SunNight.PL - Publiczny serwer TeamSpeak

Zombie
SunNight
SunNight

SunNight.PL - Jest to bezpłatny, profesjonalny oraz licencjonowany serwer. Na naszym serwerze jest wszystko dostępne całkowicie za darmo. Nie są pobierane żadne opłaty związane z rangami oraz kanałami. Serwer tworzymy z ludźmi i dla ludzi. Nasz zespół administracyjny to osoby zgrane i odpowiedzialne, dla których priorytetem jest utrzymanie serwera na najwyższym poziomie.

SunNight.PL - tworzymy z pasją powodując dynamiczny rozwój, dlatego z każdym dniem ilość użytkowników rośnie. Posiadamy silnie rozbudowaną Strefę Pomocy, gdzie żaden z naszych Użytkowników nie pozostaje bez opieki Administracji. Oferujemy również wiele ciekawych konkursów takich jak: Battle DJ, Rap Freestyle Battle, Idol, Jaka to melodia, Tyralnia oraz inne konkursy , między innymi artystyczne- zwycięzców oraz najbardziej kreatywnych użytkowników nagradzamy ciekawymi nagrodami.

SunNight.PL - oferuje:

  • 256 slotów (Licencja AAL),
  • Bezpieczeństwo oraz stabilność serwera,
  • Dostępność 24/7,
  • Profesjonalną administrację,
  • Silnie rozbudowaną stronę,
  • Autorski design wyglądu serwera oraz ikonki,
  • Darmowe kanały oraz rangi.

Na naszym serwerze posiadamy takie strefy jak:

  • Strefa informacyjna - Znajdziecie tam szczegółowe informacje dot. serwera. np. rankingi, ogłoszenia, regulamin itd.
  • Strefa pomocy - Na tej strefie można otrzymać pomoc od administracji oraz samodzielnie założyć sobie kanał prywatny czy też się zarejestrować by móc pisać do użytkowników.
  • Strefa rozrywki - są tutaj odbywane konkursy oraz eventy, posiadamy nowy system eventów które już wkrótce będą się odbywały automatycznie przez nasze serwerowe boty.
  • Strefa publiczna - jak sama nazwa wskazuje może wejść tam każdy gracz, aby porozmawiać z innymi graczami.
  • Strefa VIP - oferujemy silnie rozbudowaną strefę dla twojego klanu, gildii, gdy już posiadasz kanał prywatny i na nim 5 graczy to swobodnie możesz odwiedzić nasz na kanale "Centrum Pomocy" i poprosić o kanał.
  • Strefa prywatna - aby otrzymać swój własny prywatny kanał to trzeba wejść na kanał "Darmowy kanał [Wejdź]" jeżeli już wejdziesz na kanał to nasza aplikacja samodzielnie przydzieli Ci kanał.

Media społecznościowe serwera:

koweq
koweq

Zawsze się zastanawiałem jak takie TSy się utrzymują :v

Nieznajomy11
Nieznajomy11 Moderator forum.lvlup.pro

Jeśli chodzi o stronę, co ma komunikatywność do obecności administracji na serwerze? 😛

385x148

SunNight
SunNight

Administracja w większości czasu zazwyczaj jest dostępna, gdzie każdy użytkownik może otrzymać pomoc oraz rangi czy kanał.

Nieznajomy11
Nieznajomy11 Moderator forum.lvlup.pro

Dostępność administracji nie ma nic do komunikatywności, bo jest to umiejętność jasnego przekazywania informacji i umiejętność prowadzenia rozmowy. 😛

koweq
koweq

koweq:

Zawsze się zastanawiałem jak takie TSy się utrzymują :v

ktoś mi odpowie? :v

Nieznajomy11
Nieznajomy11 Moderator forum.lvlup.pro

Odpowiedz jest prosta - zazwyczaj nie utrzymują się i zazwyczaj szybko upadają :D

koweq
koweq

A ten jak się utrzymuje? :v

SunNight
SunNight

Nie jesteśmy serwerem, który chce czerpać zyski z graczy. Nasz serwer jest tworzony od 2 lat z pasji.

koweq
koweq

A ile płacicie?

SunNight
SunNight

10tys.

Timo
Timo Moderator forum.lvlup.pro

Witamy po banie :) Reupload postu oraz zmiany graficzne w nim, wygląda ładnie ale czy TeamSpeak fajny? Pewnie postawione na KVM 2gb, nie wiem jaki może mieć budżet skoro się nie zwraca w żaden sposób.

koweq
koweq

Czyli mówisz że płacicie 10tyś z własnej kieszeni i nie macie z tego nic?

Timo
Timo Moderator forum.lvlup.pro

Nawet jeśli 10.000 w dwa lata, to jest to ponad 400 złotych miesięcznie. #######wątpię

SunNight
SunNight

Powiem w skrócie. Sama licencja AAL 256 slotow kosztuje 175$ + mbot (300-350zł) oraz dodatkowe funkcje na serwer i stronę kolejne pieniądze powyżej 100zł. Przepraszam, ale nie lubię rozmawiać o pieniądzach. Jeżeli macie jakieś konkretniejsze pytania to z chęcią postaram się odpowiedzieć.

Edit: Nie utrzymalibysmy wszystkiego na KVM 2gb :slight_smile:

koweq
koweq

To ostatnie pytanie: nie macie żadnego zwrotu kasy za TeamSpeaka? Wasza społeczność was W OGÓLE nie wspiera?

Timo
Timo Moderator forum.lvlup.pro

Co? Jaki Discord? To serwer TeamSpeak, chyba że tu grubsze historie się dzieją.

SunNight
SunNight

To serwer TeamSpeak, nie Discord.

koweq
koweq

Pomyłka xD Siedzę na discordzie i tu naraz i wszystko mi się miesza xD

SunNight
SunNight

Nic się nie stało :slight_smile:

koweq
koweq

Wracając do mojego pytania - >koweq:

nie macie żadnego zwrotu kasy za TeamSpeaka? Wasza społeczność was W OGÓLE nie wspiera?

SunNight
SunNight

Nie posiadamy dotacji na serwer. Tak jak wspomniałem posty wyżej. Nie robimy serwera dla zysku lecz z pasji. Jesteśmy zachwyceni, że gracze wybierają nasz serwer zamiast inny i to nas uszczęśliwia :slight_smile: Czy miałbyś jakieś jeszcze dodatkowe pytania? Z chęcią postaram się na miarę możliwości odpowiedzieć :)

skilx
skilx

Licencja AAL? :>

undefined

Fakt że to dużo nie zmienia, ale w przyszłości polecam aktualizowanie reklam. ... W sumie, to takie trochę dziwne że w ciągu 16H zmieniliście licencję bez powodu

koweq
koweq

protip: zamiast pisać dwóch wiadomości w ciągu minuty edytuj poprzednią ;)

SunNight
SunNight

Aktualizowanie reklam? Tak. Licencja AAL :slight_smile: Zmieniliśmy w ciągu 16h licencję? Jakbyśmy zmienili to by był wymagany restart serwera a serwer działa bez przerwy od 51 days 16 hours 36 minutes 26 seconds

Pozdrawiam XD

skilx
skilx

W reklamie (16 gdz temu) promowałeś Licencję AAL, wówczas od 51 dni 16 godzin (...) macie licencję ATHP. Prawda że dziwne?

// Widziałem takie czary mary jak serwery manipulowały licencje crackowane pomiędzy ATHP oraz NPL i AAL bez wyłaczenia

SunNight
SunNight

Poczytaj trochę o TeamSpeaku i wróc ponownie. Dziękuje! http://teamspeak.com/pricing.html#aal https://scr.hu/DYB7Oj

skilx
skilx

SunNight:

Nie posiadamy dotacji na serwer.

undefined

To jest dotacja?

koweq
koweq

Czyli jednak coś się zwraca?

SunNight
SunNight

To jest sklep, nie dotacja. Sklep ruszył 3 miesiące temu (około) Gdzie jest tylko jeden klient.

skilx
skilx

Sklep bądź dotacja to jest to samo, coś się zwraca :)

SunNight
SunNight

Tak. 01% z tego co płacimy za opłaty :D

koweq
koweq

SunNight:

Nie jesteśmy serwerem, który chce czerpać zyski z graczy.

SunNight:

To jest sklep

aha.

SunNight
SunNight

Tak, nie czerpiemy. Kanały publiczne, prywatne, VIP są całkowicie darmowe (Jak na każdych serwerach) My jesteśmy serwerem, który otworzył nową strefę (Premium) jak i rangę (Premium) Która jest płatna.

skilx
skilx

SunNight:

Nie posiadamy dotacji na serwer.

koweq:

Nie jesteśmy serwerem, który chce czerpać zyski z graczy.

ehem To nadal dotacja

Być może zamiast wypierać się prawdy, poprawisz fakty

SunNight
SunNight

Przepraszam, ale co tu trzeba poprawić bo nie do końca rozumiem Pana. Napisałem, że nie ponosimy opłat od graczy za kanały publiczne, prywatne, vip. Strefa Premium to tylko taki dodatek.

koweq
koweq

[quote="SunNight", post:34, topic:3013"] Nie jesteśmy serwerem, który chce czerpać zyski z graczy. [/quote]

SunNight:

Która jest płatna Szanujmy się, to też jest zysk :v

SunNight
SunNight

Ogólnie to powiem w skrócie.

  • Jesteśmy serwerem, który posiada darmowe kanały Publiczne / Prywatne / VIP oraz rangi (Dodatkowe, wiekowe, graczowe, specjalne itd.) Całkowicie za darmo. (Jak każdy polski serwer TeamSpeak).

Czyli patrząc obiektywnie to nie czerpiemy zysków od graczy (Wymagane). Tylko od graczy, którzy chcą czuć się w sposób wyjątkowy, posiadając np. kanał w strefie Premium. Sklep został otworzony niecałe 3 miesiące temu (Około).

Oczywiście, zysk. Ale kokosów z tego nie mamy :D

Nieznajomy11
Nieznajomy11 Moderator forum.lvlup.pro

Zysk jest dopiero wtedy gdy po podliczeniu wszystkiego jesteśmy na plusie. 10 zł przychodów przy 100 zł kosztów daje 90 zł strat czyli 0 zł zysków 😛

Lukass
Lukass

Aktualizacja Data: 11.09.2017 Godzina: 11:00

  1. Zakupiliśmy nową stronę, która jest zabezpieczona + posiada dużo możliwości,
  2. System pointsBot (Za aktywność otrzymujemy punkty, które możemy wymienić na range VIP,
  3. Otrzymaliśmy od producenta @K-Scripts najnowszą wersję m-bot 25.1.

Z poważaniem, `.Łukasz.

Nieznajomy11
Nieznajomy11 Moderator forum.lvlup.pro

Przerażające preloadowanie przy każdej zmianie zakładki :thinking:

Timo
Timo Moderator forum.lvlup.pro

Strona chodzi strasznie wolno - kiedyś było dużo szybciej, to nie wina z mojej strony.

Lukass
Lukass

Nikt na to mi się do tego czasu nie skarżył :) Mi to ładnie strona się wczytuje oraz użytkownikom :)

luxDev
luxDev Pionier

Sprawdziłem z ciekawości i mi też jakoś po woli się ładuje strona.

Timo
Timo Moderator forum.lvlup.pro

@Lukass Zapewne wszystko masz już wczytane i pobrane, a jak my ładujemy nowe strony to zamula.

Nieznajomy11
Nieznajomy11 Moderator forum.lvlup.pro

No, za pierwszym razem to masakra, myślałem że to jakaś duża apka w js, a to zwykle strony w PHP. Discord się dużo szybciej ładuje za pierwszym razem niż to.

Lukass
Lukass

Discord nie ma tyle funkcji i możliwości co moja strona :) Strona łączy się z serwerem oraz posiada mnóstwo funkcji. Mi i moim użytkownikom strona działa płynnie bez żadnych komplikacji, więc nie wiem co wy macie za internet :D

DBanaszewski
DBanaszewski α-tester v3

Samo ładowanie strony na internecie 1MBit to około 45 sekund.

Ładowanie strony na internecie symetrycznym 50MBit to około 19 sekund.

JS + obrazki 4K zmniejszone do 300px i gotowe. Mamy stronę, która się długo ładuje :slight_smile:

Moja strona (po usunięciu cache, łącze 50/50) ładuje się dokładnie 4.37s więc to taka mała tragedia :kappa:

koweq
koweq

100MBit downloadu - 5-6 sekund, słabo.

Ale nie dziwię się bo rzeczywiście sporo skryptów macie :v

PS. Sądzę że Discord jest jednak bardziej rozbudowany niż ta stronka

PPS. Coś wam nie pykło z faviconem xD

Lukass
Lukass

Discord to forum, nie strona :) favicon nie działa może dlatego, że nie jest wgrana i nie potrzebujemy jej wgrywać :D

koweq
koweq

Lukass:

Discord to forum

rzeco.

Od kiedy komunikator stał się forum? Bo chyba gdzieś się zgubiłem w innym świecie...

happi
happi

Lukass:

Discord to forum

Po pierwsze to komunikator. Po drugie, jest oparty na chromium, czyli działa na zasadzie przeglądarki, więc na 100% jest bardziej rozbudowany niż twoja strona jakiegoś serwera ts.

Lukass
Lukass

Wiem co to jest Discord po prostu pomyliły mi się nazwy i miałem napisać o silniku forum lvlup a nie o komunikatorze. Z racji, iż Discord nie jest używany przez moją osobę to miałem prawo zapomnieć i się pomylić.

Edit: Dodatkowo chciałbym abyście komentowali serwer a nie stronę, która jest tylko dodatkiem do serwera.

Lukass
Lukass

Data: 27.09.2017 Godzina: 09:00

Co nowego?:

Możliwości banneru:

  • Zmiana tła według pogody,

  • Wyświetlanie pełnej daty oraz godziny,

  • Aktualna pogoda tam gdzie jest położony twój internet (Weryfikuję dzięki IP)

  • Aktualna lista dostępnych użytkowników

  • Zmiana napisów np. "Witaj `.Łukasz (nick generuje)" // "Kliknij tutaj, aby nadać sobie grupy" itd.

Sam banner można sobie zobaczyć na naszym serwerze SunNight.pl

Z poważaniem, `.Łukasz.

Timo
Timo Moderator forum.lvlup.pro

Wow, ta strona www wygląda jak panel sterowania jakimś serwerem - choć w sumie to prawda, to panel sterowania ustawieniami użytkownika :O

kubus
kubus
Lukass
Lukass

Dokładnie tak :) Kupiona od @K-Scripts To samo banner, który wyżej napisałem :)

SunNight
SunNight

Dzień dobry,

Działanie oraz korzystanie z naszej strony zostało już nieco ulepszone.

Dziękujemy wszystkim za opinie.

Pozdrawiam, CEO `.Łukasz.

Anno
Anno

Chyba kodowanie w nickach jest złe

undefined

SunNight
SunNight

Tak. Jak tylko programista strony wróci z urlopu to poproszę o naprawienie.

SunNight
SunNight

Witajcie!

Już dziś można otrzymać rangę „Reklamator“.

✅ Co daje nam ranga?:

  • Wyższy talkpower (Dzięki temu jesteś wyżej niż zwykły użytkownik,
  • Możliwość ustawienia większego awataru niż zwykły użytkownik,
  • Możliwość wchodzenia na kanały administracyjne (Nadużywanie uprawnień będzie skutkowało odebranie jej),
  • Przedrostek przed nickiem np. [Reklamator] `.Łukasz.
  • Możliwość ustawienia opisu swojego klienta,

✅ Co należy zrobić, aby otrzymać rangę?:

  • Wystarcza, że skontaktujecie się z nami na priv a my powiemy co dalej 😉

Pozdrawiamy, SunNight.pl

Timo
Timo Moderator forum.lvlup.pro

Reklamator według mnie brzmi źle. Reklamodawca?

SunNight
SunNight

Reklamodawca = dawca. Też nie brzmi to dobrze.

Timo
Timo Moderator forum.lvlup.pro

Reklamobiorca? Lepiej niż Reklamator 😂

bopke
bopke Moderator forum.lvlup.pro

forma z reklamą ogólnie brzmi pokracznie, może promotor? :kappa:

Vylence
Vylence

Szczerze zapytam, co w tym serwerze jest niesamowitego albo oryginalnego? Z prezentacji dowiedziałem się jedynie że posiadacie to co inne serwery, koloryzujecie fakty(bo gdzie nowoczesny i autorski design na tym czymś, bo inaczej tego nazwać nie mogę.)

Po co mam wbijać na to, a nie na żaden inny zaufany ts?

SunNight
SunNight

Prezentacja nie jest aktualizowana z tym, co dodajemy na nasz serwer. Nie ukrywam, że serwery różnią się teraz tylko i wyłącznie wyglądem, aczkolwiek, nasz serwer jest mocno wzbogacony w funkcjonalność, o których nie dowiesz się, póki nie odwiedzisz nas.

Design serwera nie jest taki sam jak każdy inny serwer. Jeżeli według Ciebie, jest coś, co jest gdzieś indziej, jeżeli chodzi o design to poproszę o zdjęcia, które to pokażą.

Oryginalność, myślę, że nie tylko serwer a pracownicy, którzy pracują na naszym serwerze. Nie zauważyłem, żeby użytkownik został odsunięty na bok bez jakiejkolwiek pomocy z naszych pracowników (Administratorów).

Hmm, to samo? A co takiego posiadamy według Ciebie "to samo" co inne serwery?

SunNight
SunNight

Promotor – odcinek DNA, położony zazwyczaj powyżej sekwencji kodującej genu (tuż przed początkiem genu), który zawiera sekwencje rozpoznawane przez polimerazę RNA zależną od DNA. Sygnalizuje początek genu, stanowi miejsce przyłączenia polimerazy RNA do nici DNA.

Troszkę nie na temat. :)

bopke
bopke Moderator forum.lvlup.pro

Miałem na myśli promocję w sensie marketingowym https://pl.wikipedia.org/wiki/Promocja_(marketing)

SunNight
SunNight

Reklamobiorcą jest wydawca, podmiot przyjmujący zlecenie emisji reklam do realizacji. Czyli reklamobiorca to portal, wyszukiwarka, na której reklama się wyświetla. Użytkownik, który widzi reklamę jest jej odbiorcą, nie biorcą. Pośrednik działa w imieniu i na rzecz reklamodawcy (np. dom mediowy) lub reklamobiorcy (np. sieć reklamowa).

@bopke

Wybierzemy "Promotor". Dziękujemy za pomoc oraz uwagi. :)

Vylence
Vylence

SunNight:

Hmm, to samo? A co takiego posiadamy według Ciebie “to samo” co inne serwery? no właśnie wszystko X D co macie tu unikalnego, czego nigdzie nie znajdę?

SunNight
SunNight

Wszystko? Nie sądzę. Co takiego mamy to co inne serwery?

happi
happi

A co takiego innego macie, czego inne serwery nie mają? Jesteś właścicielem, więc powiedz nam to.

SunNight
SunNight

Hej,

Trudno mi określić jako właściciel co mamy a czego nie ma inny serwer - Ponieważ nie wchodzę na inne serwery. Nie jestem osobą, która widzi gdzieś coś na serwerze i muszę to posiadać u siebie.

Postaram się przedstawić co oferujemy użytkownikom:

Strona ww: Strona naszego serwera została stworzona pod graczy, którym ułatwia korzystanie z naszego serwera. Posiadamy dużo funkcji, których nie będę tutaj pisał, ponieważ pisałbym ten post do jutra. Można samemu zobaczyć http://sunnight.pl/ (Zapraszam przed wejściem na stronę wejść na serwer).

Stabilność: Nasz serwer jest hostowany na OVH GAME (Serwer dedykowany) o parametrach - Intel Atom C2750, 8/8t - 2.4GHz /2.6GHz, 16GB DDR3 ECC 1600 MHz, SoftRaid 3x4TB , 500 Mbps przepustowości , vRack: 1 Gbps. Dodatkowo, korzystamy z różnorakich oprogramowaniach (Firewall TCP/UDP), dzięki temu nasz serwer jest bezpieczny przed różnego typu botach, czy włamywanie się do ASQ.

Funkcjonalność: Co tu dużo pisać - korzystamy z aplikacji mbot v.25.1. Oraz różnorakich, innych aplikacji pojedynczych. Zapraszam na nasz serwer i samemu popatrzeć :)

Oczywiście, na naszym serwerze jest wszystko darmowe. ;)

Z poważaniem, `.Łukasz.

happi
happi

SunNight:

Trudno mi określić jako właściciel co mamy a czego nie ma inny serwer - Ponieważ nie wchodzę na inne serwery. Nie jestem osobą, która widzi gdzieś coś na serwerze i muszę to posiadać u siebie.

Więc dlaczego piszesz, że twój serwer jest lepszy i unikalny?

bopke
bopke Moderator forum.lvlup.pro

SunNight:

OVH GAME (Serwer dedykowany) o parametrach -

Intel Atom C2750

toć serwer o takich parametrach jak podałeś nie jest w ofercie GAME OVH, tylko storage :thinking: https://www.ovh.pl/serwery_dedykowane/fs/1801fs01.xml

SunNight
SunNight

Nowość (12.03.2018) 12:00.

Security - Aplikacja, której zadaniem jest sprawdzania bezpieczeństwa połączenia klienta do serwera (Dodatkowo potrafi też chronić określone nazwy, wyrzucać nieaktywnych użytkowników w momencie kiedy na serwerze jest zajęta zdefiniowana w konfiguracji ilość slotów, skanować tylko nowe osoby, sprawdzać ilość klientów połączonych z serwerem w danym momencie oraz wyrzucać, jeżeli ich ilość jest większa od tej zdefiniowanej w konfiguracji, banować osoby z określoną grupą). W przypadku, gdy połączenie jest niebezpieczne aplikacja informuje klienta, administratora o tym oraz uzupełnia kanał do tego przypisany (Przykład: W połączeniu Fafnir znaleźliśmy błędy. (Adres IP zawarty w DNSBL używa OpenProxy/OpenVPN, Adres IP nieuwzględniony w bazie danych alokacji (pozaeuropejski adres IP), Użytkownik korzysta z oprogramowania do maskowania adresu IP, Moduł skanujący otwartych portów wskazał, że użytkownik korzysta z oprogramowania do maskowania adresu IP.).

Z poważaniem, `.Łukasz.

Pantoflarz
Pantoflarz

SunNight:

Moduł skanujący otwartych portów wskazał, że użytkownik korzysta z oprogramowania do maskowania adresu IP.).

to jest przepraszam legalne, że se skanujecie porty użytkownika?

SunNight
SunNight

Hej, zachęcam do przeczytania naszego regulaminu serwera http://sunnight.pl/?regulation

happi
happi

Doczekam się odpowiedzi na moje pytanie?

krides
krides

"Korzystając z serwera użytkownicy zgadzają się na skanowanie ich pod kątem oprogramowan do maskowania adresu IP" Rozumiem jezeli nie chcę to korzystać tylko uzywac do celów innych to jak to sie odnosi a pozatym jest cos takiego jak ochrona danych osobowych a ip należy do takich pozdrawiam i radze przemyśleć

SunNight
SunNight

Witam,

Ze względów bezpieczeństwa systemu informatycznego sunnight.pl musimy stosować takie oprogramowanie co jest zgodne z naszą polityką prywatności. Wszystkie prywatne dane podlegają ustawie o ochronie danych osobowych. Informujemy, że podjęliśmy i podejmujemy wszystkie możliwe kroki do zabezpieczenia i ich ochrony zgodnie z wyzej wymieniona ustawą.

Z poważaniem, `.Łukasz.

Timo
Timo Moderator forum.lvlup.pro

Witam,

Po zapoznaniu się z waszym Regulaminem informuję, iż niestety nie zawitam na waszym serwerze, ponieważ nie odpowiadają mi metody weryfikacji stosowane przez was wobec użytkowników serwera.

Z poważaniem Timo.

Pantoflarz
Pantoflarz

Rozumiem że skoro jesteście tak poprawni, to dyrektywę europejską GDPR (po polsku - RODO) która wchodzi w Maju już również stosujecie?

anon10657637
anon10657637

A na co to komu? Przechowywanie danych zgodnie ze standardami? Po co! Lepiej za pośrednictwem jakiegoś workera skanować porty użytkowników!

Pantoflarz
Pantoflarz

Słuchaj, przecież najlepiej to wogóle ustanawiać własne prawo.

Ale na serio pytam -

Data Protection Act (1998r.) oraz GDPR (2017r.) to podstawy. Na stronie nie macie polityki prywatności, nie wiem kto jest Administratorem moich danych, nie wiem jak mogę wnioskować o ich usunięcie ani nawet modyfikację czy aktualizacje. Skoro zabierasz się za tego typu rzeczy, to rób to do końca, bo trochę pośmiewisko robisz :slight_smile:

p.s w tym śmiesznym regulaminie nie ma nawet informacji jakie dane o mnie zbierasz, więc to co robisz ze skanowaniem portów jest nie legalne :)

Pantoflarz
Pantoflarz

Ale nie śmiej sie ze mnie bo noszę okulary w realu :( (XD tak wiem że sarkazm ale no)

Czekam na odpowiedz Właściciela, wtedy poprowadzę dalszą dyskusję :)

SunNight
SunNight

Witaj,

Dane użytkowników mamy tylko dla siebie. Nie musisz korzystać, nie zmuszamy.

Pozdrawiam.

@anon10657637

Cześć Kacper, proszę o zachowanie kultury i nie obrażać. Jak będę chciał odpowiadać, odpowiem, nie będziesz mnie do tego zmuszać.

@Pantoflarz

To zależy czy programista aplikacji to doda.

Pantoflarz
Pantoflarz

Ale co doda ???

undefined

anon10657637
anon10657637

SunNight:

Cześć Kacper, proszę o zachowanie kultury i nie obrażać.

Mam tendencje do rzucania kurwą czy chujem, ale tutaj nie obrażam - jeżeli stwierdzanie faktu to obraza, to ja nie wiem, może jakiś dziwny jestem. O ile poprzedni mój ban słusznie poleciał, chociaż okoliczności łagodzące były i powinien on być skrócony, to tak tutaj nie widzę nic złego. Ot jakiś dzieciak Ci prawdę pisze.

SunNight:

Jak będę chciał odpowiadać, odpowiem

Czyli nigdy, co nie?

Pantoflarz:

Ale nie śmiej sie ze mnie bo noszę okulary w realu

<śmieje się> Dałbyś lajka chociaż!

K-Scripts
K-Scripts

Mam dziwne wrażenie, że niektórzy to na prawdę nie mają już co robić w swoim życiu, tylko czepiać się innych. To jest tylko serwer głosowy.

Timo
Timo Moderator forum.lvlup.pro

Z bardzo niezasadnymi i zupełnie niepotrzebnymi dla serwera TeamSpeak metodami działania.

Pantoflarz
Pantoflarz

Wiesz, my się czepiamy, bo ktoś tu próbuje wymyślać cuda, nie znając podstaw prawnych ani dobrych obyczajów w świecie informatycznym, ba, w prawie europejskim/międzynarodowym.

Timo:

Z bardzo niezasadnymi i zupełnie niepotrzebnymi dla serwera TeamSpeak metodami działania.

Wymyślmy od nowa koło albo odkryjmy Amerykę, może pomysł się przyjmie :kappa:

anon10657637
anon10657637

K-Scripts:

To jest tylko serwer głosowy.

Właśnie! Więc po co tyle zbędnych funkcjonalności? To tylko serwer głosowy!

Serio, dajesz materiał na samego siebie.

K-Scripts
K-Scripts

Każdy wprowadza to, co uzna za stosowne, a Ty zamiast szukać sensacji mógłbyś zająć się sobą. Jestem pewien, że Łukasz się tym zajmie i weźmie sobie wasze wypociny do serca.

Pantoflarz
Pantoflarz

nie krytykujemy jego osoby - krytykujemy pomysł (polecam regulamin forum w którym dokładnie jest taka klauzula).

mamy do tego prawo, jak Łukasz się do tego odniesie to będzie można prowadzić dalszą dyskusję, nie wiem po co mu obrońca skoro nikt zarzutów nie postawił :kappa:

SunNight
SunNight

K-Scripts:

Każdy wprowadza to, co uzna za stosowne

Witam,

Dokładnie, tak jak wspomniał @K-Scripts wprowadzam to co uważamy za stosowne dla użytkowników oraz administracji. Nie będę komentować reszty postów, nie mam na to czasu.

Dodam, że pracujemy nad dodaniem podstrony na naszą stronę o Polityce prywatności.

Polityka prywatności – dokument umieszczany na witrynie internetowej w celu poinformowania użytkowników o tym, jakie dane osobowe są o nich zbierane i jak będą wykorzystywane.

Pozdrawiam.

Pantoflarz
Pantoflarz

czyli rozumiem że wniosek na policję z tytułu braku zapewnienia spójności i integralności oraz dostępu do danych o mojej osobie oraz należytej ochrony danych osobowych w systemie informatycznym może lecieć?

Gdybym nie miał co robić, pewnie bym poszedł - ale jak dla mnie serwer w takim kształcie jest pośmiewiskiem gdyż brakuje konsekwencji. Albo robi się coś do końca, albo się tego nie tyka.

SunNight:

nie mam na to czasu

Super podejście, polecam.

Pozdrawiam

SunNight
SunNight

Zacznijmy od tego, że nie korzystasz oraz nie korzystałeś z naszych usług. Próbujesz mnie teraz zastraszyć policją?

"Nie mam czasu" - Głównie na odpisywanie, gdyż w tym czasie mam kilka innych spraw do załatwienia.

Pantoflarz
Pantoflarz

SunNight:

Zacznijmy od tego, że nie korzystasz oraz nie korzystałeś z naszych usług. Próbujesz mnie teraz zastraszyć policją?

parę razy na serwerze i stronie byłem, to wystarczy :slight_smile: straszę policją bo nie stosujesz prawa, ale za mało ważny jest Twój serwer żebym się fatygował :slight_smile:

Toranktto
Toranktto

Adres IP jako taki nie zawsze jest daną osobową. Zgodnie z https://giodo.gov.pl/pl/319/973 dane osobowe to takie dane które w praktyce pozwalają na zidentyfikowanie konkretnej osoby fizycznej. Sam adres IP jest tylko liczbą i tego nie umożliwia. SunNight.PL najprawdopodobniej nie jest podmiotem który może powiązać adres IP z innymi danymi osoby. (aczkolwiek mogę się mylić, nie zagłębiałem się w ich działalność) https://giodo.gov.pl/pl/319/2258 "Niemniej adres IP będzie uznawany za dane osobowe jedynie wówczas, gdy podmiot przetwarzający adres IP ma jednocześnie dostęp do danych łączących adres IP z innymi danymi identyfikującymi osobę."

Co do skanowania portów:

Art. 269b. KK § 1. Kto wytwarza, pozyskuje, zbywa lub udostępnia innym osobom urządzenia lub programy komputerowe przystosowane do popełnienia przestępstwa określonego w art. 165 sprowadzenie niebezpieczeństwa powszechnego § 1 pkt 4, art. 267 bezprawne uzyskanie informacji § 3, art. 268a niszczenie, uszkadzanie, usuwanie, zmienianie lub utrudnianie dostępu do danych informatycznych § 1 albo § 2 w związku z § 1, art. 269 niszczenie, uszkadzanie, usuwanie lub zmienianie danych informatycznych o szczególnym znaczeniu § 1 lub 2 albo art. 269a zakłócanie pracy systemu informatycznego, teleinformatycznego lub sieci teleinformatycznej, a także hasła komputerowe, kody dostępu lub inne dane umożliwiające nieuprawniony dostęp do informacji przechowywanych w systemie informatycznym, systemie teleinformatycznym lub sieci teleinformatycznej, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5. § 1a. Nie popełnia przestępstwa określonego w § 1, kto działa wyłącznie w celu zabezpieczenia systemu informatycznego, systemu teleinformatycznego lub sieci teleinformatycznej przed popełnieniem przestępstwa wymienionego w tym przepisie albo opracowania metody takiego zabezpieczenia. § 2. W razie skazania za przestępstwo określone w § 1, sąd orzeka przepadek określonych w nim przedmiotów, a może orzec ich przepadek, jeżeli nie stanowiły własności sprawcy.

Według mojej amatorskiej interpretacji § 1a skanowanie portów w celu ujawnienia stosowania przez użytkownika oprogramowania do maskowania adresu IP jest dozwolone, bo ma na celu jedynie "zabezpieczenie" systemu informatycznego.

Pozdrawiam i proszę pamiętać że to jedynie moje, być może błędne, próby interpretacji, nie jestem prawnikiem, chciałem tylko przybliżyć temat.

SunNight
SunNight

@Toranktto szanuję :)

happi
happi

A ja wciąż czekam na odpowiedź, dlaczego akurat ten, a nie inny serwer.

SunNight
SunNight

Proponuje samemu zweryfikować dlaczego akurat nasz serwer. Nie będę decydować za Ciebie gdzie masz siedzieć.

happi
happi

Ale ja pytam ciebie, bo: a) jesteś właścicielem, b) twierdzisz, że twój serwer jest oryginalny, czyli wyróżnia się od innych. Czym się on wyróżnia?

SunNight
SunNight

Wejdź na serwer i porównaj a potem oceń serwer.

Timo
Timo Moderator forum.lvlup.pro

Nie wejdzie, ponieważ nie zaakceptuje polityki panującej (a właściwie brakującej) na nim ;)

happi
happi

Nie wejdę, bo chce odpowiedzi od ciebie. Skoro jesteś taki pewien, że twój serwer jest dobry i oryginalny to dlaczego nie możesz mi wytłumaczyć prostej sprawy?

SunNight
SunNight

My za Ciebie mamy ocenić serwer? Zastanów się.

anon10657637
anon10657637

SunNight:

My za Ciebie mamy ocenić serwer? Zastanów się.

W końcu Ty oferujesz usługę, jakoś trzeba przyciągnąć, co nie? Podstawy marketingu, ale może to ja znowu coś pokręciłem. Chodzi im o to, byś ich przekonał, dał coś od siebie więcej. Inaczej Ci tego nie wytłumaczę, bo się po prostu nie da.

SunNight
SunNight

Jest prezentacja. WoW.

anon10657637
anon10657637

anon10657637:

Chodzi im o to, byś ich przekonał, dał coś od siebie więcej.

Przeczytaj jeszcze raz.

SunNight
SunNight

Wystarczająco jest przedstawiony serwer w prezentacji.

SunNight
SunNight

Możesz już nie dodawać bezsensownych postów, które nie maja na celu ocenić serwer a zaśmiecić temat? Dzięki.

anon10657637
anon10657637

SunNight:

Możesz już nie dodawać bezsensownych postów, które nie maja na celu ocenić serwer a zaśmiecić temat?

Nie. A tak serio, to tak - tylko odpisz na pozostałe pytania.

SunNight
SunNight

Jeszcze będziesz mi stawiać warunki?! Skąd Ty się urwałeś?

anon10657637
anon10657637

Spokojnie, wyluzuj, oddychaj. Przecież widzisz że ja na luzie do tego pochodzę 😛

SunNight
SunNight

Ale zaśmiecasz mi temat i nie wyglada ładnie ;(

anon10657637
anon10657637

Przepraszam no 😦 Więcej się nie powtórzy! 😃

SunNight
SunNight

W prezentacji serwera wszystko jest opisane.

bopke
bopke Moderator forum.lvlup.pro

SunNight:

SunNight.PL - oferuje:

256 slotów (Licencja AAL), Bezpieczeństwo oraz stabilność serwera, Dostępność 24/7, Profesjonalną administrację, Silnie rozbudowaną stronę, Autorski design wyglądu serwera oraz ikonki, Darmowe kanały oraz rangi.

Na naszym serwerze posiadamy takie strefy jak:

Strefa informacyjna - Znajdziecie tam szczegółowe informacje dot. serwera. np. rankingi, ogłoszenia, regulamin itd.

Strefa pomocy - Na tej strefie można otrzymać pomoc od administracji oraz samodzielnie założyć sobie kanał prywatny czy też się zarejestrować by móc pisać do użytkowników.

Strefa rozrywki - są tutaj odbywane konkursy oraz eventy, posiadamy nowy system eventów które już wkrótce będą się odbywały automatycznie przez nasze serwerowe boty.

Strefa publiczna - jak sama nazwa wskazuje może wejść tam każdy gracz, aby porozmawiać z innymi graczami.

Strefa VIP - oferujemy silnie rozbudowaną strefę dla twojego klanu, gildii, gdy już posiadasz kanał prywatny i na nim 5 graczy to swobodnie możesz odwiedzić nasz na kanale “Centrum Pomocy” i poprosić o kanał.

Strefa prywatna - aby otrzymać swój własny prywatny kanał to trzeba wejść na kanał “Darmowy kanał [Wejdź]” jeżeli już wejdziesz na kanał to nasza aplikacja samodzielnie przydzieli Ci kanał.

Niestety stwierdzam, że zgodnie z prezentacją Twój serwer nie prezentuje absolutnie nic unikalnego, jest taki sam jak większość które się ogłaszają.

SunNight
SunNight

Dziękujemy za opinie serwera.

happi
happi

No właśnie sęk w tym, że nie ma nic o oryginalności.

SunNight
SunNight

Dziękujemy za opinie serwera.

SunNight
SunNight

Dla mnie wystarczająca ilość. Może pora wejść na serwer i ocenić a nie kolejna osoba o tym samym pisze.