Skracanie linków

LVL UP - forum
Fallen
Fallen Pionier

Witam. Miałbym propozycję aby dodać funkcję do skracania linków. Przydatne przy robieniu poradników gdzie musimy kogoś odesłać aby coś pobrał. Chyba więcej nie trzeba się rozpisywać :)

SystemZ
SystemZ Admin lvlup.pro

Co dokładnie masz na myśli? Chodzi o forum?

Fallen
Fallen Pionier

Tak chodzi o forum że jak podajemy link np. abc.xy/vnc-dl to w jakimś stopniu google to sobie indeksuje i podbija ową stronę wyżej w wyszukiwaniach i moją propozycja aby takie linki po jakimś czasie np. 3-4H zamieniały się automatycznie w linki tego typu lvlup.pro/short/randomowaliczba albo żeby użytkownicy mogli sami sobie skracać linki

SystemZ
SystemZ Admin lvlup.pro

A, chodzi o forum. Nie było to jednoznaczne gdyż nie wybrałeś kategorii wątku.

Co dokładnie zyskamy przez taki mechanizm?

Fallen
Fallen Pionier

Jak wiemy linki podawane na forum nie zawsze będą kierowane do stron o "Dobrej jakości" i SEO może troszke na tym ucierpieć. Tutaj ktoś ładnie to opisał :) http://poradnik-seo.pl/optymalizacja/linki-wychodzace-zewnetrzne,hiperlinki.html

SystemZ
SystemZ Admin lvlup.pro

Ale przy niskim zaufaniu forum dodaje rel nofollow do linków. Takie operacje ze skracaczami wydają mi się totalnie zbędne...

Fallen
Fallen Pionier

A to chyba że tak. Bo nie przypuszczałbym ze automatycznie jest dodawany taki atrybut :)

SystemZ
SystemZ Admin lvlup.pro

Discourse ma "baterie dołączone do zestawu" :slight_smile: Domyślnie ustawienia i sama logika działania jest naprawdę dobra plus ma narzędzia aby sama społeczność wykonywała moderację.

Jeśli masz poziom zaufania 3 to twoje linki nie mają atrybutu nofollow ale świeży użytkownik który dopiero się zarejestrował i już postuje linki - już tak. Trzeba mieć naprawdę spory staż z automatu aby nie mieć nofollow lub zostać oznaczonym poziomem zaufania 3 przez obsługę.

MarcelTVHD
MarcelTVHD

@SystemZ czy możemy porozmawiać gdzie indziej po za forum ?

SystemZ
SystemZ Admin lvlup.pro

Co ma twój temat uzyskania serwera do skracania linków? Teraz to już naprawdę zużyłeś moją cierpliwość i uzyskujesz bana na 7dni. Przez ten czas przemyśl swoje zachowanie.