Skomplikowany projekt dla początkującego

Zombie
vps, zarządzanie, ts3, www
zabojczykot
zabojczykot

Witam, ostatnio wziąłem się chyba za zbyt ambitny dla siebie projekt, dlatego szukam pomocy. Otóż, jestem w trakcie ustawiania swojego vosa, gdzie chciałbym postawić serwer ts3, hostong jednej strony www oraz własną skrzynkę poczatowa dla 1 do 3 użytkowników. Wykupiłem domenę, tu zaczynają się schody. W serwerze vps mam jeden publiczny adres ip. Z tego co się orientuję, hosting strony, serwer i pocztę, po prostu ustawiam na innych portach. Jak to wygląda jednak z domeną? Jeżeli ustawię domenę xxx.pl na tsie i domenę xxx.pl na stronie, to będzie kolizja? Potrzebne są subdomeny, np ts3-xxx.pl dla tsa, poczta-xxx.pl dla poczty i xxx.pl dla strony?

tirex
tirex

Ze stroną WWW i teamspeakiem nie będzie kolizji, bo teamspeaka możesz ustawić na rekordzie SRV, a strone wystarczy na samym A.

Timo
Timo Moderator forum.lvlup.pro

Jeśli np. teamspeak jest na domyślnym porcie, to nie ma potrzeby precyzowania A. Jak masz xxx.pl to może być tylko jedno A do tego, ewentualnie do subdomeny. Jak wszystko jest na tym samym VPS i wszystkie aplikacje mają ich domyślne rekordy, to wystarczy jedno A do IP VPSa.