Serwer survival - gdzie postawić

Pytania i problemy
danqoo
danqoo

Witam, chciałbym postawić serwer survival 100 osób online w picku, chciałbym by serwer nie lagował.

Pluginy nie gryzą się ze sobą, serwer zoptymalizowany przy pomocy przeróżnych poradników.

I tutaj rodzi się moje pytanie, korzystałem z lvlup, jednak nie jest to kompletnie opłacalne gdyż opcje poniżej ceny serwera dedykowanego nie dały rady utrzymac 19/20 stalych tps.

Serwer dedykowany to koszt 350zł miesięcznie, stawiam serwer z myślą o graczach, nie ma na nim p2w, dlatego koszt jest spory.

Czy macie może jakieś polecane inne 'źródła' maszyn pod serwery?

Czy ktoś korzystał może z tego xD? image|690x285 patrząc na ilość ram to wątpie żeby to miało wgle prawo bytu, rekomendują jednak 300 graczy 😲 😅

Z góry dziękuje za wszystkie podpowiedzi.

Helios1993
Helios1993

O shockbyte rozpisywałem się tutaj. Wielkim plusem lvlupa jest możliwość zakupu vpsa za 2x niższą cenę. Na taki serwer wystarczyć powinien pakiet upryze turbo z 3 wątkami procesora. Jeśli jeszcze nie widziałeś tego poradnika, zalecam go przeczytać.

Championes
Championes

Ale bedziesz musiał poczekać, bo teraz nie mają miejsca na dysku. Wiem o tym, bo sam chciałem powiększyć pakiet na ten.

Krop
Krop

Do serwera survival (zapewne na 1.18.1) najlepiej jest wybrać serwer, który ma przynajmniej 2 lub 3 wątki. Jeśli nie zależy Ci za bardzo na pingu graczy, to polecam zobaczyć na ofertę tego hostingu. Lecz na lvlupie jest ta przewaga, że kupisz tutaj serwer 2x taniej.

danqoo
danqoo

wczesniej mialem 16gb upryze vcpu 4, na wersji 1.16.4 przy 50 graczach tpsy spadaly do 15... czy roznica miedzy zwyklym a turbo jest az tak duza, ze to uciagnie ?

wersja mc na ktorej chce postawic teraz to 1.16.5, uzywam silnika purpur

Helios1993
Helios1993

Wątki są na nim mocno współdzielone, nie widzę też informacji o modelu procesora.

danqoo:

tpsy spadaly do 15

Edytowałeś configi dla lepszej wydajności? Sprawdzałeś timingami/profilerem co powodowało lagi? Znajomy na upryze 8gb trzymał ok. 70 graczy na wersji którejś z 1.16 przy 20 tps, więc wystarczy znać się trochę na podstawach optymalizacji.

danqoo
danqoo

napisalem, ze wszystko bylo zoptymalizowane, wedlug timingow problemy generowaly rzeczy z mc, nie pluginy.

Krop
Krop

Sprawdzałeś może, czy nie masz czasem wysokiego parametru steal pod komendą top?

danqoo
danqoo

nie sprawdzalem ;/ a za co on odpowiada?

Samowar
Samowar

Zgodzę się że oferta lvlup jest bardziej że tak to nazwę przyzwoita Lecz jeżeli występują takie problemy że nie mają miejsca na dysku to polecę i tak ofertę Avoro.EU ja osobiście korzystam z ofert lvlup i z avoro oby dwa hostingi bardzo polecam Jedynym minusem w LVLUP na jaki się napotykam to długi czas odpowiedzi na tickety lecz nie ma się co dziwić sądząc po liczbie zgłoszeń i tym ile osób pracuje w lvlup (według informacji dostępnych publicznie) w AVORO ten problem nie występuje na tickety odpisują średnio po kilkunastu minutach

Kamil02167
Kamil02167

Samowar:

Avoro.EU

Te AMD Epyc pod serwery MC (tymbardziej survivale najnowsze) to może być trochę średni wybór.

system
system

Ten temat został automatycznie zamknięty 32 dni po ostatnim wpisie. Tworzenie nowych odpowiedzi nie jest już możliwe.