Sklep - powrót z wartościami (Po poprawnej płatności)

Pytania i problemy
panel-lvlup-pro
fr4yta
fr4yta

Witajcie,

Mam pytanie czy LvLUp API udostępnia powrotny adres do sklepu (notyfikację płatności, tak jak odbywa się to w hotpay / dotpay), który będzie zawierał jakieś dane np.: "POST" w których będzie informacja o poprawnej / niepoprawnej płatności (API)?

Pozdrawiam serdecznie, Arek!

Kamilkime
Kamilkime Regularny

No na pewno musi coś zwracać, inaczej byłoby to bez sensu - jeśli nie ma od razu jakiejś odpowiedzi, to albo musi być jakieś odpytanie o status używając id płatności jakiegoś, albo może jakiś webhook?

fr4yta
fr4yta

Okey w panelu nie widzę żadnego redirecta po sukcesie itd.. Wiesz gdzie to znajdę?

Axerr
Axerr

Nie ma żadnego redirecta. Panel lvlup sam wykonuje zapytanie do wskazanego adresu po pomyślnej płatności. Więcej informacji znajdziesz tutaj: https://api.lvlup.pro/v4/swagger pod nazwą "Create link for payment". Tam podajesz, do jakiego URL lvlup ma wysłać zapytanie, a Twój serwer go obsługuje.

fr4yta
fr4yta

Okey tylko "redirectUrl" służy do ustawienia linku z powrotu płatności, nie do końca wiem czy wysyłany jest wtedy request na ten właśnie adres URL z danymi czy płatność jest poprawna czy też nie.. Aby obsłużyć to po stronie serwera.

Axerr
Axerr

W żadnym wypadku. Wartość redirectUrl oznacza, na jaki link ma zostać przekierowana przeglądarka użytkownika po płatności, webhookUrl to jest to, czego szukasz. Na ten adres wysłany zostanie request HTTP po pomyślnej płatności :slight_smile:

fr4yta
fr4yta

Okey super, wiadomo z jakimi wartościami jest zwracamy POST na ten adres? (webhookUrl) W jakiej formie?

Axerr
Axerr

Kiedyś w PHP napisałem prosty sklepik do obsługi płatności od lvlup. Działał on na takiej zasadzie:

  1. Użytkownik wybiera usługę, podaje nick
  2. Sklep generuje link do płatności, dajmy na to ABC123. Do bazy danych zapisywane jest ID płatności wraz z nickiem użytkownika, timestampem oraz usługą, jaką wybrał.
  3. Użytkownik opłaca usługę i jest przekierowywany na stronę informującą o pomyślnej płatności
  4. Sklepik otrzymuje od LVLUPa request z informacją, że otrzymał płatność wraz z ID płatności.
  5. Sklep wysyła zapytanie do LVLUPa, żeby potwierdzić otrzymane dane. a. lvlup potwierdza: użytkownik dostaje, co chciał b. lvlup nie potwierdza: nic się nie dzieje

Timestamp w bazie danych dodałem po to, aby zautomatyzować oczyszczanie bazy. Automatycznie usuwane były rekordy, które od 7 dni nie zostały opłacone, a te, które zostały opłacone były przenoszone do innej tabeli, jako historia płatności.

fr4yta:

z jakimi wartościami

image|358x156

fr4yta:

W jakiej formie? image|426x70

Wszystko jest w dokumentacji: https://api.lvlup.pro/v4/swagger

fr4yta
fr4yta

Okey, jeśli lvlup pro wysyła na adres (webhock) takiego JSONA:

{ "paymentID": "ID12345", "status": "CONFIRMED" }

To temat do zamknięcia ! :D

system
system

Ten temat został automatycznie zamknięty po 7 dniach. Tworzenie nowych odpowiedzi nie jest już możliwe.