Serwer TS + SERWER CS GO

Zombie
vps, zarządzanie, ts3
MartwaStopa
MartwaStopa

Witam Posiadam Maszynę :

Przestrzeń dyskowa 50 GB

Pamięć maksymalna 3 GB

Procesor 2 rdzenie

Da się na tym postawić 110 slotowy ts3 plus serwer 10 slotów cs go ?

dodam ze mam 2 sinusboty, w sensie boty na serwerze muzyczne

LeviPlayGames
LeviPlayGames

Sam musisz sprawdzić i ocenić czy to co masz będzie stabilne - serwer TS3 bierze mało pamięci ram (razem ze słabo zoptymalizowanym i jako tako napisanym botem) około 300MB. Na serwer CSGO będziesz natomiast potrzebował około 500MB ramu i pewnie zeżre Ci dużo CPU. Generalnie powinieneś uruchomić to bez większych problemów, ale musisz się liczyć że takowe mogą nastąpić.

MartwaStopa
MartwaStopa

sadzisz kolego ze to pojdzie ?

Timo
Timo Moderator forum.lvlup.pro

Przejdźmy do konkretów. To VPS. Wirtualizacja KVM (lvlup?)? Jeśli OpenVZ to zapomnij. Dysk SSD? Przy CSGO przydałby się (ogólnie to się przyda wszędzie). 2 rdzenie czyli 2 vCPU? Slotów możesz dać nawet 256000, kwestia ile będzie graczy. TeamSpeak się upchnie wszędzie (do 5% CPU/200 mb ramu). 2 Sinusboty będą komplikowały, bo zużyją jeszcze więcej CPU. CSGO raczej nie upchniesz na 2 rdzeniach (zakładając że to VPS i wirtualizacja CPU [współdzielenie, a nie dedykowane]), ramu raczej starczy. Odpowiedz na moje pytania :)

MartwaStopa
MartwaStopa

2 rdzenie openvm ale z pukawki.

Timo
Timo Moderator forum.lvlup.pro

Jeśli OpenVZ to nawet nie próbuj tam stawiać serwera. Do serwerów (szczególnie publicznych) używa się VPSów z wirtualizacją KVM, dedykowanych do serwerów gier (https://lvlup.pro/oferta/vps-kvm-game-pro/).

Glupikocz
Glupikocz

@Timo albo ja mam dużego farta albo nie wiem. Posiadam VPS 6GB OPENVZ i spokojnie 12 slotów do csgo mam i na ts3 siedzi około 50 ludzi do 80, posiadam 2 sinus boty i mojego autorskiego bota pod administacje i jak narazie daje radę co prawda to prawda że np o 19 20 jak jest największe obciążenie to max 2 razy zatnie serwer ale lekko 😃

CSGO 1GB , 65 procent prock TS3 + Sinusbot 2 instancje + mój bot = 1GB 10% procka

Timo
Timo Moderator forum.lvlup.pro

6 GB, czyli więcej vCPU masz. To ważne. A co do wirtualizacji, to masz pełno wątków niepolecających OpenVZ do stawiania serwerów gier. Ostatnio powstał nawet taki jeden, mowa w nim między innymi o oversellingu i mniejszą wydajnością. Oczywiście da się to wszystko upchnąć, ale to nie o to tutaj chodzi. Przede wszystkim ważne, jaki to jest serwer - czy ma dużo pluginów, jakie obciążenie generuje itp. :)

Glupikocz
Glupikocz

@Timo Ale ja o tym doskonale wiem Ale jak dla mnie może spróbować nic nie straci a może zyska

Timo
Timo Moderator forum.lvlup.pro

Kontynuując dyskusję, może stracić - stracić graczy, którzy w większej ilości wejdą na serwer i serwer padnie - utrata graczy.