Spawn i używanie kowadła, stołu zaklęć… uprawnienia

Zombie
minecraft, pluginy
Lempik
Lempik

Stwarzam swój w ogóle pierwszy serwer MC, więc wszystko jest dla mnie nowe i wszystkiego się uczę. Na spawnie (w obszarze podlegającym pod spawn-protection w server.properties) chcę mieć do ogólnego użytko stół zaklęć, kowadło, stół rzemieślniczy, jakieś skrzynie. Ale wszystkie te rzeczy są dla zwykłego gracza niedostępne. Również na spawnie nie można korzystać z tabliczek (signs), gdzie mam zmianę pogody ([weather]), czasu ([time]) i darmowego jedzenia ([free]). Poza spawnem można z takich ustawionych tabliczek korzystać. Natomiast przedmioty w ramkach na spawnie nie są chronione, a gracze je mogą z ramek zbierać (co mi się też nie podoba). Mam najnowszy spigot, essentialsx, permissionsex, residence (ale tam żadnej stworzonej rezydencji nie ma), jobs i vault (ale te ostatnie pewnie na to nie mają wpływu).

Nieznajomy11
Nieznajomy11 Moderator forum.lvlup.pro

Zainteresuj się pluginem WorldGuard :slight_smile:

https://worldguard.enginehub.org/

NNorbertPL
NNorbertPL

/rg flag spawn use allow /rg flag spawn entity-frame-destroy deny

gdzie "spawn" to nazwa twojego regionu na spawn

Lempik
Lempik

Dziękuję bardzo za obie odpowiedzi. O ile dobrze zrozumiałem, to polecenia "/rg" są właśnie z pluginu WorldGuard. Czy bez tego pluginu się nie da? Bo ja już nie wiem, jakie uprawnienia czy ochronę robi EssentialsX, co PermissionsEx i co WorldGuard.

Nieznajomy11
Nieznajomy11 Moderator forum.lvlup.pro

WorldGuard jest do ochrony terenu. EssentialsX to podstawowe narzędzia, komendy (tpa, home, spawn) PermissionsEx od zarządzania uprawnieniami.

Z wymienionych tylko WorldGuard daje możliwość ochrony wybranego regionu, EssentialsProtect ma możliwość drobnego zabezpieczenia, ale tylko całego świata.

DoreK
DoreK α-tester v3

w server.properties ustaw spawn-protection na 0 i ustaw cuboida na spawna, wtedy nikt nie będzie niczego rozwalać, ale rzeczy będą dostępne

Lempik
Lempik

Dziękuję za odpowiedzi. A więc zainstalowałem World Guard, spróbowałem go jakoś skonfigurować (ale tak naprawdę nie wiem, co dokładnie robiłem) i ciągle nic. Tylko zdefiniowałem region "spawn". No i wynik zainstalowania WG to też ten, że teraz zwykły gracz nie może już nic kupić w sklepiku (shopchest: https://www.spigotmc.org/resources/shopchest.11431/) - a przed zainstalowaniem WG mógł.

Dopiero wskazówka, żeby spawn-protection ustawić na zero, zadziałała, więc teraz jestem jako zwykły gracz w stanie sobie naprawić coś w kowadle lub dać jakieś zaklęcie na przedmiot, ale bloków rozwalać nie mogę. Tylko ciągle też zwykły gracz nie może korzystać ze sklepika.

DBanaszewski
DBanaszewski α-tester v3

Musisz dodać flagę interact, aby gracz mógł używać craftingi, kowadła itp.

Komenda: rg flag (nazwa) interact allow

Lempik
Lempik

Teraz już kowadło i stół zaklęć działa. Mam w regionie spawn members: groups: [gracz] flags: {use: allow, interact: allow, entity-item-frame-destroy: deny}

Tylko nie wiem, jak z tym sklepikiem. Grupa gracz jest zdefiniowana w PermissionsEx. W PermissionsEx mam też dla grupy "gracz" shopchest.buy, shopchest.sell, shopchest.create (mogą tworzyć sklepik w swoim domu, ale to teraz też nie działa). W konfiguracji shopchestu mam enable-worldguard-integration: true, tak było domyślnie - nie wiem, na czym ta integracja polega.

Lempik
Lempik

No to już chyba udało się. A więc spawn-protection = 0 (server properties), wtedy można korzystać z kowadła, stołu zaklęć. W WorldGuard trzeba ustawić, że członkiem (member) regionu nie jest nikt (bo kto jest członkiem, może budować, tzn. niszczyć bloki). W przypadku mojego sklepu trzeba było ustawić: /rg flag spawn use-admin-shop allow Teraz już jako zwykły gracz potrafię kupować rzeczy w sklepie zrobionym przez admina. Dziękuję wszystkim za dobrę chęci.

Lempik
Lempik

Mam znowu problem ze swoją niewiedzą. Mam dwie grupy v PermissionsEx - gracz i budowniczy. W świecie (poza działkami graczy) gracz może robić wszystko: niszczyć, budować, otwierać skrzynię itp. Mam region "hokus" zdefiniowany w WorldGuardzie. Chciałbym, żeby w regionie hokus grupa budowniczych mogła robić wszystko (budować, otwierać skrzynie, używać kowadła). Chciałbym natomiast, żeby grupa graczy w regionie hokus nie mogła niszczyć/budować, nie mogła używać kowadła (bo się zużywają), ale żeby mogła używać stołu rzemieślniczego (crafting table), mogła używać stołu do zaklęć.

Teraz mam takie flagi:

members:
    groups: [budowniczy]
flags: {use: deny, interact: allow, chest-access: deny}
owners:
    groups: [budowniczy]

W tej chwili i budowniczy, i gracz nie może używać kowadła, stołu rzemieślniczego. Jak miałem use: allow i chest-access: allow, to mogli używać z kowadła+stołu i gracze, i budowniczy. Czyli jak zrobić, żeby grupa budowniczych miała wszystkie uprawnienia, ale grupa graczy coś mogła, a czegoś nie mogła? Czy może ogólniej: Jak zrobić, żeby w jednym regionie różne grupy miały różne uprawnienia?

Aylin
Aylin ex-admin forum.lvlup.pro

Ten temat został automatycznie zamknięty 32 dni po ostatnim wpisie. Tworzenie nowych odpowiedzi nie jest już możliwe.