SinusBot - czyli Kilka instancji

Zombie
vps, zarządzanie, ts3, sinusbot
bambus
bambus

Witam

posiadam sinusbota (dwa boty)

czy można zrobić tak ze dodaje nowe konto do panelu ale ma ono dostęp tylko do jednego bota ?

chciałbym zrobić mozliwość zarządzania jednym botem tylko dla administracji :)

z góry dzięki ^ ^

LinGruby
LinGruby Pionier

jeden sinusbot = 2 instancje i nic ponadto dla standardowej wersji, ale jak chcesz mieś więcej sinusbot'ów = więcej instancji to czeka Cię instalacja sinusbot'a na docker jest gdzieś poradnik na forum

bambus:

chciałbym zrobić mozliwość zarządzania jednym botem tylko dla administracji

rozumiem że mówisz o instancji na jednym sinusbot jeśli tak to np.

1 instancja dla Ciebie 2 instancja dla administracji = po utworzeniu instancji podajesz hasło do tej instancji administracji i oni mają dostęp do panelu na swojej instancji

tyle zrozumiałem z twojego opisu ( wypowiedzi ) ;-)

bambus
bambus

mam dwa boty normalnie na jednym panelu do logowania

konto admin obsluguje dwa boty chodzi o domyslne konto

a chciałbym zrobić drugie ktore ma dostep tylko do jednego bota ;)

LinGruby
LinGruby Pionier

LinGruby:

jeden sinusbot = 2 instancje i nic ponadto dla standardowej wersji, ale jak chcesz mieś więcej sinusbot'ów = więcej instancji to czeka Cię instalacja sinusbot'a na docker jest gdzieś poradnik na forum

czyli jak masz już 2 boty ( instancjie ) to wszystko, jak chcesz więcej to docker

bo nie ważne czy to na koncie admina czy na nowym jak utworzysz to suma musi się zgadzać 2 instancje reasumując

pierwsze konto = 1 instancja drugie konto = 1 instancja suma 2 instancje nic po za tym tylko docker jak chcesz więcej

Timo
Timo Moderator forum.lvlup.pro

Dokładnie rozumiem o co ci chodzi, też kiedyś takiej opcji szukałem. Wchodzi w to jedynie docker, na oficjalnym forum sinusbota wypowiedział się sam autor, teraz nie znajdę ci cytatu ale czytałem to i było jakoś tak: aktualnie nie ma takiej możliwości, prawdopodobnie po wydaniu oficjalnego sinusbota 1.0 będzie możliwy zakup licencji na więcej niż dwa boty. opcja osobnego konta dla każdego bota będzie dostępna dla licencji hostingu - czyli nie da rady. W takim wypadku jednym wyjściem jest docker, nie polecam go lecz jest to de facto jedyne wyjście. Jeśli przydzielisz userowi w panelu dostęp do zmiany granej muzyki i tak będzie mógł wszystkimi botami (czyli dwoma) sterować.