SinusBot nie wchodzi na serwer TS3

Zombie
vps, zarządzanie, ts3, sinusbot
kubus
kubus

Witam, przyszedłem dziś z prośbą i pytaniem, czemu mi to nie działa? Niby wszystko ok, ale Sinusbot nie wchodzi na serwer, na serwer nie ma hasla. http://scr.hu/2ufx/ipe2l

Timo
Timo Moderator forum.lvlup.pro

Czy panel bota działa poprawnie? Czy teamspeak na który ma wejść bot jest postawiony na tym samym VPS co owy bot? Jeśli bot i ts są na tym samym VPS, to spróbuj po kolei dawać do BOTa IP localhost , 127.0.0.1 oraz IP zewnętrzne (główne) VPSa. Po każdej zmianie oczywiście sprawdź, czy bot wszedł na TSa. Jeśli używasz dockera, użyj IP zewnętrznego. EDIT: Zapomniałem. Odpalasz bota poprzez komendę ./ts3bot, wiec używasz starszej wersji. Pobierz najnowszą wersję sinusbota.

kubus
kubus

pobieralem chyba najnowszą wersje, czekaj sprawdze, zrobie tak jak ty napisales.

LinGruby
LinGruby Pionier

Jak instalować

https://forum.sinusbot.com/threads/english-installation-debian-ubuntu-sinusbot-beta-versions.610/

Hasło do panelu przy pierwszym uruchomieniu komendą ./sinusbot, a ostatnia wersja TS to 3.0.19.4 która działa poprawnie bo wersje 3.1 beta już nie współpracują bo dodano konto myTeamSpeak i przy pierwszym odpalaniu są problemy z sinusbot bo odpalamy przecież w screen

Najnowsza wersja do pobrania

https://forum.sinusbot.com/resources/sinusbot-beta.3/

kubus
kubus

Jak wpisuje ./sinusbot to nic się nie dzieje. @Timo nie działa też.

kubus
kubus

dodam też, że jak wpisuje na internecie IP serwera i port 8087 to nie działa.

LinGruby
LinGruby Pionier

kubus:

Jak wpisuje ./sinusbot to nic się nie dzieje.

wykonujesz tą komendę na tym koncie na którym stawałeś ( wypakowywałeś ) sinusbot

a robisz to na koncie root czy na koncie sinusbot?

sprawdź w htop czy proces sinusbot działa

kubus
kubus

na sinusbot

kubus
kubus

Nie, nie ma w htopie sinusbota, szukalem przez 4minuty czytalem dokladnie.

LinGruby
LinGruby Pionier

Coś musiałeś przeoczyć bo to aż dziwne, tyle razy co stawiałem sinusbota i nigdy problemów nie miałem

Timo
Timo Moderator forum.lvlup.pro

Zasadnicze pytanie - robisz przez screen? Jeśli nie, to po wyjściu z putty sinus się po prostu wyłącza.

kubus
kubus

Robię, ale tak jak pisałem, nic sie nie dzieje, pod screen -ls nic nie widać i w dodatku jakiś error wywala "Cannot open your terminal '/dev/pts/0' - please check."

Timo
Timo Moderator forum.lvlup.pro

sudo apt-get update sudo apt-get upgrade sudo apt-get remove screen sudo apt-get install screen sudo /sciezka/do/sinusbota/sinusbot -RunningAsRootIsEvilAndIKnowThat

Wykonaj powyższe komendy, jeśli z konta ROOT robisz to bez sudo.

kubus
kubus

Ale, na roocie screen działa, bo mam serwer minecraft. I odpalam za pomocą screena. A co do sinusbota, to chyba nie ma uprawnien.

kubus
kubus
LinGruby
LinGruby Pionier

podstawa nadal uruchamiasz z root'a zrób na koncie sinusbot hasło

passwd sinusbot

i się na nie zaloguj przez putty ( to się nazywa uruchomić z konta użytkownika, a nie z konta root ) i odpal sinusbot ( tego w poradniku niema ale... ) sądziłem że to logiczne ;-)

screen -AmdS sinusbot ./sinusbot

już to było wałkowane że jak nie potrzeba to się nie odpala wszystkiego z konta root tylko usera ( użytkownika ) a jak ktoś pracuje tylko na koncie root to już jest wtajemniczony i wie co robi.

Timo
Timo Moderator forum.lvlup.pro

Miałem identyczny błąd. Usuń wszystkie pliki sinusa i zapinstaluj najnowszą wersję (beta) w lokalizacji /opt/ts3soundboard/ i daj temu folderowi uprawnienia 777 oraz userowi sinusbot. Z usera sinusbot wpisz w /opt/ts3soundborad/ ./sinusbot

kubus
kubus

Nie działa, ehh no cóż. dzięki

kubus
kubus

Poradziłem sobie, ale nie do końca bo bot nie wchodzi na serwer.

Timo
Timo Moderator forum.lvlup.pro

Użyj w panelu dla bota IP: localhost 127.0.0.1 lub IP zewnętrznego VPSa. Przy każdej zmianie spróbuj włączyc bota i sprawdzać czy nie wchodzi.

kubus
kubus

Nic nie działa, nie łączy się bot, nawet probowalem zmienic port w YatQa na 9988 i zmienilem i tez nie działa.. testowałem na innych serwerach, też nie działa./

Timo
Timo Moderator forum.lvlup.pro

Bardzo ciekawa sprawa. Wiele razy instalowałem sinusbota i nawet miałem ze dwa razy tak jak ty, ale po ponownej instalacji i ustawieniu IP zewnętrznego wszystko działało.

kubus
kubus

No, niestety, od kilku dni się z tym męcze, może wersja clienta ts jest stara, albo nwm?

Timo
Timo Moderator forum.lvlup.pro

Klient teamspeaka podczas instalacji bota.. hmm Właśnie naszła mnie myśl - przekopiowałeś config podczas instalacji? cp plugin/libsoundbot_plugin.so /opt/ts3soundboard/TeamSpeak3-Client-linux_amd64/plugins

kubus
kubus

tak.

Timo
Timo Moderator forum.lvlup.pro

Najnowszego clienta zainstalowałeś na bocie?

kubus
kubus

instalowałem wersje 3.0.18

Timo
Timo Moderator forum.lvlup.pro

o widzisz, :D

kubus
kubus

dzięki wszystkim za pomoc. :D