Serwer wyłącza się bez żadnego powodu

Zombie
DoreK
DoreK α-tester v3

Witam, od aktualizacji serwera do MC 1.12 dzieją się cuda. Jest tak, że serwer bez żadnego powodu się wyłącza. Nie ma żadnego crasha w logach, tak jakbym screenem go wyłączył a nie komendą stop. Maszyna KVM 8GB

Lempik
Lempik

Ja aktualizowałem serwer do wersji 1.12 wczoraj i musiałem aktualizować wiele pluginów, nawet te, których najnowsza wersja została wydana jeszcze przed wydaniem MC 1.12. Czy masz wszystkie pluginy aktualne?

DBanaszewski
DBanaszewski α-tester v3

Tfu! Wyrzuć AutoMessage. Ostatnia aktualizacja była na 1.8, lecz już w 1.9 JSON się zmienił. I powinno być po sprawie 😛 (chyba, że masz go przerobionego)

DoreK
DoreK α-tester v3

Nie przerabiałem tego pluginu aczkolwiek działa on poprawnie według mnie - wcześniej miałem ZavAutoMessager który nie chciał działać, dlatego przeniosłem się na AuthMe. Libter podobno też korzysta z authme na swoim serwerze i takich problemów tam nie ma :V

Dziurexik
Dziurexik

DoreK:

ZavAutoMessager który nie chciał działać, dlatego przeniosłem się na AuthMe.

AuthMe to do logowania plugin. 😃 Sprawdź kompatybilność pluginów do silnika.

DoreK
DoreK α-tester v3

Kompatybilność jest. To nie jest wina pluginów. *AutoMessage

KamiiQ
KamiiQ

Odpalasz mc w screenie? Podaj screen.log //edit:

  • logi mc (serwer, nie klient), może nie zauważyłeś kluczowej linijki przed wyłączaniem serwera.
DoreK
DoreK α-tester v3

Przeglądałem logi mc i jest all ok, zaznaczę że ten problem nie jest tylko u mnie. Gdzie znajduje się screen.log?

KamiiQ
KamiiQ

w cd, w ktorym odpalales screena powinien byc

DoreK
DoreK α-tester v3

Niby jest, ale ostatni zapis w nim dotyczy serwera 1.11.2 i to jeszcze sprzed kilku miesięcy (około 2-3) więc to chyba nie to :(

Dziurexik
Dziurexik

Zmień silnik ;v, ja zmieniłem u siebie na 1.11.2 i śmiga Masz tu stronę z silnikami " > https://www.tcpr.ca/

DoreK
DoreK α-tester v3

z paperspigota korzystam od około dwóch lat ;>

Dziurexik
Dziurexik

To może ddosy masz ?xD

DoreK
DoreK α-tester v3

Nie, to pewnie wina maszyny - po update do KVM 8GB problem chyba minął :P

Dziurexik
Dziurexik

lel 😃 ale to tylko chyba xD

Dziurexik
Dziurexik

U mnie też sky-blocka crashuje, za mało ramu, bo na panelu 100% ram i serwer pada po 2-3 minutach bez żadnej informacji :v, czyli to była wina ramu, przydzieliłem 7 gb i śmiga 😃

DoreK
DoreK α-tester v3

U mojego kolegi Konradusera był dokładnie ten sam problem, wychodzi na to że rozwiązane :)

DoreK
DoreK α-tester v3

Jednak nie. Po zalogowaniu się w konsoli w proxmox w końcu pojawił mi się jakiś błąd: There is insufficient memory for the java runtime environment to continue. Native memory allocation (mmap) failed to map 304611328 bytes for committing reserved memory. Co z tym zrobić? Aktualnie przydzielone mam -Xmx6500M na serwer MC, zwiększyć tą ilość czy zmniejszyć? Dodaję że teraz mam KVM 8 GB.

DoreK
DoreK α-tester v3

Odświeżam

DBanaszewski
DBanaszewski α-tester v3

Powiem Ci szczerze, że i ja mam ten sam problem. VPSa mam z 4 GB RAMu, na serwer MC daje 3 GB, lecz się nie uruchamia z błędu Insufficient memory. Spróbowałem dać 2.5 GB i zaczął działać. W tym problem, że na VPSie mam wolne 3.5 GB RAMu, cache mały - do ~250MB i nie chce zaalokować tych 3 GB. Też korzystam z PaperSpigota. Być może jest to wina Javy, bo na 1.8_121 nie miałem tego problemu. Dzisiaj spróbuję przinstalować Jave na 9, zobaczymy co pójdzie.

Edit 1: instalator JDK 9 nie działa, smutek.

Timo
Timo Moderator forum.lvlup.pro

Zapewne kwestią jest jakiś proces w tle, który w momencie zapotrzebowania ramu przez javę (gdzie zostanie jakieś kilkaset mb ramu wolnego) odpali się i java wywali :P

DBanaszewski
DBanaszewski α-tester v3

Ustawiłem netty-threads z 4 na 2 i jest git 😃 Serwer ładuje się szybciej niż zwykle, lecz błąd nie występuje :)

DoreK
DoreK α-tester v3

Gdzie to ustawić? :p

kubus
kubus

DBanaszewski:

netty-threads

Plik spigot.yml

DoreK
DoreK α-tester v3

Niestety nic to nie dało. Dziś mój serwer się znów wyłączył...