Serwer TeamSpeak3 Na VPS i zajmowanie miejsca na dysku

Zombie
vps, zarządzanie, ts3
bambus
bambus

Otóż tak ...

Zauważyłem że na moim serwerze VPS dziwnym trafem dziennie przybywa jakieś 14-15mb co mnie bardzo dziwi :C

Na Serwerze Jest Tylko Zainstalowany Bot Muzyczny (Sinus) plus godzina na czacie którą zmienia ;)

Możliwe że jest to spowodowane logami teamspeaka ?

Jak czyścić logi ? bez utraty rang i serwera ?

Da się tak wogóle ?

Tutaj Screen :

05.01.2017r

Dokładnie 1014MB na dysku

undefined

06.01.2017r

Dokładnie przybyło 14mb 1028MB

undefined

LinGruby
LinGruby Pionier

Ale chłopie czym ty się przejmujesz jakby dochodziło dziennie przy tym co masz jakieś 10 GB to mógłbyś się przejmować

bambus:

przybyło 14mb a tym to sobie głowy nie zawracaj jak ja bym się takimi przyrostami przejmował to bym od 2008 roku na linux'ie nie siedział

A jak chcesz się codziennie bawić w czyszczenie logów to robisz

sudo apt-get install mc

potem odpalasz komendą

mc

i przechodzisz do /home/user/teamspeak3-server_linux_amd64/logs jak stawiałeś serwer na koncie użytkownika i usuwasz logi pozostawiając dwa ostatnie.

Ale weź pod uwagę że klient ts i sinusbot też generuje logi w katalogu /data a tam możesz usunąć nie to co potrzeba i potem będą płacze bo tam są logi klienta ts i sinusbot

bambus
bambus

log waży nie całe 0,5 mb ... więc sądze że nie od tego ... co może być inną przyczyną ?

LinGruby
LinGruby Pionier

bambus:

co może być inną przyczyną ?

Logi z systemowe etc. itp.

A tak jak napisałem

LinGruby:

a tym to sobie głowy nie zawracaj jak ja bym się takimi przyrostami przejmował to bym od 2008 roku na linux'ie nie siedział

bambus
bambus

ustaną te przyrosty kiedyś ? wiesz boje się że w pewnym momencie braknie miejsca i serwer wyłączy sie scrashuje lub padnie ... a moge zapomnieć kontrolować tą rubrykę z miejscem ...

Szymon
Szymon

Nie masz się co bać. Mój serwer przy 130 osobach zużywa ledwo 200MB RAM. Na moim serwerze (VPS KVM, 2GB RAM), stoi serwer TS3 + forum na silniku discourse.

Gdybym chciał to pewnie bym jeszcze bota zarządzającego serwerem zmieścił :D

kacan
kacan

Swojego czasu brakowało mi miejsca na vpsie na którym stał bot(miał zaledwie 2gb wolnego miejsca, które w 70-80% zapełniłem nutami). Nie obserwowałem po ile przybywa ale co jakiś czas musiałem coś przeczyścić (było dużo muzyki) czyściłem i za jakiś czas znów czyściłem... Możliwe, że to od sinusbota tylko uważaj bo tam znajdują się również nuty w innym rozszerzeniu niż jak je wrzucasz. Wyglądają jak pliki teamspeaka, że to tak określę. Nie pamiętam dokładnie. Ale masz 30gb miejsca, nie masz się co przejmować takimi przyrostami przynajmniej do 10-15-20gb(zależy dla kogo 😃 ) byłbym spokojny potem zaczął śledzić co tyle zajmuje.. łatwiej było by szukać bo znaczna różnica w wagach a teraz możesz usunąć coś niepotrzebnie i będzie klapa jak przestanie działać jakaś potrzebna rzecz, będziesz musiał robić ją od nowa. Musisz też pamiętać, że jeżeli wrzucasz nuty na bota to one też potrzebują miejsca więc może wrzucałeś jakieś?

Cloverwew
Cloverwew

Zwykle logi serwerowe. Nie masz się czym przejmować ze względu na to że aby zapełnić ok 1 GB logów musiał byś na to poświęcić ok 50 dni. A jak wiadomo linux loguje wszystko co jest dobre ponieważ jak ci się wyspie system wiesz o co chodzi.