Sinusbot TeamSpeak | Ranga VPN ALLOWED

Zombie
ts3, sinusbot
szymhal
szymhal

Cześć, zastanawiałem się dlaczego na niektórych serwerach TeamSpeak podpiętych pod cloudflare lub inne systemy bezpieczeństwa, sinusboty posiadają rangę VPN ALLOWED. Na początku myślałem, że jest to jakaś permisja, ale nie dawno dowiedziałem się, że przy dołączaniu do serwera nie sprawdza tej rangi pod kątem vpn. Na swoim serwerze mam zainstalowaną ochronę, nie jest to cloudflare, ale inna. Mój bot nie może dołączyć do serwera, bo zostaje on rozłączony z powodu używania vpn, chociaż go nie używa. Teraz pytanie: Jak zrobić taką rangę VPN ALLOWED? Ktoś coś wie na ten temat? Z góry dzięki za pomoc :)

Nieznajomy11
Nieznajomy11 Moderator forum.lvlup.pro

To jest tylko i wyłącznie kwestia botów wykrywających VPN, takie rangi powodują, że bot ignoruje takiego użytkownika :P

szymhal
szymhal

Ale mi nie chodzi tutaj o żadne aplikacje TeamSpeakowe (np: mbot) tylko zewnętrzne systemy, które blokują takiego sinusbota.

Anno
Anno

Może po prostu ma bana ? Ts3 sam z siebie nie blokuje VPN :D

luxDev
luxDev Pionier

szymhal:

Mój bot nie może dołączyć do serwera, bo zostaje on rozłączony z powodu używania vpn

Skąd wiesz że to przez to? masz jakąś wiadomość odnośnie tego?

LinGruby
LinGruby Pionier

@szymhal pokaż logi gdzie sinusbot jest blokowany przez serwer TS, bo to dla mnie jest dziwne, no chyba że masz na serwie jakiegoś bota ( Abot, Mbot etc. itp. ) jak pisał @Nieznajomy11 i on blokuje sinusbota bo jak już Ci wspominali sam serwer TS w sobie niema takiej opcji.


Ale może być coś takiego że jak masz starszą wersję sinusbot to może tak być że nie połączy się z serwerem TS a aktualna wersja to SinusBot 0.9.18-8499d2c z późniejszymi może być problem ( jak są podłączone to działają, ale jak tylko odłączysz to już się nie połączysz )

takie luźne rozmyślania ;-)

szymhal
szymhal

Wersja sinusa najnowsza, wersja Ts3 1.19.0.1. Serwer bez licencji, czysty bez żadnych zabezpieczeń - bot normalnie wchodzi, lecz gdy próbuje go połączyć (przepraszam, że podaje ip, najwyżej proszę zamazać) z serwerem Zarabiam.Com to go nie łączy. Bana nie ma, hasła na serwerze nie ma, w blacklist nie ma, nie wiem co może być innym powodem niż blokowanie nieznanego źródła przez zewnętrzne systemy ochrony.

Jestem pewny, że ranga VPN ALLOWED zapobiegła by temu problemowi. Sam @skilx używa takiej rangi, lecz nie powiedział mi jak ją zrobić

Nieznajomy11
Nieznajomy11 Moderator forum.lvlup.pro

Huh, wyczuwam tutaj szybkiegobanana - ale do rzeczy. Tam jest jakiś bot jeśli dobrze pamiętam, nawet chyba mbot. To jest prawdopodobnie jego sprawka, jeśli to faktycznie jakaś "ochrona przed vpn". Ten bot nie ma jakiejś dokumentacji przypadkiem? Tam powinno być wyjaśnione. Ewentualnie można kontaktować się z autorem, jeśli jesteś pewny, że ma taką funkcję.

szymhal
szymhal

Źle wyczuwasz - nie Banan 😛 Nie mamy pełnej wersji bota - posiadamy funkcje które są nam potrzebne. Niedługo będziemy aktualizować do pełnej wersji bota.

Tak OffTop: Co ma do tego Banan? XD

LinGruby
LinGruby Pionier

szymhal:

wersja Ts3 1.19.0.1.

ostatnia działająca wersja TS client która współpracuje z sinusbot to 3.0.19.4 więc ta Twoja to skąd?

szymhal
szymhal

Pomyliłem, 3.0.19.4. Nie wiem skąd ta 1 się tam wzieła 😛

LinGruby
LinGruby Pionier

to mnie się pomysły skończyły nigdy nie miałem czegoś takiego ( no chyba że był jakiś Mbot tam gdzie chciałem podłączyć swojego sinusbot'a, ale z reguły zaraz sinusbot dostawał antyvpn i wszystko działało ;-) )

szymhal
szymhal

No właśnie czekam na podpowiedź jak zrobić taką rangę vpn allowed. Może ktoś inny będzie coś wiedział

Timo
Timo Moderator forum.lvlup.pro

VPN allowed to zapewne jest zrobione tak, że po prostu bot ma taką grupę i jakiś mbot czy coś sprawdza, czy IP użytkownika pochodzi z proxy, a jeśli ma taką grupę (sprawdza ID grupy) to wpuszcza bez sprawdzania.

szymhal
szymhal

Ile razy mam mówić, że nie jest to zależne od żadnej aplikacji teamspeakowej?

Timo
Timo Moderator forum.lvlup.pro

Skąd wiesz, czy "inne serwery teamspeak" nie mają takiej aplikacji?

Issei
Issei Pionier

A może jednak ta twoja inna ochrona jest przyczyną? Podepnij pod CF i sprawdź. Bo ja mam VPS od lvlup'a, podpięte pod CF, z wgranym najnowszym sinusbotem i mój bot jest Online: 52 days 1 hour 18 minutes 51 seconds :)

Anno
Anno

CF nic nie ma do musicbotów bo i tak łączysz się z ip vps a nie przez proxy

SystemZ
SystemZ Admin lvlup.pro

Sądzę że warto to naprostować, Cloudflare nie ma absolutnie żadnego wpływu na TS3 serwera czy klienta (np. bot czy użytkownik).

Nieznajomy11
Nieznajomy11 Moderator forum.lvlup.pro

To ja jeszcze tak dodam, że nie byłoby to nawet możliwe, żeby przez cloudflare połączyć się z teamspeakiem, ponieważ nie obsługuje jego protokołu. Zawsze robi się przekierowanie na właściwe IP.

Anno
Anno

Pokaż logi z musicbota oraz sprawdz jaki masz security level na ts3 😉

undefined

Powinien być ustawiony 8 😉

PS: Skąd masz musicboty ?? ( na jakim hostingu , vps trzymasz )

Pantoflarz
Pantoflarz

Wyjaśnijmy - ranga na TS VPN Allowed nie ma nic związanego z funkcjonowaniem serwera.

Jest to ranga dla botów - tych napisanych w php, c++ czy javie, aby te rangi omijać przy sprawdzaniu czy dany klient używa VPN.

Co do problemów z sinusem, przedstaw jakieś logi, a nie karzesz nam wróżyć z fusów.

Mówię tu o logach serwerowych, klienta TS3, i samego sinusa.

KysianeK
KysianeK

A ip bota do whitelisty jest dodane ?

SunNight
SunNight

@KysianeK Nie ma potrzeby dodawać. @Pantoflarz ma racje, czekamy na jakiekolwiek logi.

KysianeK
KysianeK

Jest potrzeba ponieważ niektóre hostingi są blokowane... i bez whitelist nie wejdziesz,a lvlup korzysta ovh i nie moga zainstalowac glupich pakietow na wirtualizacji OpenVZ pod sinusbotem poniewaz sa dusigroszami + ich support jest niedorozwiniety jezykowo wzgledem udzielania informacji w odpowiedzi na ticket - code nie dziala w e-mailu.... pzdr support. NIE POLECAM 100% NIE POLECAM !!!!!!!!!!!! 0 jakich kolwiek pomocy lub udzielenie pomocy ze strony supportu.

Nieznajomy11
Nieznajomy11 Moderator forum.lvlup.pro

Rozumiem twoje zażalenia, ale tak ogólnie to zacząłbym od tego, że twojej wypowiedzi nie mogę zrozumieć poza ogólnym przekazem:

NIE POLECAM 100% !!1 1 !!! ! !!!!!!1111 0 pomocy !!!11111111111

Jako osoba która od kilku dobrych miesięcy aktywnie odpowiada na forum czuję się urażony :
Irytuje mnie gdy ktoś wyskakuje z czymś takim jak >KysianeK:

support jest niedorozwiniety jezykowo

a jego wypowiedzi to mieszanina błota.

Dodatkowo chciałbym jeszcze zaznaczyć, że support nie jest od wykonywania czegoś za użytkownika - więc jeśli chciałeś "zrób mi to i tamto" to nie dziwie się, że spotkałeś się z odmową. (jeśli w ogóle pisałeś :D)

LinGruby
LinGruby Pionier

KysianeK:

i nie moga zainstalowac glupich pakietow na wirtualizacji OpenVZ pod sinusbotem poniewaz sa dusigroszami

masz problem z tym napisz osobny temat, znasz zasadę działania OpenVZ?

KysianeK:

ich support jest niedorozwiniety jezykowo wzgledem udzielania informacji w odpowiedzi na ticket - code nie dziala w e-mailu.... pzdr support

wiesz co to jest e-mail? chyba nie ( coby przeczytać całą odpowiedź na ticket wchodzisz w panel raczej ) a druga sprawa od kiedy BBcode działa w email? ( nigdy nie działał i nie będzie )

KysianeK:

NIE POLECAM 100% NIE POLECAM !!!!!!!!!!!! 0 jakich kolwiek pomocy lub udzielenie pomocy ze strony supportu.

a po czym wnosisz że zero pomocy? a może jest to coś co możesz sam zrobić tylko nie wiesz jak ;-)

weź też pod uwagę że w suporcie jest tyko jedna osoba

takie luźne rozmyślania na twój post który za bardzo nic nie wnosi do tematy

SunNight
SunNight

Osobiście, nie zdarzyło mi się nigdy dodawać IP do Whitelisty, żeby sinusbot połączył się do serwera. Mam sporo użytkowników u siebie, którzy mają wykupione boty muzyczne na różnych hostingach i nigdy nie prosili o dodanie do Whitelisty IP. Tu akurat popełniasz błąd.

Timo
Timo Moderator forum.lvlup.pro

Po co komu jakaś whitelista, jak się umiejętnie zarządza to nie ma potrzeby ;)

KysianeK:

pakietow na wirtualizacji OpenVZ Jest kwestia czy w ogóle się da. Zainwestuj w KVM i po sprawie :) OpenVZ to śmieszna wirtualizacja, wiele rzeczy na niej nie działa, dzięki temu jest tania (to śmiesznie brzmi ale tak jest).

KysianeK:

pzdr support Również pozdrawiam :)

KysianeK:

0 jakich kolwiek pomocy lub udzielenie pomocy ze strony supportu Pomoc jest od nas, a na support czeka się do 48h i chyba jeszcze ten czas nie minął ;)

SunNight
SunNight

Pomoc jest od nas, a na support czeka się do 48h i chyba jeszcze ten czas nie minął

@Timo to tylko jest napisane, że 48h. Zazwyczaj odpowiedź jest udzielana po 24h (Czasami szybciej)

Anno
Anno

@KysianeK

Support za darmo nie będzie tobie instalował 😉
Możesz wykupić pare godzin i tobie zainstalują 😃

https://lvlup.pro/oferta/administracja-serwerami/

Jeżeli coś nie umiesz to nie żal się na forum że hosting czy support jest zły 😉

OpenVZ jest bardzo dobrą ofertą jeżeli chodzi o wydajność | cena 😉 Jedyną wadą jest stary karnel i brak pełnej wirtualizacji

DBanaszewski
DBanaszewski α-tester v3

Anno:

OpenVZ jest bardzo dobrą ofertą jeżeli chodzi o wydajność | cena

Wydajność per cena? OpenVZ nadaje się do codziennego użytku, lecz bardziej preferuję KVM. Droższe, co prawda, lecz lepsze.

Przypominam o kodzie rabatowym, który działa na wszystko (OVZ, KVM, WWW, MC). Kod: CZERWIEC2017 ;)

Dedykacja dla @KysianeK:

  • czas odpowiedzi na ticketa: do 48h (częściej krócej niż dłużej)
  • forum to nie system ticketów, tutaj jest społeczność
  • hasło nie działa? Może źle wpisałeś? Może coś popsułeś? Pierw upewnij się co zrobiłeś źle, potem się pytaj lub wyżalaj.

Szczerze to podziwiam Pana Michała i adminów tego forum - ja bym nie wytrzymał i rozdawałbym bany młotkiem ;)

KysianeK
KysianeK

Śmiechłem z was nie znając dokładnej sytutacji utworzyliście całą historie ale to szczegół xDD Po za tym coś mi się zdaję,że moja wypowiedź nie powinna podlegać waszym opinią,gdyż odbiega od tematu wątku. Słabo jak na starych forumowiczów 😛 Nie bede nikomu tlumaczyc. Zasady dzialania supportu i obslugwiac VPS to sie potrafie wystarczajaco wiec snucie bajeczek zostawcie sobie do lepszego snu :slight_smile:

Odnosnie supportu to pierwsze sie spotykam,aby byl on podzielony na 2 supporty. Pojecie support jest pojeciem ogolnym i kazdy ticket bedzie wysylany do glownego supportu.

A dla kolegi ktory potrafi czytac CODE niech mi pokaze gdzie uzylem zwrotu BBCode bo wciaz tego nie widze. Jesli chcesz obrazac i komentowac nie widzac na ten temat to zwroc uwage ze slowo code nie nawiazuje tylko i wylacznie do BBCode.

A odnosnie hostingu ze jesli potrzebuje cos od pomocy to musze za to zaplacic ? Beczkowa sprawa :) Dusimy grosze :)

Nieznajomy11
Nieznajomy11 Moderator forum.lvlup.pro

Prosiłbym o zmniejszenie nasycenia krytyki w takich postach, bo tutaj powinieneś pomagać - jeśli chcesz wyrazić swoje niezadowolenie odnośnie hostingu lub napisać jakąś propozycje zrób to tutaj:

https://forum.lvlup.pro/c/hosting-lvl-up-propozycje-i-uwagi