SMS Premium - Czas się bać | Faktyczny Cennik wysyłania SMS PREMIUM

Poradniki
www
adminek153
adminek153 Moderator forum.lvlup.pro

W dzisiejszych czasach są już wszechobecne. Możemy nimi zapłacić za usługę, kupić gadżety na telefon, głosować w konkursach, wspierać różnego rodzaju organizacje i wiele innych. O czym mowa? Oczywiście o SMS-ach premium. Założyłbym się, że każdy z nas już kiedyś jakiegoś wysłał. Niestety, możemy napotkać na naciągaczy bądź organizacje, które wykorzystają naszą nie wiedzę w kwestii mikropłatności SMS tylko dla tego by wyłudzić od nas ostatni grosz. Takie organizacje błędnie podają lub nie podają całościowego kosztu płatności. Dzięki zapoznaniu się z tym wątkiem mam nadzieje, że nie dacie się więcej naciągnąć kupując przez SMSy.

Cennika nawet nie trzeba się uczyć na pamięć, wystarczy zapoznać się ze wskazówkami:

  • Numery pięciocyfrowe, której pierwsza cyfra to 8 nie przekraczają 1 złotówki (nawet przy dodaniu VAT).
  • Dwucyfrowa liczba po pierwszej ósemce wskazuje koszt netto SMSa (należy jeszcze doliczyć 23% VAT).
  • Numery czterocyfrowe i pięciocyfrowe, które zaczynają się od cyfry 7 [nie ważne czy ma 4 czy 5 cyfr].
  • Jego koszt będzie określała cyfra będąca przy 7 (np. 72068 będzie kosztować 2 PLN + 23% = 2,46 PLN).
  • Są to SMSy od 0,50 zł do 9,00 zł bez VAT.
  • Numery pięciocyfrowe i sześciocyfrowe, które zaczynają się cyfrą 9, są najdroższe.
  • Jego koszt określa liczba będąca przy 9 (np. 92578 będzie kosztować 25 PLN + 23% = 30,75)
  • Koszt takiego SMSa to od 10 złotych w górę + VAT.

Tabelka dla tych, którzy nie chcą się zapoznawać

Źródło: ilekosztujesms.pl

Numer SMS Premium
Cena netto
Cena brutto (z VAT 23%)


8000 - 8099
bezpłatny
bezpłatny


80000 - 80999
bezpłatny
bezpłatny


81000 - 81099
0,10 zł
0,12 zł

81500 - 81599 0,15 zł 0,18 zł

82000 - 82099 0,20 zł 0,24 zł

82500 - 82599 0,25 zł 0,31 zł

83000 - 83099 0,30 zł 0,37 zł

83500 - 83599 0,35 zł 0,43 zł

84000 - 84099 0,40 zł 0,49 zł

84500 - 84599 0,45 zł 0,55 zł

85000 - 85099 0,50 zł 0,62 zł

70XX(X)
0,5 zł
0,62 zł


71XX(X)
1 zł
1,23 zł


72XX(X)
2 zł
2,46 zł


73XX(X)
3 zł
3,76 zł


74XX(X)
4 zł
4,92 zł


75XX(X)
5 zł
6,15 zł


76XX(X)
6 zł
7,38 zł


77XX(X)
7 zł
8,61 zł


78XX(X)
8 zł
9,84 zł


79XX(X)
9 zł
11,07 zł


910XX(X)
10 zł
12,30 zł


911XX(X)
11 zł
13,53 zł


912XX(X)
12 zł
14,76 zł


913XX(X)
13 zł
15,99 zł


914XX(X)
14 zł
17,22 zł


915XX(X)
15 zł
18,45 zł


916XX(X)
16 zł
19,68 zł


917XX(X)
17 zł
20,91 zł


918XX(X)
18 zł
22,14 zł


919XX(X)
19 zł
23,37 zł


920XX(X)
20 zł
24,60 zł


925XX(X)
25 zł
30,75 zł

Teraz mam nadzieje, że nie damy się oszustom, którzy tylko czekają na nasze SMSy.

Przykład takiego wyłudzenia, to nie podanie faktycznego kosztu SMSa: 605x130 Przykład z dzisiejszej dyskusji na shoutboxie: 648x443

W LVLUP masz dokładnie opisaną kwotę, którą zapłacisz za każdy wysłany SMS, nie musisz się martwić, że zostaniesz oszukany.

571x354

Pamiętaj, że jeśli masz pakiet typu "SMSy bez limitu w kraju" za SMSy premium i tak będziesz musiał zapłacić ;)

Pozdrawiam, mam nadzieje, że dzięki tej instrukcji nie damy się takim firmom.

koweq
koweq

Ja sobie zablokowałem SMSy premium i działa ;)

adminek153
adminek153 Moderator forum.lvlup.pro

W sensie co działa? Nie rozumiem trochę co chcesz wyrazić tym postem?

SystemZ
SystemZ Admin lvlup.pro

Bardzo fajny materiał.

Od siebie mogę też polecić zerknięcie na stronę swojego operatora np. http://www.play.pl/pomoc/uslugi/numery-premium/

Są tam też informacje o subskrybcjach które od jakiegoś czasu są używane przez naciągaczy np w linkach na FB wykorzystując brak wiedzy że odbieranie takich SMS kosztuje.

patryks
patryks Pionier

koweq:

Ja sobie zablokowałem SMSy premium i działa Ja mam ostrzeżenie przed wysłaniem sms premium (Galaxy J3 jbc), ale nie wszyscy mają takie możliwości :/ Poradnik fajny, niejednej osobie się przyda ;)

SystemZ
SystemZ Admin lvlup.pro

Nie polegałbym na zabezpieczeniach telefonu. Lepiej zrobić to po stronie operatora. Dużo trudniej to ominąć.

adminek153
adminek153 Moderator forum.lvlup.pro

Należy tylko pamietać, że żeby z powrotem odblokować SMSy premium potrzebna jest wizyta w salonie operatora. Tak było u mnie rok temu, kiedy postanowiłem sobie tę blokadę założyć, szybko tego żałowałem, bo jednak ta usługa jest mi potrzebna.

SystemZ
SystemZ Admin lvlup.pro

U którego operatora tak miałeś?

W Play możesz to wyklikać z panelu klienta z tego co widzę, można też blokować konkretne zakresy kwot lub ceny, z resztą zobacz sam:

306x500

adminek153
adminek153 Moderator forum.lvlup.pro

Rok temu w T-mobilne "mix na kartę"

patryks
patryks Pionier

Tzn. to w sumie żadne zabezpieczenie, tylko ostrzeżenie, że próbuję wysłać sms na nr premium i czy jestem pewny, że chcę wysłać 😉

adminek153
adminek153 Moderator forum.lvlup.pro

To prawda, na niektórych telefonach z adroidem jest taka opcja, że jesteś informowany, że za wysłanie tego smsa bedą naliczane dodatkowe opłaty. Na ajfonie tego nie ma :)

koweq
koweq

W sensie że działa blokada :P.

LinGruby
LinGruby Pionier

SMS premium - fajna rzecz ale jak ktoś ma tel. na kartę ( doładowanie ) bo jak jakieś lewe ( wyłudzające tylko kasę ) numery premium to więcej mu nie wezmą jak ma na koncie. Z abonamentem to już inna bajka tam możesz się obudzić z ręką w nocniku jak przyjdzie ci na rachunku sms premium na kwotę 2-3 razy większą jak abonamęt.

Osobiście wolę w takich przypadkach PayPal jestem chociaż pewien że cała kwota trafia na moje konto w portfelu i mogę nimi dysponować

Ale że ja osobiście nie gram w gry to takowego problemu nie mam ( a tam gdzie korzystam z różnych serwisów jest opcja SMS premium np: na http://lajt.kinoman.tv/ to jest obok opcja przelew i cała kwota trafia do mojego portfela )

adminek153:

Teraz mam nadzieje, że nie damy się oszustom, którzy tylko czekają na nasze SMSy.

No to przesłanie powinno się tyczyć dzieci ( osób ) które z reguły graja i chcą mieć coś kupione czego nikt inny niema i mieć prestiż na dzielni ;-)

@adminek153 masz lajka może będzie mniej płaczów i lamentów w domach ;-)

Pozdrawiam

Karolek
Karolek

Do tej pory nie rozumiem czemu te smsy premium robią taką furorę. Nie dość, że dostajesz ledwo <50% kwoty netto, to jeszcze czasem jest problem bo operatorzy nie ogarniają, jak nagle 1000 osób zaczyna wysyłać smsy. Sam osobiście zacząłem korzystać z G2Apay (https://pay.g2a.com/) - prowizje całkiem spoko, obsługują karty, psc i masę innych kanałów płatności i to wszystko w jednym miejscu :>

adminek153
adminek153 Moderator forum.lvlup.pro

Wiemy wszyscy, że największy obrót generują płatności za pomocą przelewu bankowego oraz kart kredytowych ze względu na mniejsze prowizje, natomiast każdy poważny usługodawca wprowadza dodatkowe metody zapłaty bo to przekłada się na większą konwersje sprzedaży. 50% prowizji pobierają operatorzy które generują koszty związanych z obsługą niezbędnej infrastruktury. Są kraje, gdzie operatorzy wypłacają od 15 do 30% wartości SMS netto, dlatego Polskie warunki są akceptowalne. Kolejnym atutem Płatności SMS jest brak formalności związanych z wykonaniem tej płatności, dla wielu Polskich nastolatków (zakładam, że płatnościami SMS zajmują się wyłącznie osoby z grupy wiekowej 10-19 lat) wykonanie przelewu bankowego barierą nie do przeskoczenia.

Jebanany
Jebanany

adminek153:

Kolejnym atutem Płatności SMS jest brak formalności związanych z wykonaniem tej płatności, dla wielu Polskich nastolatków (zakładam, że płatnościami SMS zajmują się wyłącznie osoby z grupy wiekowej 10-19 lat) wykonanie przelewu bankowego barierą nie do przeskoczenia.

Jakby tej hipokryzji było mało. PaySafeCard każdy umie kupić, ale wygenerować (mało znaną, a bardzo dobrą) Płatność w Żabce albo VIA moje rachunki, gdzie prowizja wynosi 1% + 2,50... Kiedy ktoś u mnie dopytuje się o dofinansowanie kieruję od razu do Żabki albo VIA Moje Rachunki. DotPay.pl prowadzi takie kanały płatności. W ostateczności zostaje PocztaPolska i przelew bankowy - 2,50zł, tylko dzieciaki nie wiedzą i boją się.

SystemZ
SystemZ Admin lvlup.pro

Może to też kwestia wygody, tutaj kupujesz kod i możesz skorzystać z niego w dowolnym momencie, na dobrą sprawę działa to nawet szybciej niż SMS jeśli mamy już kupiony kod czy zdrapkę.

W przypadku kanału o którym wspominasz należy wybrać się do sklepu co każdy zakup, przy mikropłatnościach może to być uciążliwe i zniechęcać do zakupu. Sądzę że trudniej przekonać do kupienia czegoś na serwerze czy stronie jak trzeba ruszyć cztery litery niż sięgnąć po zdrapkę.

Jebanany
Jebanany

Masz rację. W Polsce brakuje tego dla osób prywatnych