SFTP pobieranie plików

Zombie
ftp
NNorbertPL
NNorbertPL

Witam, w jaki sposób mogę przyśpieszyć pobieranie plików przez SFTP? Mój internet to 250Mbps a pobiera max z predkoscia 5.3mb/s. Gdy pobieram gry itd, to leci na luzie powyżej 20mb/s. Jakieś pomysły? Jest jakiś limit?

DoreK
DoreK α-tester v3

Przez* Z jakiego klienta korzystasz? W FileZilla to dość normalne, spróbuj przez np. WinSCP.

NNorbertPL
NNorbertPL

przez* oj Sprawdzę przez WinSCP jutro.

DBanaszewski
DBanaszewski α-tester v3

PS: Przypominam, że 1000 bitów to nie 1024 bajty :) - inny przelicznik ;)

NNorbertPL
NNorbertPL

przez WinSCP to samo. Leci bardzo wolno

DBanaszewski
DBanaszewski α-tester v3

250 Mbps = 31.3 MB/s

Pamiętam, że kiedyś np. w FileZilli było takie ograniczenie prędkości, a co WinSCP to nie wiem 😕

Co do tego: prędkość spowalnia sam SSH. Powody:

  • Szyfrowanie (SSH wymaga szyfrowania)
  • Hash'owanie (MD5 itp.)
  • Przesyłanie buforowe

Polecam zainstalować (niestety) serwer FTP typu proFTPd. Instalujesz go używając sudo apt install proftpd (UWAGA! Specjalnie nie napisałem apt-get bo działa apt, który jest lepszy 😉) Po zainstalowaniu, możesz się połączyć tylko na inne konta niż root (domyślna blokada)

PS. Próbowałeś SCP?

NNorbertPL
NNorbertPL

root@ns3017272:~# apt -bash: apt: nie znaleziono polecenia nie koniecznie działa apt :P

undefined na FTP(proFTPd) to samo. Wolna prędkość na różnym clientach undefined

DBanaszewski
DBanaszewski α-tester v3

apt działa na nowszych systemach ;) U mnie działa na Ubuntu 14.04.5 ;) To już nie wiem 😕

NNorbertPL
NNorbertPL

Już zainstalowałem proFTPd... Tylko że, dalej jest ten sam problem :/ Wolny transfer, jakieś pomysły?

DBanaszewski
DBanaszewski α-tester v3

Tak jak pisałem: próbowałeś SCP?

NNorbertPL
NNorbertPL

Masz namyśli linuxowe SCP (czyt. komenda scp?)

Na lapku mam zainstalowanego ubuntu i jeśli przez scp pobieram to idzie w +/- 5minut (na windowsie +/- 20minut)

DBanaszewski
DBanaszewski α-tester v3

WinSCP ma funkcję SCP, więc możesz z niego korzystać ;) PS. Tak, chodzi o Linux'owe SCP ;) (Secure copy protocol)

Nieznajomy11
Nieznajomy11 Moderator forum.lvlup.pro

Robiłeś traceroute?