Sprzedam WPLN

Zombie
rynek-sprzedam
PoweR
PoweR

Witam posiadam 105 wpln na tym hostingu . Chcę je sprzedać ponieważ hosting nie dał rady przejść ,moich testów oczekuję około 70 - 65 zł Kontakt :

  • PW na forum

  • GG : 62019595

Nieznajomy11
Nieznajomy11 Moderator forum.lvlup.pro

PoweR:

nie dał rady przejść ,moich testów

Zdradzisz jakich? :>

Timo
Timo Moderator forum.lvlup.pro

Nieznajomy11:

Zdradzisz jakich? :> Z tego co myślę, to pewnie testy VPSa, ale to nie miał by jak dostać zwrotu kasy, chyba że testował VPSa za 30 zł a wpłacił 135 :P

PoweR
PoweR

Testy pod względem anty ddosa - Anty DDOS na tym hostingu jest znikomy.

Nieznajomy11
Nieznajomy11 Moderator forum.lvlup.pro

Pomijam fakt regulaminów, ale.. OpenVZ to zwykłe serwery z soyoustart, które mają beznadziejny antyddos i każdy, kto ich używał i miał jakieś problemy o tym wie. Serwery KVM korzystają z ochrony serwerów GAME i są dobrze chronione. Trzeba jeszcze pamiętać, że nawet w przypadku ochrony game na jednordzeniowym vpsie nie przyjmiemy zbyt dużo pakietów stabilnie działając.

Serwery "nie-game" są bardzo dobre do zastosowań typu podzielenie zadań w całej naszej infrastrukturze typu: 3 serwery pod bazy danych, 20 serwerów pod naszą aplikację i to wszystko przez loadbalancer i potem cloudflare, praktycznie nie do ruszenia :>

Tych serwerów nie wystawia się pojedyńczo bez żadnej ochrony w świat i każdy bardziej zaawansowany użytkownik o tym wie ;)

PoweR
PoweR

@Nieznajomy11 powiem ci tak w dziesiejszych czasach nie ma czegoś takiego jak Anty DDOS wszystko da się wywalić tylko trzeba mieć odpowiednią metode i dobrą maszyne

Nieznajomy11
Nieznajomy11 Moderator forum.lvlup.pro

No to w takim razie czego oczekujesz od hostingu, magii?

To raczej oczywiste, że pojedyncza maszyna padnie, poważne firmy mają przecież całe infrastruktury i to dlatego są prawie nie do ruszenia. Jeden dedyk nigdy sobie nie da rady, ale chodzi tutaj zapobieganie głównie przed pseudo profesjonalistami korzystającymi ze stron typu "stresser".

Dodatkowo chciałbym zauważyć, że "dobra maszyna" w przypadku takich rzeczy nie ma żadnego znaczenia, bo to nie jest DoS. Chyba nie wiesz zbytnio jak to działa jednak. :\

@PoweR testowałeś VPS OpenVZ czy KVM?

PoweR
PoweR

@Nieznajomy11 testowałem KVM z iptablesem , firewallem , dodałem w my.lvlup.pro zabezpieczenie na TS3 lecz no niestety ;) . Retriving Data nie zdołał przejść moich testów dziwi mnie to że nie dostawał nawet pakietów tylko odrazu Retriving Data.

Nieznajomy11
Nieznajomy11 Moderator forum.lvlup.pro

Czyli nie testowałeś ochrony VPS, tylko testowałeś aplikacje serwera teamspeak i to ona tutaj zawiodła. :slight_smile:

Pewnie VPS nadal działał i miał się dobrze i tylko teamspeak padł, co oznacza, że twoje iptables było nieodpowiednie i/lub pozwalało na zbyt wiele i atak aplikacyjny zadziałał.

PoweR
PoweR

@Nieznajomy11 Posiadam VPS'a z firmy o nazwie H a kończącą się na m . Zrobiłem tak samo jak tu i nikt mi jeszcze nawet 1% pakietów nie podniósł . Atak aplikacyjny w teamspeak3 lecz z ssh do vps się połączyć nie dało . Metoda na OVH zrobiła swoje ;P

Nieznajomy11
Nieznajomy11 Moderator forum.lvlup.pro

Z tego co się orientuje to net-speak ma swoją specjalną warstwę firewalla dla teamspeaków, nie wiem jak to jest w hosteam, być może, że podobnie.

Ogólnie wystarczyłoby dostarczyć do sys (a tutaj najlepiej wysłać w tickecie w panelu) tcpdump z ataku i wtedy usprawnią ochronę, przynajmniej tak było w moim przypadku jakiś czas temu ;)

Ogólnie to TeamSpeak mógł wciągnąć tyle pakietów, że zajechał VPS i ten się przywiesił, pewnie przy większej ilości zasobów byłoby lepiej. (najlepsze są samodzielne dedyki hehe :>) Zazwyczaj minimalnie jeden rdzeń jest potrzebny na samą kartę sieciową, drugi dopiero na aplikację.

PoweR
PoweR

@Nieznajomy11 co do Net-Speaka to tutaj są zdania podzielone ponieważ na serwerach Voice VPS jest lepsza ochrona jak na serwerach VPS . Net-Speak to już nie jest to samo co było kiedyś za dużo maszyn upychają na jednym serwerze co powoduję bardzo duże pakiet lossty . Hosteam na serwerach OpenVZ ma ochronę 10 razy taką jak OVH ma na serwerach dedykowanych . Hosteama udało mi się złamać tylko jak ktoś miał usługę jak jeszcze na Hosteam było słabsze łącze .

Nieznajomy11
Nieznajomy11 Moderator forum.lvlup.pro

No cóż, ja tutaj więcej nie pomogę. Czekamy na wypowiedź w tej sprawie @SystemZ 🔨

PoweR
PoweR

@Nieznajomy11 Ja wątpie że tutaj @SystemZ pomoże ;D

Nieznajomy11
Nieznajomy11 Moderator forum.lvlup.pro

Oj zobaczysz, pomoże. :thinking:

SystemZ
SystemZ Admin lvlup.pro

Jest tu trochę za mało konkretów aby można to obiektywnie ocenić. Potrzeba więcej danych aby ustalić co miało miejsce i jak to ulepszyć.

@PoweR Posiadasz raporty MTR przed i podczas testów w obie strony? Jakich dokładnie reguł iptables używałeś? Czy podczas testów wzrastał ping loss czy tylko packet loss w aplikacji?

Zrobił się trochę offtopic. @PoweR mógłbyś utworzyć nowy wątek w #administracja:vps z dokładniejszym opisem w pierwszym poście? @Nieznajomy11 przeniósłby posty stricte techniczne do niego a tu na #rynek zostanie to co trzeba i będzie ładny porządek :slight_smile: