SkyRepublic - dbałość o każdy szczegół

Zombie
współpraca-odrzucone
jahumen
jahumen Pionier

Nazwa projektu:

SkyRepublic

Cel

Naszym celem jest stworzenie serwera SkyBlock jakiego nie było od dawna. W dzisiejszych czasach powstaje naprawdę wiele serwerów tego typu, jednak większość z nich nie jest godna nosić miana SkyBlocka. Szanuję zdanie innych, mogą uważać inaczej, jednak sam rozejrzałem się i nie znalazłem ani jednego serwera z tym trybem, który byłby w miarę profesjonalny, a rozgrywka na nim była taka jak za dawnych czasów. Te serwery tworzone są na szybko i działają bardzo słabo, nie posiadają klimatu rozrywki i najczęściej ich główną zasadą jest P2W (Pay To Win), gracze są wulgarni i niedojrzali.

Naszym celem jest stworzenie serwera i społeczności, która będzie przeciwieństwem wymienionych wyżej wad. Jesteśmy pasjonatami, o wiele bardziej zależy nam na stworzeniu świetnego miejsca do pogrania ze znajomymi niż na zarobkach.

Co udało nam się zrobić

Zakupiliśmy serwer VPS poboczny (o tym będzie niżej) oraz wykonaliśmy:

  • Serwer głosowy TeamSpeak3 - działa już prawie całkowicie, kwestia wgrania botów i kilku poprawek,
  • Forum (silnik IPB) - wszystko jest już skonfigurowane, należy tylko dodać kilka działów,
  • Serwer Minecraft (Developerski) - zbudowaliśmy już prawie cały właściwy spawn (prezentuje się naprawdę ładnie, jak będę mieć okazje wrzucę screenshota), skonfigurowaliśmy już większość potrzebnych nam pluginów oraz napisaliśmy parę swoich.

Strona Internetowa serwera znajduje się na etapie tworzenia, na ten moment posiadamy tylko podstawy.

Prócz tego także zakupiliśmy już własną domene.

Jak widać serwer jest na etapie "już prawie skończony". Mamy wiele, wymaga to naniesienia kilku poprawek, ale za pewien okres czasu będziemy gotowi do przyjęcia pierwszych graczy.

Plany

Chcemy ukończyć serwer całkowicie i udostępnić go dla innych. Chcemy stworzyć miejsce, gdzie będzie mogła znaleźć się każda kulturalnie zachowująca się osoba, zagrać samemu lub ze znajomymi. Chcemy aby atmosfera na naszym serwerze była taka jak na prawdziwych SkyBlockach kiedyś. Chcemy by rozgrywka nie opierała się jedynie do podróży komenda między "warpami" zarobkowymi, zarabianiu na błędach serwera (których liczbę mamy zamiar zniwelować do zera), czy kupieniu ProMegaSuperExtraEliteVIP'a. Nie liczy się ilość/masa, liczy się jakość! Serwer z pewnością nie będzie odwzorowywał trybu P2W, ranga VIP którą otrzyma się za wsparcie naszego serwera będzie jedynie w formie podziękowania, a jej przywileje będą mieściły się w zakresie EULA.

Osoby/organizacje biorące udział (linki)

Ja - jestem pomysłodawcą, koordynatorem serwera, programistą WEBowym, a także - właścicielem. W minecrafta gram już od dawna, pamiętam jak kiedyś grało się na SkyBlockach razem ze znajomymi, zbieranie odpowiednich surowców, materiałów, zajmowało długie godziny, a rozrywka nigdy się nie nudziła - właśnie taki serwer zamierzam stworzyć. Juraso - opiekun serwera, koordynator, główny administrator. Również weteran SkyBlocków. Samemu ciężko jest stworzyć dobry serwer, postanowiłem przygarnąć kogoś kto pomoże mi nadzorować projekt, rekrutować członków załogi, zwiększać zasięg do jakiego dociera serwera, czy też po prostu zastąpi mnie gdy jestem nieobecny. Juraso nadaje się do tego idealnie. SkylarkTM - programista, technik. Doskonały JAVA Developer, posiada ogromne doświadczenie. Zajmuje się konfiguracją jak i zabezpieczaniem maszyn, konfiguruje serwer Minecraft, serwer głosowy TeamSpeak3, forum oraz tworzy pluginy. DedixMC - budowniczy. Bardzo utalentowana osoba, jego zadaniem jest budowanie przeróżnych map począwszy od eventów aż po wspaniałe spawny.

Osoby/organizacje które może wezmą udział (linki)

Najprawdopodobniej w naszym projekcie wezmą udział różni YouTuberzy, jednak na razie jesteśmy podczas fazy uzgadniania szczegółów. Forum skript.pl

Usługi z lvlup.pro których potrzebuję aby zrealizować swój cel wraz z parametrami (GB RAM, sloty itp)

Potrzebujemy dwóch serwerów VPS OpenVZ:

  • 8GB lub 6GB RAM - jest to serwer główny, na nim znajdować będzie się serwer minecraft. W celu maksymalnego zwiększenia płynności i optymalności rozgrywki jest to osobna maszyna. Myślę, że z początku starczy 6 GB, prawdopodobnie w przyszłości potrzebne będzie 8 GB (ale przepuszczam też, że z funduszy wsparcia graczy uda nam się pokryć tą różnice lub jeszcze większą kwotę).
  • 4 GB (lub około 3 GB, o ile możliwe jest wydzielenie takiego) - serwer techniczny, na nim znajdować się będzie serwer głosowy TeamSpeak3, forum, strona Internetowa, serwer developerski oraz backupy automatycznie wysyłane z maszyny pierwszej. Nie potrzebujemy na nim aż tyle RAMu ile jest w najmniejszej możliwej ofercie (4 GB), jednak cieszylibyśmy się, jeśli byśmy je otrzymali. :D

Jeśli nasza propozycja zostanie rozpatrzona pozytywnie, jednak nie zostaniemy obdarzeni tak wielką łaską, możemy otrzymać samą pierwszą maszynę, a koszty drugiej pokryjemy sami, jednak bylibyśmy bardzo zadowoleni jeśli lvlup dał nam obie maszyny - dzięki temu, nasze fundusze moglibyśmy przeznaczyć na inne aspekty, takie jak reklamy, w celu zwiększenia zasięgu.

Co mogę zaoferować w zamian

Na naszej stronie Internetowej jak i na forum pojawi się banner lvlup.pro. Podczas wejścia na serwer głosowy TeamSpeak3 w wiadomości powitalnej zawarta będzie informacje, że działamy dzięki lvlup.pro. Na serwerze minecraft co jakiś czas wyświetli się informacja, że działamy dzięki lvlup.pro.

Dlaczego ten projekt jest unikalny? Opisz

Faktycznie, może i nasz projekt nie jest bardzo oryginalny, jednak z pewnością jest unikalny. Stworzymy to, co próbuje stworzyć wiele osób, jednak nie udaje się to im. Zreaktywujemy tryb SkyBlock w pełni profesjonalnie, z dbałością o każdy szczegół.

koweq
koweq

Cóż... Prezentacja wykonana wręcz bardzo dobrze, ale! No właśnie to ale... W warunkach współpracy jest napisane że tylko serwery unikalne przechodzą... Serwerów SkyBlock jest sporo ale na nich są lagi i cofki (np. Na DosCrafcie). Na razie jestem neutralny ;)

jahumen
jahumen Pionier

Cześć, cieszę się, że podoba Ci się moja prezentacja. :slight_smile: Jeśli chodzi o unikalność, to napisałem na jej temat. SkyBlocków jest sporo, jednak nie są wykonane profesjonalnie. Moim celem jest stworzenie doskonałego serwera, takiego jak żaden inny. Uważam, że nie ma większego sensu wymyślanie wielu co raz to nowszych trybów, jeśli nawet nie ma porządnych popularnych. Co do lagów i cofek, jeśli otrzymamy takie maszyny jak te, które zaproponowałem (a ich koszt to raptem 50zł na miesiąc), uważam, że nie będzie z tym problemów. Jeśli natomiast przez cofki rozumiesz cofnięcie stanu wysp o kilka godzin, u nas na pewno nie będzie to miało miejsca. Posiadamy profesjonalne systemy (które opisałem wyżej), backupy serwera od razu przesyłane są na inną maszynę. Jeśli chodzi o problemy z atakami botów czy DDoS, także takich nie będziemy mieli. :slight_smile:

koweq
koweq

Co do cofek chodziło mi np. Kopię cobbla przez 30sek kilka nakopałem i nagle znika... Strasznie mnie to odstraszyło od trybu SkyBlock... Jak widzę naprawdę mocno się starasz tłumacząc wszystko. Jestem na tak ;)

Marcoral
Marcoral Pionier

Wydaje mi się, że najlepiej napisany opis, jaki czytałem. W końcu brak błędów językowych/logicznych/ortograficznych (no może tylko tego nie rozumiem: W celu maksymalnego zwiększenia płynności i optymalności rozgrywki jest to osobna maszyna., ale to szczegół. Przy odpowiednim podejściu właściciela serwer ma szansę wypalić - fakt, faktem, polskie serwery stoją na, nie oszukujmy się, nędznym poziomie, moim zdaniem nie przeszkadza zatem, że coś już jest, skoro można to zrobić znacznie lepiej - o brak graczy bym się nie martwił. Do tego rozsądne wymagania ze strony twórcy stanowią powód, aby zastanowić się poważniej nad rozważeniem tego projektu.

jahumen
jahumen Pionier

Cześć, jestem zadowolony, że i Tobie moja propozycja przypadła do gustu. Jeśli chodzi o zdanie "W celu maksymalnego zwiększenia płynności i optymalności rozgrywki jest to osobna maszyna." po prostu chciałem przekazać, że ulokowanie serwera gier na osobnej maszynie zwiększy płynność jak i optymalność rozgrywki. ;) Co do wymagań, faktycznie stawiam na najwyższy poziom, chcę aby rozgrywka i atmosfera była niepowtarzalna.

luxDev
luxDev Pionier

Fajnie napisane, gdyby pomysł był oryginalny to wy w stu procentach przeszło, nie oszukujmy się, Skyblocki to temat zamknięty, wszystko opiera się na systemie który każdy zna..

Co do serwera, jak go potem opłacisz? (Kto kupi vipa który nic nie ma)

Xepio
Xepio Pionier

Cóż, jeżeli Marcin (Marcoral) wypowiada się tak ciepło o tej współpracy, to w sumie mógłbym być od razu na tak, bez czytania całego opisu projektu :D Oczywiście, żeby nie było...przeczytałem ten cały opis i mogę bez problemowo i sumiennie stwierdzić, że tak obszerny opis całego projektu widać, że był robiony z głową i są dobrze przemyślane pewne aspekty, dzięki czemu serwer wyróżnia się, oraz także wymagania co do współpracy nie są tak wygórowane, jak to niektóre osoby piszące tematy ze swoimi serwerami ^.^ Co do trybu SkyBlock, jest sporo takich serwerów, ale gdzie zazwyczaj te serwery reprezentują podobny poziom co do serwerów easyhc, itp. Moją opinia jest taka, jeżeli idziesz w innowacyjność i bardziej zaawansowaną stronę techniczną serwera oraz w ciekawsze nowe pomysły na ten tryb rozgrywki to w sumie: Jestem na TAK

jahumen
jahumen Pionier

Cześć, właśnie tu się mylisz. Może i jest to SkyBlock, jednak stawiamy na innowacyjne rozwiązania, a także częściowo powrót do korzeni. Dla przykładu zdradzę Ci jedno z naszych rozwiązań, ekonomia to już przeżytek (musisz przyznać to sam), narzucanie cen graczom jest bezsensowne. Zamiast tworzyć sklepów, zastosowaliśmy system wymian między graczami. Oczywiście brzmi to łatwo, ale nie łatwo użyć tego rozwiązania, bo skąd gracze mają pozyskiwać przedmioty? Naprzeciw wychodzi bardzo zaawansowany system zadań, codziennie dla graczy losowane będą zadania z różnych kategorii, ich treść i inne aspekty będą dopasowywane według gotowych schematów, a nagrody posiadające wartości punktowe odpowiednio dostosowane do trudności zadania. Rzecz jasna prócz tego pojawi się także kilka innych dodatków pozwalających wprowadzić to rozwiązanie. Co do VIPa, nie będzie on nic nie dawał, będzie posiadał pare przywilejów ułatwiających rozrywkę, jednak mieszczących się w EULA. Oprócz tego mam także inną mentalność jeśli chodzi o VIPy, uważam, że gracz nie kupuje VIPa, tylko otrzymuje go za wsparcie serwera. Niby mała różnica, ale ile zmienia. :slight_smile:

Marcoral
Marcoral Pionier

Podaj proszę przywilej VIPa, który ułatwia rozgrywkę, a nie łamie EULA, nie sądzę, aby coś takiego istniało.

jahumen
jahumen Pionier

@Marcoral Nether otwarty w większym zakresie godzin niż ten dostępny dla gracza. Jest to dodatek, który nie wywiera aż takiego wpływu na serwer, jednak troszkę ułatwia rozrywkę.

jahumen
jahumen Pionier

Cześć, dziękuje za głos na tak. :)

luxDev
luxDev Pionier

jahumen:

Dla przykładu zdradzę Ci jedno z naszych rozwiązań, ekonomia to już przeżytek (musisz przyznać to sam), narzucanie cen graczom jest bezsensowne. Zamiast tworzyć sklepów, zastosowaliśmy system wymian między graczami. Oczywiście brzmi to łatwo, ale nie łatwo użyć tego rozwiązania, bo skąd gracze mają pozyskiwać przedmioty? Naprzeciw wychodzi bardzo zaawansowany system zadań, codziennie dla graczy losowane będą zadania z różnych kategorii, ich treść i inne aspekty będą dopasowywane według gotowych schematów, a nagrody posiadające wartości punktowe odpowiednio dostosowane do trudności zadania.

To wtedy nie kojarzy się w ogóle z skyblockiem ;P

//edit Jak dla mnie, nie.

jahumen
jahumen Pionier

Szanuję Twoje zdanie, ale bierz po uwagę, że to nie musi być czysty SkyBlock. Staramy się zrobić coś, co klimatem rozgrywki będzie dorównywało starym serwerom. Aspekty, które mogły zostać poprawione/usunięte/dodane zostaną zmienione. Pamiętaj, że nie ma sensu zatrzymywać się w miejscu, należy odnowić ten tryb skoro aż tyle osób od niego odeszło. Wiemy, że znajdą się przeciwnicy jak i zwolennicy naszego pomysłu, ale cóż - zawsze tak jest, gdy realizujesz jakiś większy projekt. :slight_smile:

luxDev
luxDev Pionier

Serwer na jaką wersję?

jahumen
jahumen Pionier

Oczywiście jak najnowszą, nie chcemy, aby nasi gracze musieli korzystać ze starych launcherów. Na ten moment serwer jest na wersję 1.10.X.

adminek153
adminek153 Moderator forum.lvlup.pro

Witaj, Twój pomysł na serwer wydaje mi się być całkiem okay ale jednak mam kilka wątpliwości.

Kompletnie nie rozumiem tego trendu, że celuje się w serwery z dawien dawna, przypominanie "starych czasów" itd, mnie to odrzuca, bo nie z wielką rewelacją chciałbym oglądać to co było kiedyś. Chętniej oglądałbym pomysł z dzisiejszych czasów. Nie widzę potrzeby wracać do tego co było. Wszyscy tak strasznie zachwalacie te "stare czasy" itp., a te serwery "dawniej" nie były wcale takie doskonałe. :slight_smile:.

Jaki będzie model zarobkowy serwera / Czy będzie? Opisany przez Ciebie przedmiot nie przyciągnie zbytniej uwagi potencjalnych klientów. Przestrzeganie EULI w 100% i dobry zarobek to ciężkie wyzwanie.

Bardzo podoba mi się Twój pomysł na ekonomie [bodajże post 9].

Poczekam na te obiecane screeny ze strony forum i serwera. Jak je pokażesz w tedy otrzymasz ode mnie odpowiedni głos opinii.

Tak czy inaczej powodzenia :)

jahumen
jahumen Pionier

Cześć, cieszę się, że masz wątpliwości i pytania. Dzięki temu jestem w stanie lepiej przedstawić kwestie na które nie zwróciłem uwagi.

adminek153:

Kompletnie nie rozumiem tego trendu, że celuje się w serwery z dawien dawna, przypominanie "starych czasów" itd, mnie to odrzuca, bo nie z wielką rewelacją chciałbym oglądać to co było kiedyś. Chętniej oglądałbym pomysł z dzisiejszych czasów. Nie widzę potrzeby wracać do tego co było. Wszyscy tak strasznie zachwalacie te "stare czasy" itp., a te serwery "dawniej" nie były wcale takie doskonałe. :slight_smile:.

Niedokładnie zrozumiałeś mój zamysł, zamierzamy stworzyć serwer, który atmosferą jak i przyjemnością rozgrywki będzie nawiązywał do starszych czasów. SkyBlock będzie posiadał nowoczesne rozwiązania między innymi takie jak to opisane przeze mnie w poście 9.

adminek153:

Jaki będzie model zarobkowy serwera / Czy będzie? Opisany przez Ciebie przedmiot nie przyciągnie zbytniej uwagi potencjalnych klientów. Przestrzeganie EULI w 100% i dobry zarobek to ciężkie wyzwanie.

Staramy zachować jak najlepszą równowagę. Możliwe, że jednak czasem dodamy coś co będzie minimalnie naginało EULA, jednak chcemy zachować taki schemat: gracz nie uważa, że serwer jest P2W, bo w sumie to VIP nie jest wykonany przesadnie i nie ma oprócz niego miliona innych funkcji, jednak mimo to wszystko będzie go ciągnęło do zakupu VIPa, gdyż będzie twierdził, że taka ranga mu się przyda.

adminek153:

Poczekam na te obiecane screeny ze strony

Niestety jak już wspomniałem strona Internetowa jest dopiero na etapie wstępnego projektowania, w tej chwili to tylko kilka DIVów jakoś ułożonych, nie ma co pokazywać.

adminek153:

forum

Proszę bardzo, już prezentuje. Tworząc forum staraliśmy się uzyskać prosty design, który od razu podpowie potencjalnemu użytkownikowi gdzie co jest, gdyż takie jest jego zadanie.

Nie jest to sklejone forum, jedynie jego fragmenty.

adminek153:

i serwera.

O to i obiecane fragmenty mapy.

Oczywiście na forum zostanie wprowadzone kilka poprawek, między innymi zmienimy wygląd ikon działów i różne takie, z mapą tak samo, wszystko jest na etapie tworzenia.

adminek153
adminek153 Moderator forum.lvlup.pro

Widzę jakąś chęć zainteresowania i tworzenia projektu. Jak obiecałem, tak zrobiłbym, nie trzeba było pisać do mnie prywatnej wiadomości z przypomnieniem o wystawienie opinii. Ludzie tak nachalni nie są prze ze mnie dobrze oceniani (no moze tutaj wstawię wyjątek, ze względu na ciekawy projekt).

Mogę powiedzieć, ze gdybys nie napisał do mnie na tzw "priv" rozpisalbym się trochę co do tego jak widzę ten projekt, ale nie chce mi sie.

Projekt jest całkiem fajny, ale pewnie nie uda Ci sie uzyskać współpracy. Jeśli nie uda Ci się, nie rezygnuj i rób swoje od użytkowników forum LVL UP zawsze uzyskasz jakieś wsparcie chociażby w sprawie technicznej.

Powodzenia

jahumen
jahumen Pionier

Nie chciałem zachować się nachalnie, po prostu myślałem, że zapomniałeś o tym temacie. Byłbym zadowolny jakbyś się rozpisał. :)

SystemZ
SystemZ Admin lvlup.pro

jahumen:

Forum (silnik IPB)

Mogę prosić o dowód zakupu na PM ? :slight_smile:

jahumen:

Prócz tego także zakupiliśmy już własną domene.

Dobre podejście, pochwalam.

jahumen:

ProMegaSuperExtraEliteVIP'a

Czasami patrząc na sklepy zastanawiam się ile tych prefixów do VIPów jeszcze powstanie. W pewnym momencie chyba pozostanie system cyfra + VIP np. poziom VIP77 :D

jahumen:

ale za pewien okres czasu będziemy gotowi do przyjęcia pierwszych graczy.

Konkretna data byłaby lepsza gdyż każdy ma trochę inne poczucie czasu.>jahumen:

backupy automatycznie wysyłane z maszyny pierwszej.

Po raz pierwszy widzę zwrócenie uwagi na ten bardzo ważny aspekt, +1

jahumen:

Jeśli natomiast przez cofki rozumiesz cofnięcie stanu wysp o kilka godzin, u nas na pewno nie będzie to miało miejsca

jahumen:

Posiadamy profesjonalne systemy (które opisałem wyżej), backupy serwera od razu przesyłane są na inną maszynę.

Jeśli chcesz spełnić to tak na serio i bardzo poważnie od strony OS, potrzebowałbyś systemu plików z replikacją w czasie rzeczywistym np. GlusterFS. Raz że nie wiem czy to nawet da radę na OpenVZ, dwa wydajność raczej nie byłaby wystarczająca. Alternatywnie można np. zapuszczać rsync co minutę czy kilka ale to też mogłoby wpłynąć na wydajność.

Ujawnij techniczne szczegóły jak to zamierzasz zrealizować gdyż jestem ciekaw. Czy są tu używane jakieś wtyczki? Póki co sądzę że to backup np. co godzinę i to oznacza że może nastąpić cofnięcie się stanu serwera o godzinę w najgorszym możliwym wypadku.

Chcę także zwrócić uwagę że są sytuacje że najnowsza kopia zapasowa nie wystarczy. Przykładowo w nocy pod nieobecność administracji ktoś użyje błędu na serwerze i zniszczy spory fragment mapy. W międzyczasie obecni gracze robią to co zawsze nie wiedząc o tym. Po kilku godzinach administracja cofa stan mapy bo to jedyny rozsądny wybór ale cofnięcie stanu nadal jest.

Jak dokładnie zagwarantujesz że taka sytuacja nie będzie miała miejsca?

jahumen:

Moim celem jest stworzenie doskonałego serwera

Pamiętaj, doskonałość nie istnieje, tak samo jak utopia.

jahumen:

Jeśli chodzi o problemy z atakami botów czy DDoS, także takich nie będziemy mieli

Duże korporacje z budżetami rzędu miliardów dolarów np. Sony czy Microsoft nie mogą odeprzeć ataków DDoS w niektórych przypadkach a ty załóżmy z budżetem 50zł chcesz nam dać taką gwarancję? Są dwie opcje

A) Nie myślisz trzeźwo B) Jesteś geniuszem i się marnujesz

Jeśli poważnie chcesz podejść do bezpieczeństwa to zanim jeszcze przejdziesz do technicznych aspektów bardzo istotne jest podejście a dokładnie:

  • zakładanie najgorszego scenariusza
  • unikanie prowokowania

Jak dla mnie łamiesz już same założenia pisząc że masz ochronę której nie da się złamać. Zawsze się znajdzie osoba która przekona Cię że jest inaczej.

jahumen:

Nether otwarty w większym zakresie godzin niż ten dostępny dla gracza.Jest to dodatek, który nie wywiera aż takiego wpływu na serwer, jednak troszkę ułatwia rozrywkę.

jahumen:

jednak troszkę ułatwia rozrywkę.

jahumen:

ułatwia rozrywkę.

Twoje słowa. Sam przyznałeś że to łamie EULA gry. Nie może wpływać na gameplay.

jahumen:

Pamiętaj, że nie ma sensu zatrzymywać się w miejscu, należy odnowić ten tryb skoro aż tyle osób od niego odeszło

Jak dla mnie stanie w miejscu to może być właśnie ciągnięcie trybu który widocznie znudził się graczom.

Podsumowując całość, jak dla mnie plany twórcy tego serwera są tak samo wysoko w chmurach jak sama mapa serwera. Niekoniecznie jest to złe, ale czasami trzeba zerknąć na coś bardziej obiektywnie gdyż lepiej mieć miłe niespodzianki niż przykre niespodzianki.

luxDev
luxDev Pionier

No i cześć, wszystko ujęte w jednym poście :D pochwalam :D

jahumen
jahumen Pionier

SystemZ:

Konkretna data byłaby lepsza gdyż każdy ma trochę inne poczucie czasu. Planujemy wystartować w okolicach pierwszego sierpnia, jednak ta data może się minimalnie przesunąć. SystemZ:

Chcę także zwrócić uwagę że są sytuacje że najnowsza kopia zapasowa nie wystarczy.Przykładowo w nocy pod nieobecność administracji ktoś użyje błędu na serwerze i zniszczy spory fragment mapy.W międzyczasie obecni gracze robią to co zawsze nie wiedząc o tym.Po kilku godzinach administracja cofa stan mapy bo to jedyny rozsądny wybór ale cofnięcie stanu nadal jest. Zauważ, że jest to serwer SkyBlock. Jeśli ktoś użyje błędu dzięki któremu np. zdobędzie mnóstwo diamentów, wystarczy cofnąć tylko jego wyspe do stanu sprzed kilku godzin. Jeśli natomiast ktoś zniszczy spawn, można go bez problemowo cofnąć, bo podczas edycji rzadko kiedy coś będzie się na nim działa. Gdy natomiast mówimy o zniszczeniu wielu wysp, jest to jedyny przypadek kiedy pojawi się problem jednak taka sytuacja jest teorytycznie prawie nie możliwa, bo skąd ktoś mógłby modyfikować inne wyspy, a jeśli już się zdarzy, wystarczy wtedy cofnąć tylko te kilka wysp. Ponad to jeśli osoba, której niszczono wyspę była wtedy na serwerze, to jako tako cofki nie będzie, bo nic na niej prawdopodobnie nie zbuduje, a przy okazji zgłosi to do administracji i postaramy się to jak najszybciej naprawić, a jeśli nie było jej na serwerze to i tak nic nie budowała i możliwe, że uda nam się przywrócić jej wyspę za nim to zauważy. SystemZ:

Jak dokładnie zagwarantujesz że taka sytuacja nie będzie miała miejsca? Właśnie tak jak to opisałeś, backupy będą robione często i maksymalna cofka może wynosić około jednej godziny.

SystemZ:

Jak dla mnie łamiesz już same założenia pisząc że masz ochronę której nie da się złamać. Zawsze się znajdzie osoba która przekona Cię że jest inaczej. Z tym faktycznie trochę wyolbrzymiłem, jednak nie miałem na myśli, że nasz serwer jest niezniszczalny, a po prostu, że przed DDoSami oraz botami się zabezpieczamy, ochrona nie jest też jakaś ogromna bo raptem 5gbps, jednak zawsze pozwoli to zablokować początkującego "hackera". SystemZ:

Twoje słowa.Sam przyznałeś że to łamie EULA gry. Nie może wpływać na gameplay. Ale czy to naprawdę wpływa na gameplay gry? Nie jest to ułatwienie dające mnóstwo surowców itp, a jedynie pozwalające komuś wejść do netheru o 12, gdyż o 18 nie mógłby tego zrobić ze względu na np. dodatkowe zajęcia. SystemZ:

Jak dla mnie stanie w miejscu to może być właśnie ciągnięcie trybu który widocznie znudził się graczom. Ale po co ciągnąć tryb, który widocznie znudził się graczom? Nie chcemy stać w miejscu i ciągnąć tryb, tylko odnowić go, aby w nowej odsłonie przyciągnął wiele osób.

//EDIT

Dodam, że zabezpieczenie o którym mowa, to po prostu CloudFlare.

SystemZ
SystemZ Admin lvlup.pro

W jaki sposób chcesz zabezpieczyć serwer Minecraft używając Cloudflare?

kielek
kielek

Jestem na tak. Podoba mi się to, że już coś zrobiliście. W dodatku budowle, które przedstawiłeś również nie należą do najgorszych. Tylko tak jak mówił luxDev - współpraca nie będzie trwać wiecznie.

jahumen
jahumen Pionier

CloudFlare jest podpięty do całego VPSa.

luxDev
luxDev Pionier

Yyyy, wiesz że Cloudflare chroni tylko strony haha

Aylin
Aylin ex-admin forum.lvlup.pro

Słuszna uwaga @luxDev, więc pewnie stąd pytanie @SystemZ jak to ma działać dla serwera MC.

Chyba że @jahumen ogarniasz magiczne spelle i jakoś uda Ci się zabezpieczyć serwer Cloudflare'm 😉

luxDev
luxDev Pionier

Ale to tylko umieją magowie z czarnej krainy orzeszka, więc wątpię.

Szymon
Szymon

Oni mysla, ze jak nie bedzie pingowac ip jego serwera na jego domenie to ma zabezpieczony serwer. Pewnie nawet nie wie jak dziala ptotokol SRV

SystemZ
SystemZ Admin lvlup.pro

Szymon:

Pewnie nawet nie wie jak dziala ptotokol SRV

Oj, zaleciało hipokryzją 😰

Spieszę z poprawką, SRV to nie protokół, to rodzaj wpisu w strefie DNS.

Zgadza się, bez karkołomnych i bardzo zaawansowanych tricków (na które np. ja bym się nie porywał) nie da się użyć Cloudflare do ochrony serwerów gier. Cloudflare obsługuje z protokołów tylko http (wraz z TLS), ostatnio też obsługuje websockety które teoretycznie da się nagiąć ale to ogrom pracy i nikt się tego nie podjął gdyż ciężko powiedzieć czy działałoby na dłuższą metę.

Co do współpracy, widzę pewien potencjał ale nie jest to coś do końca czego szukam, nie jest to coś rewolucyjnego. Zamiast serwera mogę zaproponować zniżkę na niego - do ustalenia na PM. @jahumen Daj mi znać czy chcesz skorzystać z tej oferty, jeśli tak to ten projekt oznaczam jako zaakceptowany, w przeciwnym wypadku muszę go odrzucić.

jahumen
jahumen Pionier

Taka opcja współpracy mnie satysfakcjonuje.

SystemZ
SystemZ Admin lvlup.pro

Ok, oferta ze zniżką jest ważna do końca sierpnia, wystarczy do mnie zagadać na PM lub w ticketach. Jako że projekt nie jest w całości wspierany to oznaczam jako odrzucony ale nie zamykam wątku, na przyszłość może wymyślę inną kategorię do tego.

SystemZ
SystemZ Admin lvlup.pro

Ten temat został automatycznie zamknięty po 23 dniach. Tworzenie nowych odpowiedzi nie jest możliwe.