Serwer z modami na hamachi/inny darmowy

Pytania i problemy
Heheszki
Heheszki

Witam, założyłem serwer minecraft na silniku vanilla i połączyłem z hamachi w sumie bez problemu, ale chciałem ze znajomym zagrać w miecrafta na modach i tutaj narodził się problem. Da się zrobić serwer forge i połączyć go z hamachi? Ewentualnie jakiś inny darmowy sposób poza stronami typu aternos? Dziękuje z góry za każdą pomoc :slight_smile:

Timo
Timo Moderator forum.lvlup.pro

W identyczny sposób możesz użyć Hamachi do postawienia serwera z modami. Nie ma tutaj różnicy.

Sprawdź ewentualnie, czy twój router pozwala ci na otworzenie portu. Będzie to wydajniejsze rozwiązanie.

Glupikocz
Glupikocz

Timo:

Sprawdź ewentualnie, czy twój router pozwala ci na otworzenie portu. Będzie to wydajniejsze rozwiązanie.

Myśle że bardziej operator :P

Timo
Timo Moderator forum.lvlup.pro

Skrypt powinien ci wszystko zainstalować. Potem pokażą się standardowe pliki serwera, gdzie będziesz mógł wpisać IP z Hamachi - tak, jak robiłeś to wcześniej.

Instalujesz czysty forge? Spróbuj odpalić zwykłą konsolę cmd i w niej przejść do tego folderu, a następnie odpalić run.bat. Zobaczymy, jaki błąd się wyświetla.

Helios1993
Helios1993

Forga używa się maksymalnie do 1.12.2, na nowszych nie ma to sensu ze względu na niską wydajność i malejącą liczbę modów. Zainteresuj się fabricem.

system
system

Ten temat został automatycznie zamknięty 32 dni po ostatnim wpisie. Tworzenie nowych odpowiedzi nie jest już możliwe.