Szkieletowi jeźdźcy

Zombie
Lempik
Lempik

Na moim serwerze jeszcze się nigdy nie pojawili szkieletowi jeźdźcy na koniach szkieletach. Na innych serwerach są. Tak się zastanawiam, że może mam coś w kofiguracji wyłączone. Co zrobić, żeby się też pojawiali na moim serwerze? Czy może ktoś wie?

Nieznajomy11
Nieznajomy11 Moderator forum.lvlup.pro

https://minecraft.gamepedia.com/Horse#Skeleton_trap

obraz|586x176

czy twój serwer jest w wersji 1.9 lub wyższej?

Lempik
Lempik

Tak, mam najnowszą wersję. Zacząłem w kwietniu, czyli wtedy 1.11, teraz mam 1.12.2.

DBanaszewski
DBanaszewski α-tester v3

Aby się taki jeździec się pojaw musisz mieć włączony cykl pogody oraz muszą być burze na serwerze. Jeżeli jeden z powyższych warunków nie jest spełniony, nie zrespią się.

Lempik
Lempik

Pogoda się zmienia, burze się pojawiają. Difficulty w server.properties ustawione na 2.

DBanaszewski
DBanaszewski α-tester v3

Szkieletowa pułapka może wystąpić podczas burzy (z szansami 3.75–7.5% na trybie trudności łatwym, 7.5–20% na normalnym, i 11.25–33.75% na trudnym, w zależności od lokalnego poziomu trudności).

Gdy nie zostaną one aktywowane znikają po upływie 15 minut (18,000 ticków).

Cytat z PL Wiki ;)

Lempik
Lempik

Tak, to czytałem. Dlatego też napisałem, że mam difficulty=2. Ale że od kwietnia mi się ani razu nie pojawili? Ten lokalny poziom trudności, o ile dobrze zrozumiałem, jest obliczany np. z poziomu światła w danym miejscu - chyba nic z tym nie mogę ja zrobić.

DBanaszewski
DBanaszewski α-tester v3

Szczerze mówiąc gram sobie na moim serwerze i wciągu miesiąca napotkałem taką pułapkę 2,3 razy. Musisz cierpliwie czekać.

Podejrzewam, że najszybciej zrespią się w nocy ;)

Lempik
Lempik

Wczoraj gadałem z innymi 2-3 graczami, nikt z nich nie widział. A na innych serwerach lub na SP spotkałem, i to całkiem dosyć. W każdym razie dziękuję za dobre chęci.

Timo
Timo Moderator forum.lvlup.pro

Może pluginem można zwiększyć szansę

DoreK
DoreK α-tester v3

U mnie co chwile się pojawiają, poziom hard