SinusBot więcej niż dwa boty

Zombie
vps, zarządzanie, sinusbot
Lisu
Lisu

Witam. W końcu się was posłuchałem i kupiłem vpsa. Według waszych poradników postawiłem tsa i sinusbota i wszystko działa świetnie za jedyne 4zł miesięcznie :thinking: ale chciałbym mieć więcej botów, znalazłem jakiś poradnik na yt ale nie działa. Jest jakiś sposób żeby mieć więcej niż te dwa boty?

MichQ
MichQ

Sposoby:

  1. Postawić boty na rożnych portach 2.Użyć dockera
Lisu
Lisu

Jest do tego jakiś poradnik?

MTGmati
MTGmati

Jak chcesz postawić więcej botów na VPS gdzie nasz już TS3 i Sinusbota który jest za 4zł?


Instalacja Sinusbota najnowszej wersij:

  1. Dodajemy nowego użytkownika: (Zwalniamy z logowania)

adduser --disabled-login --force-badname [Nazwa_usera]

  1. Instalujemy potrzebnie "addony":

apt-get install x11vnc xinit xvfb libxcursor1 ca-certificates bzip2 curl libglib2.0-0 nano screen -y

  1. :

apt-get update && apt-get upgrade

  1. Usuwamy pliki utworzone przez wcześniejszą instalacje sinusbota. (Jeżeli robisz to pierwszy raz nie wymaganie)

rm -rf /tmp/.X11-unix/X40 /tmp/.sinusbot.lock /tmp/.X11-unix

  1. Pobieranie Sinusbot

curl -O https://www.sinusbot.com/dl/sinusbot-beta.tar.bz2

  1. Pobieranie Clienta TeamSpeak

wget http://dl.4players.de/ts/releases/3.0.18.2/TeamSpeak3-Client-linux_amd64-3.0.18.2.run tar xfvx sinusbot-beta.tar.bz2 chmod 755 TeamSpeak3-Client-linux_amd64-3.0.18.2.run clear

  1. Akceptowanie regulaminu TS3

./TeamSpeak3-Client-linux_amd64-3.0.18.2.run (Klikasz: q potem q następnie y)

  1. Pluginu do TS3

cp plugin/libsoundbot_plugin.so TeamSpeak3-Client-linux_amd64/plugins/

  1. Teraz Config Sinusbota

mv config.ini.dist config.ini

  1. Startowa konfiguracja

nano config.ini Możesz zmienić port. (Działa tylko w górę) Ważnie jest to aby: TS3Path = "TeamSpeak3-Client-linux_amd64/ts3client_linux_amd64"

  1. Nadeszła chwila startowania sinusbota

script /dev/null ./sinusbot -pwreset="Wpisz tutaj hasło"

Aby działało w tle: screen -AmdS NazwaScrena ./sinusbot YTDownloader instalujemy jak zwykle. Forum.sinusbot.com - Instalacja youtube-dl

Dodać skript do automatyzacji? (nie pełnej)

Lisu
Lisu

To czekaj bo nie rozumiem, uda mi się postawić kolejne boty? bo wysłałeś link do jakiegoś poradnika a napisałeś jakby się nie dało dac więcej botów. Dla was może to jest oczywiste ale ja jeszcze nie ogarniam tego wszystkiego, a więc uda mi się postawić kolejne boty czy vps się sypnie?

MTGmati
MTGmati

@Lisu Ten link jest do poradnika aby działał ci YTDownloader do sinusbota

Lisu
Lisu

yt-dl mi działa

MTGmati
MTGmati

@MichQ Nie zauważyłem. :frowning_face: Przepraszam 😀

Lisu
Lisu

Kurde, robię według tego poradnika ale pisze ze nie moze odpalic sinusbota bo jest juz uruchomiony 😕

Lisu
Lisu

bot@TS:/opt/ts3soundboard8088$ ./sinusbot Could not open /tmp/.sinusbot.lock. Is SinusBot already running?

kubus
kubus

rm -fr /tmp/*

Lisu
Lisu

Po wpisaniu w/w komendy wyskoczył mi ten błąd rm: cannot remove ‘/tmp/.X11-unix/X40’: Operation not permitted

Lisu
Lisu

Okej, przełączyłem się na roota wpisałem komendę potem znowu na bota i poszło. Dzięki wielkie kubusieq!