Stream wideo (livestream) na stronie www/vps

Zombie
vps, www
MyRiot64
MyRiot64

Witam mam pytanie do forumowiczów o livestream na własnej stronie www z vps. Dokładnie chciał bym zrobić coś takiego że zalogowana osoba na mojej stronie może udostępnić kamerkę na żywo a inni mogą to oglądać i komentować. Chodzi mi o coś takiego jak live na stronach dla dorosłych. Lecz nie potrzeba mi systemu z donejt i żetonami. Chodzi o to ze na stronie kto jest zalogowany może odpalić swojego live a inni moga go ogladać i komentować/czatować.

W google wyszukałem coś takiego jak Red5 Serwer/plugin/strona. Ale moze macie inne sposoby lub inne skrypty na coś takiego ?? Za każdą pomoc postaram sie odwdzięczyć .

Timo
Timo Moderator forum.lvlup.pro

Po pierwsze poszukaj poradnika na takie coś jak OBS Server, jak zrobisz to to komentarze to już izi.

MyRiot64
MyRiot64

Okey ale wtedy ludzie będą mogli udostępniać wideo po przez OBsa. A mi chodzi o to ze na stronie www osoba zalogowana zezwala na używanie kamerki video i wtedy jest widoczna na stronie jako online. i ktoś może kliknąć w nią i oglądać. Nie chodzi o stremowanie gier. tylko o Obraz z kamerki ionternetowej coś jak na showup xd

MyRiot64
MyRiot64

Okey już sobie proadziłem, znalazlem skrypty itp.

SystemZ
SystemZ Admin lvlup.pro

Skoro sobie poradziłeś to warto byłoby też podzielić się tą wiedzą z innymi :slight_smile:

MyRiot64
MyRiot64

Chętnie :) Tutaj zostawiam link do skryptów http://www.videowhisper.com/download.php#2wayvideochat Oraz tutaj http://hotscripts.com/search/all-scripts/chat duzo skryptów tego typu :) Nie wiem dokladnie co wybiore sam, ale narazie sprawdzam mozna powiedziec wszystkie ktore moge, i napewno cos wyniore :slight_smile:

SystemZ
SystemZ Admin lvlup.pro

Gdy zobaczyłem tytuł wątku to skojarzyłem to z alternatywą dla Twitcha tyle że hostowaną na swoim VPS.

Zrobiłem coś w tym stylu dla swoich znajomych gdyż opóźnienie np. na streamingu Steam'a podchodzi zdaje się coś pod 30sek a mi się udało uzyskać 3sek przy użyciu modułu RTMP w Nginx oraz Dockera. To w zasadzie kilka poleceń a jakość jest taka jak sami wybierzemy a opóźnienie jest naprawdę bardzo małe i dzięki temu da radę jednocześnie rozmawiać głosowo z osobami które nas oglądają.

Jeśli ktoś szukałby konkretów z tym to dajcie znać, postaram się przygotować poradnik.

lukas3221
lukas3221

SystemZ:

ię udało uzyskać 3sek przy użyciu modułu RTM

Bez opóźnienia można też streamować na yt . Bez opóźnienia czyli tylko 2-3 sek straty.

MyRiot64
MyRiot64

Dokładnie na yt jest bardzo niskie opoznienie. Ja niestety potrzebowałem podobnych funkcji do maks opoznienia okolo 10sek. Gdyz ma to byc wykorzystane na prywatnej stronie, a tresci udostepniane na kamerce nie koniecznie by sie zgadzaly z Regulaminem YT Twitch itp. Chodzi tez o tresci +18

AutomattPL
AutomattPL

Ja osobiście streamuję na YT i przy uploadzie ok. 5 MB/s oraz jakości streama Full HD (4000 kb/s bitrate) oraz także zaznaczeniu specjalnej funkcji przy tworzeniu wydarzenia streama (o, takiej! screen), opóźnienie z 30 sekund spada mi na 20-22 sekund.

Aby opóźnienie było jeszcze mniejsze, potrzebny jest zapewne większy upload, którym akurat nie dysponuję - więc tego nie sprawdzę. Opóźnienie 2-3 sekundy brzmi jak bajka (tak, jak mówiłem - nie wiem, nie mam jak przetestować), ale już takie 10 sekund przy domowej szybkości internetu ma sens.

(wybaczcie za odbiegnięcie od tematu, ale chciałem to dodać od siebie dla większej jasności :) )

lukas3221
lukas3221

Ja osobiście nie streamuje ,ale wiem jak ludzie streamuja z mojej strony. Jest bardzo małe opóźnienie na yt. Nawet jak boxdel streamuje widac po czasie dochodzenia donate . Max 10 sek po wysłaniu ,a strona jeszcze musi go przetworzyc.