Serwer minecraft na Rasberry Pi3

Off topic
Kubapaszko
Kubapaszko

Mam pytanie czy to dobry pomysł? Bo wolę kupić sobie to niż płacić 3 dychy miesięcznie na craft serve. Serwer miałby dźwigać od 20 do 190 modów. W tym przypadku te 190 to wątpię bo on ma tylko 1GB RAM i trochę mało, ale 40-50? Wydaje mi się że powinno pójść.

koweq
koweq

Mody potrzebują min. 4GB RAMu

Timo
Timo Moderator forum.lvlup.pro

Sam czysty silnik potrzebuje (mówiąc, że nie chcemy nadmiernych lagów) 1GB RAMu. W przybliżeniu, 10 modów 2GB RAMu, 190 (jest tyle w ogóle? lol) to co najmniej 8GB RAMu i jakiś lepszy procesor

Karolek
Karolek

Legenda głosi że malina jest stabilna XD

liamdj23
liamdj23

Ja miałem serwer 1.5.2 na raspberry pi 2 z 20 pluginami :) grałem sam, więc nie wiem jak z ilością RAM dla graczy, ale pluginy działały nawet dobrze. Przeniosłem się na VPS i widać różnice. Serwer włącza się 5 sekund, a przy korzystaniu z WorldEdit nie wywala mnie z serwera. Myślę, że z modami byłoby ciężko.

Fallen
Fallen Pionier

Malina jest fajna i stabilna ale nie do stawiania serwerów gier :P Bardziej pod DIY lub coś podobnego

SystemZ
SystemZ Admin lvlup.pro

Sądzę że ten sprzęt nie jest przeznaczony do aż takich ciężkich prac. Zwykły nawet kilkuletni PC czy laptop z 4-8GB RAM dałby radę dużo lepiej. Jak uczysz się programowania, elektroniki lub chcesz majsterkować to wtedy idealne narzędzie. RPi daje też radę jako mały domowy serwer WWW lub z sesją IRC.

Kubapaszko
Kubapaszko

Ale to nie jest client tylko serwer

Kubapaszko
Kubapaszko

Ja nie mówię o graniu na rasberry, tylko o serwerze. Client na innym PC by był

Nieznajomy11
Nieznajomy11 Moderator forum.lvlup.pro

A to na serwerze nie potrzeba modów? 190 modów brzmi absurdalnie, a co dopiero 190 modów client-side!

liamdj23
liamdj23

Na raspberry pi włączysz tylko serwer, zresztą powiem Ci tylko tyle, że lepiej kupić sobie VPS, bo malina modów nie uciągnie, ledwo z pluginami sobie radzi a co dopiero z modami ;)

koweq
koweq

SERWER NIE UTRZYMA TYLE MODÓW! FORGE POTRZEBUJE MIN. 4GB RAMu!

kamcio96
kamcio96

190 modów na pewno nie utrzyma, ale jak chcesz zwykły silnik z jakimiś podstawowymi pluginami na malince, to możesz zobaczyc na Cuberite. Stabliny serwer, nie wymaga tyle zasobów co zwykły silnik ;) Pluginy też dostępne na stronie ;)