[Strona][PHP][SMTP] Problem z poczta i skryptem PHPMailer

Zombie
directadmin, mail
ForgottenLord
ForgottenLord

Witajcie, to moj pierwszy post na tym forum wiec mnie nie zjedzcie jak napisze cos nie tak. Mam problem z kontem pocztowym, próbuje wysłać maila przez PHPmailer i otrzymuje m.in. komunikat SMTP Error: Could not connect to SMTP host. Konfiguruję pocztę zgodnie z instrukcjami z DirectAdmin: host: mail.ididit.com.pl user: no-reply@ididit.com.pl hasło: [pozostawie dla siebie] uwierzytelnianie poczty wychodzącej jest włączone szyfrowanie: brak port: 25 (próbowałem również inne kombinacje szyfrowania i portu: ssl 465, tls 587)

skrypt PHPmailer działa dobrze z moimi innymi kontami mailowymi na zewnętrznych skrzynkach

kod jest tak banalny, ze nawet trudno w nim zrobić błąd. Prosze o pomoc, sugestie itd.

isSMTP(); $mail->SMTPDebug = 2; $mail->Debugoutput = 'html'; $mail->Host = "mail.ididit.com.pl"; $mail->Port = 25; $mail->SMTPAuth = true; $mail->Username = "no-reply@ididit.com.pl"; $mail->Password = "[pozostawie dla siebie]"; $mail->setFrom('no-reply@ididit.com.pl', 'Serwis 'ididit.com.pl' - challenges & achievements'); $mail->addAddress('no-reply@ididit.com.pl', 'ididit'); $mail->Subject = 'PHPMailer SMTP test'; $mail->msgHTML('Hello, test'); $mail->AltBody = 'This is a plain-text message body'; if (!$mail->send()) { echo "Mailer Error: " . $mail->ErrorInfo; } else { echo "Message sent!"; } ?>

efekt działania kodu można znaleźć na http://ididit.com.pl/noreply.php

PS: pisałem ticketa w panelu LVLUPa, wypełniłem wszystkie pola z gwiazdkami i wyskakuje komunikat, ze "proszę wypełnić wszystkie pola z gwiazda", ktoś miał coś takiego?

anon82750602
anon82750602

Może spróbuj dać: $mail->Username = "no-reply"; zamiast $mail->Username = "no-reply@ididit.com.pl";? Albo coś jest źle ustawione w serwerze.

ForgottenLord
ForgottenLord

DA zapewnia, ze nazwa użytkownika to pełne no-reply@ididit.com.pl, ale oczywiście próbowałem używać tylko no-reply. Aktualnie zrezygnowałem z PHPMailera na rzecz zwykłego mail() bo nie mam czasu, ale to nie znaczy, ze nie będę kombinować, bo chciałbym mieć możliwość wysyłania z dowolnej skrzynki, a nie tylko tej przypisanej do serwera.

Jebanany
Jebanany

Dlatego więc skorzystaj jednak z "PHP Mailera". Zrobisz w nim dokładnie to czego potrzebujesz. Konfiguracja nie jest skomplikowana, a w internecie jest mnóstwo materiałów na ten temat. Błąd który otrzymujesz jest jasno opisany. Spróbuj połączyć się do skrzynki z Thunderbirda z komputera i sprawdź czy serwer faktycznie działa.

ForgottenLord
ForgottenLord

Outlook i klient wbudowany w Win10 się połączył, porównywałem konfigurację i jest dokładnie to samo. Outlook dał radę a PHPMailer nie. Dziwne nie?

anon82750602
anon82750602

Moze czegos brakuje albo sprobuj inna wersje PHPMailera...

EDIT: moze zastap druga linie new PHPMailer(true);

EDIT 2: Looknij tutaj: http://forum.directadmin.com/showthread.php?t=52403

ForgottenLord
ForgottenLord

PHPMailer jest ok, korzystam z niego nie pierwszy raz (te same pliki) działał świetnie z wieloma skrzynkami, nawet zdążyło mu się dwa razy współpracować ze skrzynką na lvlup, tym bardziej zbaraniałem, że teraz odmawia posłuszeństwa. Wrócę z pracy to przejrzę tą stronkę i sprawdzę czy to coś pomoże i dam znać