SinusBot nie łączy się z serwerem VPS

Zombie
vps, ts3, sinusbot
Pakson
Pakson

Witam, jestem tu od nie dawna, jednak dzięki temu forowi rozwiązełem już wiele problemów. Jednak mam pewien problem który nie był tu rozpatrywany. Zakupiłem serwer vps na https://www.wishosting.com Specyfikacja serwera:


1 vCPU core 256MB RAM 256MB Swap 40GB HDD Unmetered bandwidth 250Mbps IPv4 NAT 1 VM per account Blocked by China GFW DDoS protection Location - France Setup time up to 24 hours Porty do dyspozycji 53861:53879

Zainstalowałem na nim sinusbota w najnowszej wersji, jednak na niej podczas zmiany portów nie mogłem się połączyć z panelem. Zainstalowałem więc wersje 0.9.8 zmieniłem porty na te które są otwarte i teraz zaczyna się mój problem.


Mogę połączyć się z panelem sinus bota przez ipvps:53861 jednak po próbie połączenia bota z dowolnym serwerem ts3 bot nie łączy się . W logach pojawia się aby: 2017-06-26T19:47:06+02:00 Starting instance ts3server://ip serwera ts3?port=9987&nickname=musicbotbypaksn&password=&channel=&channelpassword=

Po ponownej próbie połączenia 2017-06-26T19:47:06+02:00 TSClient quit.

Z supportu strony dowiedziałem się że wszystkie porty oprócz 25 są otwarte domyślnie. Jak myślicie co to może być i jak to naprawić ?

Dodam tylko, że system to Ubuntu 16.04.2 LTS

DBanaszewski
DBanaszewski α-tester v3

Musisz wejść w panel bota na http://twoje_ip:8087 I tam możesz go uruchomić klikając ikonkę takiego włącznika.

Pakson
Pakson

Właśnie tak robię, jednak bot nie wchodzi na serwer, a włącznik pozostaje ciągle pomarańczowy, a w logach pojawia się to co napisałem.

DBanaszewski
DBanaszewski α-tester v3

Musi być zielony ;) Popatrz w ustawieniach instancji, czy wszystko działa, czy IP się zgadza, czy port się zgadza itp. ;)

Pakson
Pakson

Słuchaj, wszystko jest dobrze: ip, port serwera, odpowiednia długość nicku, wszystko jest dobrze, jednak gdy klikam na przycisk, a on nadal pozostaje pomarańczowy, a potem tworzy się to co pisałem w logach. Dodam jeszcze, że robiąc bota wcześniej na innym vps z dedykowanym ipv4 wszystko działało, czy może być to wina ipv4 NAT ?

LinGruby
LinGruby Pionier

Pakson:

czy może być to wina ipv4 NAT ?

teoretycznie może, acz nigdy nie stawiałem sinusbot za NAT więc nie mogę tego na 100% potwierdzić. ale jak miałem swego czasu serwer produkcyjny w domu gdzie łącze było za NAT to musiałem użyć DMZ coby otworzyć dane IP na świat bo pojedynczo portów mi się nie chciało otwierać ;-)