Serwer nie dziala/phpmyadmin

Zombie
www, phpmyadmin
Gary
Gary

Witam, serwer www nie dziala jesli probuje polaczyc sie z nim z poziomu komputera czy innych urzadzen, musze dopiero wejsc na niego przez dane mobilne w telefonie zeby wogole zobaczyc moja strone, probowane na innych komputerach/sieciach i dziala dopiero po wlaczeniu danych mobilnych. Tak samo nie dziala phpmyadmin, gdy chce wstawic/edytowac rekord, wyskakuje to:

undefined

xxanonymousxx11
xxanonymousxx11

Witaj zainstaluj jeszcze raz prawdopodobnie zrobiłeś błąd przy instalacji

Gary
Gary

nie dziala na kilku serwerach ktore dzialaly stabilnie od paru dni bez zadnych wprowadzanych zmian, nawet wlasne zainstalowanie phpmyadmin nie poprawia sytuacji wiec jednak cos nie tak z nim :) Wieczorem dzialalo, dzis rano sie budze - nie dziala.

SystemZ
SystemZ Admin lvlup.pro

Chodzi o hosting WWW w lvlup.pro czy serwer WWW na VPS?

Gary
Gary

hosting www, kompletnie phpmyadmin nie pozwala na edycje, nawet jak sobie wlasne postawie :/ mozliwe ze to cos z serwerem mysql :(

DBanaszewski
DBanaszewski α-tester v3

A jakieś błędy są wyświetlone (np. 1045 - Access denied) ?

Gary
Gary

Nic, na serwer moge wejsc tylko na internecie ktorym uslugodawca jest play, orange itp, na swoim nic, znajomi/klienci tez nic dziaaj tylko dane mobilne w smartfonie, i to na kazdy z 3 serwerow ktore od jakiegos czasu nie byly ruszane, ot tak nagle nie dziala :(

SystemZ
SystemZ Admin lvlup.pro

To błąd po stronie hostingu WWW, mogę to potwierdzić. Dziś aktualizowałem dość sporo pakietów, widocznie coś wymaga naprawy, właśnie nad tym pracuję.

Gary
Gary

DZIEKI! Juz od rana mam telefony ze nic nie dziala, wkoncu cos sie dzieje ;)

DBanaszewski
DBanaszewski α-tester v3

U mnie działało, zobaczymy co zrobi nasz ulubiony Pan MIchał :slight_smile:

Edit 1(+0.5 XD): phpMyAdmin działał i Pan Michał nas odłączył :/ 503 Service Unavailable PS. @SystemZ na maszynie z Directadmin brakuje pliku błędu 503, bo nie został znaleziony ;)

Edit 2: phpMyAdmin już działa :)

SystemZ
SystemZ Admin lvlup.pro

Wygląda na to że już działa. Była to kwestia aktualizacji konfiguracji php, przy okazji zaktualizowałem też roundcube'a do webmaila Wybacz za utrudnienia.

Na przyszłość proszę o więcej szczegółów jaka to usługa, w ten sposób szybciej można dokonać diagnozy.

Gary
Gary

Na chwile moglem wejsc i znow nie moge, tak samo edytowac w phpmyadmin :(

SystemZ
SystemZ Admin lvlup.pro

Być może to kwestia cache, odwiedź phpmyadmin poprzez tryb prywatny/incognito w przeglądarce.

Nieznajomy11
Nieznajomy11 Moderator forum.lvlup.pro

650x124 AKURAT robiłem stronę z kotkami, szlaq :/

Czemu zawsze coś robię jak nie działa (ostatnio zabrakło miejsca przez backupy) D:

@SystemZ, tutaj takie pytanie przy okazji, bo hosting przez apache benchmark wywala 508, idzie to jakoś ograniczyć? ;P

Gary
Gary

Wszedlem nawet przez telefon i nic, mimo wszystko wciaz nie moge wejsc na strone bo mnie po prostu wywala jak nigdy(korzystam z lvlup od 2 lat) :) @SystemZ juz phpmyadmin smiga, ale wciaz wejscie na strone jest niemozliwe :/

SystemZ
SystemZ Admin lvlup.pro

Mówimy tu cały czas o phpmyadmin pod tym linkiem? https://w2.lvlup.pro/phpmyadmin

Dokonałem kilku modyfikacji ale generalnie nie widzę aby nadal zdarzały się jakieś problemy z bazą Czy możecie podać jakiś adres strony który przykładowo nie działa przez ten błąd? Czy to tylko i wyłącznie problem z phpmyadmin?

Gary
Gary

Nie moge wejsc sobie na blyze.pl (moja) tka jak moi znajomi, smiga tylko na vpnie lub na danych mobilnych.

Nieznajomy11
Nieznajomy11 Moderator forum.lvlup.pro

Już działa :>

SystemZ
SystemZ Admin lvlup.pro

Wygląda na to że generalnie chodzi Ci o dwa błędy.

Pierwszy, phpmyadmin mógł mieć chwilowo problem przez powiedzmy ostatnie 2h, była to kwestia błędu podczas aktualizacji który został już naprawiony kilkanaście minut temu.

Druga sprawa to niedostępność strony z poszczególnych adresów IP, tą sprawę rozwiąże ten wątek gdy napiszesz zgłoszenie:

https://lvlup.rok.ovh/t/strona-nie-dziala-w2-lvlup-pro-2222-nie-odpowiada-co-robic/1712

Nieznajomy11
Nieznajomy11 Moderator forum.lvlup.pro

A co z blokowaniem apache benchmark i wykonywania tysięcy requestów z jednego ip? ;P

Gary
Gary

Tyle ze skad mam brac adresy ip poszczegolnych klientow? Kazdemu wchodzi tylko przez dane, ale coz popytam jeszzcze kilka osob.

SystemZ
SystemZ Admin lvlup.pro

Nieznajomy11:

A co z blokowaniem apache benchmark i wykonywania tysięcy requestów z jednego ip? 😜

To sprawa na inny wątek

Gary:

Tyle ze skad mam brac adresy ip poszczegolnych klientow? Kazdemu wchodzi tylko przez dane, ale coz popytam jeszzcze kilka osob.

Na początek wystarczy nawet i jedna osoba aby sprawdzić czy to rozwiąże problem. Alternatywą jest zapewne przykładowo restart modemu w dużej części przypadków przy zmiennym adresie IP.

Gary
Gary

W takim razie zgloszenie poszlo, "blokowanie" :)

SystemZ
SystemZ Admin lvlup.pro

Dla twojej wygody wyczyściłem przed chwilą obecną całą blacklistę, warto sprawdzić czy teraz wszystko gra.

Gary
Gary

No i teraz dziala, tylko dziwne ze zablokowalo w nocy(na wieczor jeszcze dzialalo) kiedy z niczego nie korzystalem.

SystemZ
SystemZ Admin lvlup.pro

Żadna blokada nie jest bez powodu i nie dzieje sie sama. Czasami po prostu ciężko to ustalić.

Spotkałem się z sytuacją gdzie użytkownik zmienił hasło do poczty ale na jednym z rzadziej używanych urządzeń w domu nie zmienił konfiguracji konta pocztowego. Skutkowało to ciągłym wpisywaniem na blacklistę gdyż były ciągłe błędne próby logowania z domowego adresu IP które przy okazji odcinały dostęp innym urządzeniom.