy nam na ukazaniu w pełnej formie tych nowości, a serwer Hardcore jest do tego świetnym pretekstem!

Liczymy na pozytywne rozpatrzenie naszej propozycji współpracy! Pozdrawiamy serdecznie! AutomattPL wraz z ekipą serwera mc.Automatt.eu

adminek153
adminek153 Moderator forum.lvlup.pro

Teraz takich serwerów przyleci jak grzybów po deszczu (czyli bardzo dużo), bo nie tylko dla Ciebie jest to intrygujący i dobry pomysł, ale dla 50% innych właścicieli minecraftow jest to informacja "oho, pvp w 1.9 bedzie zajebiste, tworzymy serwer". Czym Twój serwer bedzie sie wyróżniał od pozostałych??

Na innych forach powiązanych z minecraftem widzę juz prezentacje serwerów pvp na 1.9. Pomysł nie zbyt oryginalny, ludzie juz cie wyprzedzili.

Mój głos w tej sprawie - neutralny

AutomattPL
AutomattPL

@adminek153, dziękuję bardzo za opinię. Zaznaczam, że dobrze wiem, iż pomysł na serwer Hardcore nie jest unikalny i jestem świadom, że dużo innych osób chce otworzyć swoje własne serwery na wersji 1.9. Aczkolwiek, widziałem zapowiedzi, w których serwer Hardcore tak naprawdę powinien nosić nazwę EasyHardcore - zbyt dużo ułatwień, zbyt duża szansa na wydropienie diamentów, złota itp. z kamienia - Hardcore powinien być Hardcorem, a właściciele serwerów coraz to częściej decydują się na ułatwienie rozgrywki na każdy możliwy sposób - czemu my jesteśmy jak najbardziej przeciwni. I jeżeli nasz serwer ma się wyróżniać od pozostałych - nie licząc autorskich pluginów na gildie, ranking, biomy i innych - to właśnie tym poziomem trudności; gracze będą musieli zapracować na swoje ekwipunki, aby móc walczyć z pozostałymi. Nawiązałem także kontakt z ekipą CraftCast, czyli najbardziej popularną ekipą budowniczych w Polsce i ku mojemu pozytywnemu zaskoczeniu, zgodzili się na budowę spawnu na potrzeby serwera (za chwilę dodam tę informację do prezentacji serwera). Zaznaczam, że nie będzie to tylko serwer PVP, survival czy survival z gildiami - Hardcore odznacza się od innych właśnie swoim unikalnym poziomem trudności.

SystemZ
SystemZ Admin lvlup.pro

Projekt zostaje odrzucony. Najnowsza wersja aplikacji to nie jest coś czym można zabłysnąć, jest to wręcz obowiązek by aktualizować oprogramowanie i zrobi to prędzej czy później zdecydowana większość serwerów.