Serwer Project Zomboid na Ubuntu 14.04 64bit

Off topic
SystemZ
SystemZ Admin lvlup.pro

Poradnik jeszcze nie ukończony, cierpliwości

Logujemy się na konto root a następnie instalujemy javę i biblioteki dla systemu 64bit

apt-get install -y screen default-jdk lib32gcc1

Dodajemy użytkownika z poziomu którego będzie uruchomiony serwer Nigdy nie uruchamiaj serwerów gier spod konta root! To bardzo niebezpieczne.

Kreator nas zapyta o dane, wciskamy klawisz enter aż skończy pytać, nie trzeba nic wpisywać :slight_smile:

adduser steam

Logujemy się na nowe konto steam z poziomu użytkownika root

su steam

Teraz jako użytkownik steam możemy dokonać instalacji i uruchomienia serwera

Instalacja SteamCMD, taki Steam spod wiersza poleceń.

cd ~/
mkdir steamcmd
cd steamcmd
wget http://media.steampowered.com/installer/steamcmd_linux.tar.gz
tar -xvzf steamcmd_linux.tar.gz
 

Gdy mamy już SteamCMD, możemy zainstalować pliki gry. Aby móc pobrać tą grę wymagane jest podanie loginu i hasła do konta steam na którym ta gra jest wykupiona. Po odpaleniu komendy zostaniemy zapytani o kod steam guard, jeśli się pomylimy wystarczy odpalić komendę jeszcze raz, bez obaw :)

./steamcmd.sh +login login_do_steam haslo_do_steam +force_install_dir zomboid +app_update 108600 validate +exit
```
 
Wchodzimy do katalogu ze skryptem odpalającym grę
```bash
cd ~/steamcmd/zomboid/projectzomboid
```
 
Odpalamy, przy pierwszym odpaleniu jesteśmy pytani o hasło admina dwa razy dla pewności
 
```bash
./start-server.sh
```
 
Aby uruchomić w tle robimy to tak
```bash
screen -S zombie ./start-server.sh
```
a następnie wciskamy
Ctrl + A a następnie po sekundzie D
TheDesmond
TheDesmond

Mam wrażenie, że powinno się jeszcze zainstalować jakiś silnik aby gra mogła działać poprawnie. Nie wziąłeś pod uwagi także programu "dedicated server" który jest dostępny na steamie. #edit1: Po stworzeniu użytkownika "steam" można także dodać go do grupy sudo komendą "adduser steam sudo", prawdopodobnie ułatwi to pracę Jeśli się pomyliłem prosiłbym o usunięcie odpowiedzi lub poprawienie mnie :D

SystemZ
SystemZ Admin lvlup.pro

Źle doradzasz. Cała rzecz z tworzeniem nowego użytkownika była po to aby nie dawać uprawnienia użytkownika root czyli dostępu do sudo też. To bardzo ważne. Twój użytkownik powinien mieć kompletny dostęp do plików na serwerze ale nie serwer gier który może mieć potencjalne luki.

Dedicated server to może jest potrzebny na Windowsie ale tutaj instaluję po prostu linuxową wersję gry, wszystko jest ok. Znajdziesz mnóstwo innych poradników które mają tak samo. Silnik jest instalowany komendą steamcmd, zobacz że jest tam nawet ID gry w poleceniu, zobacz co masz na steam po wejściu na link z tym ID: http://store.steampowered.com/app/108600/

Jeśli jesteś początkującym to pytaj o porady, nie radź nigdy nikomu dopóki nie będziesz mieć pewności gdyż może mieć to bardzo złe skutki dla innych.

TheDesmond
TheDesmond

dzięki za poprawienie ^^

SystemZ
SystemZ Admin lvlup.pro

Spoko, używałeś poradnika na świeżym VPSie i serwer gry się odpala? Gra łączy się z serwerem?

TheDesmond
TheDesmond

Używałem tego poradnika jako podstawy do innej gry, ale coś nie wyszło. Tak to miałem problemy chwilowe które jakoś rozwiązałem Sam project zomboid się odpala, ale serwer już nie, tak samo w innych poradnikach trzeba modyfikować pliki których oryginalnie nie ma.

TheDesmond
TheDesmond

w tym momencie nie dzieje się nic, nawet nie wiem jak wrócić do poziomu obsługi folderów itp https://gyazo.com/0bd9202bfe9056f71f9d0dbd406e6569 #Edit: Wystarczy napisać quit, a dla reszty komend dotyczących servera help

SystemZ
SystemZ Admin lvlup.pro

W momencie jak robiłeś screena to serwer działa poprawnie. Aby zakończyć proces wystarczy wcisnąć Ctrl + C i poczekać. To działa dla większości aplikacji, coś jak Alt + F4 w aplikacjach w trybie graficznym.