Serwer vps + mody nie mogę wgrać forge pomocy

Pytania i problemy
ZWIERZU
ZWIERZU

Dzisiaj wykupiłem serwer vps żeby pograć z kolegami na modach lecz nie mogę wgrać silnika forge i nie wiem czy to ja coś źle robię czy się nie da, jeżeli się nie da czy istnieje inny silnik pod wersję 1.12.2 który obsługuje mody i zadziała na serwerach vps? Proszę o szybką pomoc zapłaciłem dużo pieniędzy za serwer na innych hostingach zawsze działał forge.

Kamil02167
Kamil02167

Co znaczy "nie mogę wgrać silnika forge"?

KLIRTI
KLIRTI

W czym leży błąd, w zainstalowaniu silnika czy czymś innym?

ZWIERZU
ZWIERZU

W momencie uruchamiania zwykłego silnika minecraft jest wszystko ok lecz gdy probuje włączyć serwer forge wyskakuje mi jakiś błąd i nie chce się uruchomić serwer niestety nie mam możliwości teraz zrobić screena konsoli bede mial taką możliwość po południu wtedy podeślę zrzut ekranu.

ZWIERZU
ZWIERZU

inaczej co gdybym spróbował wsadzić serwer mój z komputera który zrobiłem i tam konfigurowałem paczkę modów pod multiplayer i spróbował ją włączyć bo z tą paczką usiłuję stworzyć serwer tylko ja mam windowsa a oni chyba linuxa i nie wiem czy to zadziała jak myślisz?

ZWIERZU
ZWIERZU

Zrzut ekranu (67)|690x388 Zrzut ekranu (68)|690x388 Zrzut ekranu (69)|690x388 Zrzut ekranu (70)|690x388 tu wrzucam screeny co się dzieję gdy uruchamiam serwer zwykły i co się dzieje gdy na modach na szybkiego to robiłem bo muszę wracać do pracy. Proszę o szybką odpowiedź.

Kamil02167
Kamil02167

Pobierz instalator forge stąd.

Uruchom go na komputerze, wybierz install server.

Następnie plik minecraft_server.1.12.2.jar przenieś na serwer do katalogu z serwerem i uruchom go poprzez komendę java -jar minecraft_server.1.12.2.jar. Jeśli chcesz żeby serwer działał w tle "24/7" stwórz plik start.sh o treści

#!/bin/sh
screen -d -m -S "forge" java -Xms2G -Xmx2G -jar minecraft_server.1.12.2.jar

I nadaj mu uprawnienia poprzez chmod +x start.sh, a następnie uruchom skrypt poprzez ./start.sh

Wtedy przejdziesz do konsoli poprzez screen -r forge, a wyjdziesz z konsoli poprzez CTRL+A+Z.

Nazwę screen forge możesz zmienić na własną, a przy argumentach -Xms i -Xmx ustaw własną ilość RAM, pamiętając o zostawieniu przynajmniej 1 GB dla systemu.

ZWIERZU
ZWIERZU

Dzięki bardzo za pomoc ale mógłbyś mi jeszcze pomóc wgrać forge bo umiem to zrobić na komputerze u siebie ale tutaj się to robi trochę inaczej i nie chciałbym czegoś zepsuć a tutaj podałeś mi jak stworzyć zwykły serwer minecraft więc napisałbyś mi jeszcze jak wgrać forge 1.12.2?

Kamil02167
Kamil02167

Poprzez SFTP. Logujesz się danymi do SSH (Filezilla/WinSCP/Termius). Przechodzisz na podglądzie zdalnym do katalogu serwera minecraft, na podglądzie lokalnym do lokalizacji silnika i przerzucasz poprzez przeciągnięcie.

ZWIERZU
ZWIERZU

ale jak go włączyć chyba nie zrozumiałem tej odpowiedzi. Mam takie coś po zmienieniu w pliku start.sh z minecraft_server.1.12.2.jar na forge-1.12.2-14.23.5.2855.jar i chyba coś źle robię w takim razie Zrzut ekranu (71)|690x388

ZWIERZU
ZWIERZU

Dzięki tobie dziala serwer ale zwykły mc nie działa forge jak zmieniam linijkę w opcjach uruchamiania to nie działa serwer pomóż proszę.

Kamil02167
Kamil02167

Okej, po chwili czasu spędzonego w internecie i metod prób, doszedłem do wniosku że jest to wina złej wersji javy :grinning_face_with_smiling_eyes:. Forge przed 1.13 nie obsługuje nowszej javy niż 8. Jaką masz dystrybucje (system)?

Edit: jednak widzę na screenie. Użyj komend sudo apt purge openjdk* i sudo apt install openjdk-8-jre. Po tym zabiegu pod java -version powinna się ukazać wersja "1.8".

ZWIERZU
ZWIERZU

Dzięki mordo stawiam ci piwo :grinning_face_with_smiling_eyes:

system
system

Ten temat został automatycznie zamknięty 32 dni po ostatnim wpisie. Tworzenie nowych odpowiedzi nie jest już możliwe.