Serwer Hurtworld - Pytanie

Pytania i problemy
Flyspeak
Flyspeak

Witam zamierzam otworzyć serwer Hurtworld 60 slotów. Na vps będzie stał tylko Hurtworld z mała ilością pluginów ,bedzie to serwer classic x2 , Jaki VPS KVM powinienem wybrać?

Timo
Timo Moderator forum.lvlup.pro

Wydaje mi się, że powinieneś wziąć opcję 4gb - 3gb na serwer i 1gb na cache i pierdoły, typu ts3, czy www - bo pewnie będzie. Myślę, że 3gb na 60 slotów starczy.

Flyspeak
Flyspeak

Mam wykupiony hosting www i VPS KVM na którym stoi Ts3.. Na serwerze będzie tylko HURTWORLD.

Timo
Timo Moderator forum.lvlup.pro

W takim razie myślę, że VPS z 2gb wystarczy na samą grę, chyba, że chcesz dowartościować graczy, to 3gb - im więcej tym podobno lepiej. Choć moim zdaniem skoro tylko gra to 2gb starczy.

hej0ss
hej0ss

4 Gb starczy na 60 slotów, pluginy, ts i strone z tego co się dowiedziałem od takiego jednego Wlasciciela Serwera Hw.

Flyspeak
Flyspeak

Wybrałem 4GB. Jak zwykle musiałem natrafić na jakiś problem. Hurta zainstalowałem w oparciu o https://gameservermanagers.com/lgsm/hwserver/ .Wszystko się instaluje gites odpala serwer wszystko OK ale niestety nie mogę się z nim połączyć. Napisałem już ticket o white list. Ale czy to pomoże? Jakieś pomysły?

SystemZ
SystemZ Admin lvlup.pro

Podałeś trochę za mało informacji aby coś pomóc. Wszystko OK nie jest jeśli nie możesz się połączyć 😛

Na początku użyłbym netstat -an aby zobaczyć czy serwer nasłuchuje na swoim porcie.

Flyspeak
Flyspeak

https://zapodaj.net/26b34d2cef494.png.html Szczerze mówiąc nie wiem czy nasłuchuje . Porty Hurtworld 12871,12881, Dziwi mnie te ip 0.0.0.0

SystemZ
SystemZ Admin lvlup.pro

Z tego co widzę Hurtworld korzysta z portów 12871, 12881 i widać że takie nasłuchują na protokole UDP.

0.0.0.0 to taki specjalny adres IP który mówi aby nasłuchiwać na każdym skonfigurowanym adresie IP na twoim serwerze. Jest ok. Przykładowo jeśli dodałbyś teraz nowy adres IP na VPS to nie musiałbyś zmieniać nic w konfiguracji serwera gry, bardzo przydatne i oszczędza czas, zwłaszcza gdy masz dużo usług na serwerze.

Teraz proponowałbym sprawdzić w kliencie co się dzieje przy próbie połączenia np. warto poszukać logów w konsoli. Bardzo pomocne byłoby aby gra Ci powiedziała czy w ogóle nie może się połączyć czy coś z konfiguracją serwera jest nie tak i odrzuca połączenie po jego nawiązaniu.

Flyspeak
Flyspeak

Ze strony hostingu jest wszystko OK. Znalazłem w logach serwera takie coś: [S_API FAIL] SteamAPI_Init() failed; SteamAPI_IsSteamRunning() failed.

system
system

Ten temat został automatycznie zamknięty 32 dni po ostatnim wpisie. Tworzenie nowych odpowiedzi nie jest już możliwe.