Składanie własnej maszyny (dedyka)

Pytania i problemy
VaderServerownia
VaderServerownia

Jak w temacie jest mozliwosc złozyc własny server dedyk np komputer? Nie wiem czy dobrze mnie zrozumiecie, kolega mówił ze mozna miec własna wirtualna maszyne zamiast oplacac co miesiac jakiegos dedyka. Uwazam to za dobre rozwiazanie poniewaz jednorazowo kupic wszystko potem dobry internet i prad.Mam fotowoltaike i to bardzo dobra wiec na prad to bez problemowo a internet by sie dobry kupiło tylko pod włąsnie maszyne.

I pytanie jaki procesor, dysk i karta graficzna. Chciałbym aby na tej maszynie mogło byc :

  • serverownia jakies 12 trybów minecraft (około 1000 graczy)

  • metin 2 (1500-3000 graczy)

Wartosci wiem ze z kosmosu ale wole miec zawyzone niz zanizone a potem plakac ze server sie spalil jak aternos.A projekt ambitny bo lubie wyzwania i ciezka prace + to projekt na lata a nie na kilka miesiecy 🙂

TheMultii
TheMultii

Jeśli już masz dedyka, to zapewne jest gdzieś napisane jaki używa procesor, ile ma RAMu, a ile dysku. Grafika do serwera jest ci potrzebna jak pięść do nosa :harold:

Pamiętaj, że sam będziesz musiał bawić się w backupy i konserwację sprzętu. A jak coś się zepsuje, to kupić nowe i wymienić 👀

Jeśli dopiero chcesz taki serwer uruchomić, to nie wiem skąd wziąłeś tak kosmiczne liczby jak 1k ludzi grających jednocześnie w Metina i Minecrafta. Pieniądze raczej wyrzucisz w błoto. imo lepiej zaopatrzyć się w mniejszy serwer i go później odpowiednio skalować. 🤔

Jeśli mają to być fake'owe sloty, to "serwer na milion osób" postawisz nawet na Raspberry Pi.

VaderServerownia:

potem dobry internet Symetryczny, stały adres IPv4, minimum 1Gbps - trochę będzie kosztował.


Da się postawić w ogóle tak duży serwer MC na jednej maszynie? 🤔

Glupikocz
Glupikocz

TheMultii:

Symetryczny, stały adres IPv4, minimum 1Gbps - trochę będzie kosztował.

Mech ja u lokalnego płace 40zł na msc z publicznym ip.

Ale co prawda to prawda, albo jakiś VPS albo dedyk a jak coś się zamieni na coś lepszego.

Albo coś typu dell R510 na start i później rozbudowa.

TheMultii
TheMultii

Glupikocz:

Mech ja u lokalnego płace 40zł na msc z publicznym ip.

Za symetryczny gigabit? :o nice

Qmis
Qmis

konserwacja to zajmuje się serwerownia bardziej aktualizacja dedyka i skonfigurowanie go backup to przeważnie hosting daje w gratis w chmurze proxmox i do przodu

Kamil02167
Kamil02167

Tylko, że kolega tutaj chce postawić własny serwer w domu, a nie wynająć dedyka od hostingu.

anon15674718
anon15674718

Na tym polega problem, chyba że jest w stanie kilkanaście K rzucić na switche, rack'i, ustawianie routingu i dostęp światłowodowy z 2 niezależnych firm w razie jakby jedno połączenie padło + solidny anty-DDOS i inne takie. Plan dość nierealny ale wykonalny jeśli autor posta jest milionerem. W innym przypadku lepiej wynajmować i niczym się nie przejmować. Serwer MC na najnowszej wersji nawet na tuningu paperspigota, który ma utrzymać 1k graczy i 12 trybów to samo kupno serwera wyjdzie kilkanaście tyś. a co do metina to się nie orientuje + autor pewnie będzie chciał ładować fancy pluginy więc dochodzi webhosting, DBhosting itd itp.

VaderServerownia
VaderServerownia

To moze chociaz byscie dali jakie okolo parametry i gdzie to kupic? Z metina to bym musial osobny server zrobic wiec chyba zostane przy mc tylko.

anon82274658
anon82274658

Jaki tryb serwera? Na jakiej wersji Minecraft chcesz stawiać serwer? Jak dużo zamierzasz pomieścić graczy na serwerze? Na jakim silniku chciałbyś postawić serwer?

VaderServerownia
VaderServerownia

Silnik - Spigot Graczy do 1500 tak po 100 na tryb Tryby: BedWars,ChestPVP,RPG,Survival na poczatek i z 3 mini gry

system
system

Ten temat został automatycznie zamknięty 32 dni po ostatnim wpisie. Tworzenie nowych odpowiedzi nie jest już możliwe.