Serwer nie wysyła pingu

Pytania i problemy
BakuQ
BakuQ

Witam mój serwer nie może nic pingować np ping www.wp.pl i mam problem z polaczeniem sie pluginu z licencja, co moge zrobic?

Timo
Timo Moderator forum.lvlup.pro

Być może jest problem z DNS. Sprawdź, czy możesz pingować adresy IP (przykładowo: 1.1.1.1).

BakuQ
BakuQ

Zrobiło się jeszcze gorzej początkowo serwer nie wysyłał pingów a po restarcie vps internet na maszynie całkiem siadł. Pisałem ticket ale już czekam 2dni

SystemZ
SystemZ Admin lvlup.pro

Dopóki działa SSH to zazwyczaj (~95% przypadków) nie jest kwestia obsługi więc raczej niepotrzebnie czekasz na odpowiedź w tickecie.

Reinstalacja systemu powinna pomóc jeśli coś jest w nim uszkodzone. Świeży system z panelu powinien bez problemu pingać w obie strony. Nie zapomnij tylko o zrobieniu kopii zapasowych istotnych dla Ciebie plików.

BakuQ
BakuQ

Problem w tym że potrzebuje plików z tego vpsa a nie moge nawet wejsc do ssh

Michall
Michall

Spróbuj zrobić kopie plików przez proxmoxa w panelu.

BakuQ
BakuQ

I co jak zrobie, gdy zreinstaluje system bede mogl przywrocic te pliki?

Timo
Timo Moderator forum.lvlup.pro

Skorzystaj z tego poradnika odnośnie odzyskiwania danych: https://lvlup.rok.ovh/t/odzyskiwanie-plikow-gdy-system-nie-wstaje-na-serwerze-vps/10248?u=timo

Gdy je odzyskasz i zgrasz w inne miejsce, możesz zrobić reset VPS do ustawień fabrycznych i wgrać je ponownie.

BakuQ
BakuQ

Jest ktoś mi wstanie pomóc z tym? Odwdzięczie się wPLN'ami

BakuQ
BakuQ

Coś chyba jest nie tak :( image|690x431

Timo
Timo Moderator forum.lvlup.pro

Hmm, wygląda jakby kolekcja obrazów nie działała u ciebie w Proxmoxie.

Spróbuj w innej przeglądarce, jeśli to nie pomoże to napisz ticket w tej sprawie - też miałem raz podobny problem.

BakuQ
BakuQ

image|690x431 Sieć wstała ale na pare minut...

Timo
Timo Moderator forum.lvlup.pro

No, nie sugerowałbym się tym.

Zgłoś w tickecie błąd z kolekcją obrazów, a w tym czasie co możesz zrobić to samemu wrzucić ISO takiego ubuntu live servera wchodząc na vps14491 (n107) z lewej, następnie ISO Images i Upload. Będziesz mógł je wtedy zamontować do maszyny wirtualnej.

BakuQ
BakuQ

https://releases.ubuntu.com/18.04.5/ Czy tą wersje serwerową mam wgrać?

Timo
Timo Moderator forum.lvlup.pro

Tak, wybierz tą: ubuntu-18.04.5-live-server-amd64.iso

Pobierz, wrzuć na Proxmox i postępuj zgodnie z podesłanym wcześniej poradnikiem.

BakuQ
BakuQ

image|690x431 Nie mogę nic napisać w konsoli proxmox

BakuQ
BakuQ

Dziękuję ci bardzo udało się! Już traciłem wiare <3

system
system

Ten temat został automatycznie zamknięty 32 dni po ostatnim wpisie. Tworzenie nowych odpowiedzi nie jest już możliwe.