[Szukam] BungeeCord plugin na restart

Zombie
szymhal
szymhal

Siema, jak w tytule, potrzebuję pluginu na restart serwera BungeeCord o 05:00 nad ranem. Serwer się sam włączy, bo mam skrypt startowy ustawiony, tylko teraz kwestia tego pluginu :/

adminek153
adminek153 Moderator forum.lvlup.pro

Znalazłem takie coś:

https://www.spigotmc.org/resources/autorestart.2538/

Może się przyda.

Szymon
Szymon

Jak masz ustawiony skrypt startowy to ustaw też skrypt, który automatycznie go wyłącza i włącza :D

Timo
Timo Moderator forum.lvlup.pro

Chodzi ci o znalezienie pluginu który wyłączy o 5 AM serwer Minecraft, czy serwer Bungee? Jak Minecraft, to w znanym LagMeter masz opcję wykonania komendy po x minutach/godzinach, to ustaw komendę /stop po 24 godzinkach, jeśli chodzi o BungeeCorda to wystarczy jakiś timer z komendą /stop zrobi, który wyłączy owego Bungee.

szymhal
szymhal

Jak takiego timera/skrypta stworzyć, co wyłączy tego BungeeCorda o 5AM. Jeżeli ktoś ma sugestie, to poproszę :/

Timo
Timo Moderator forum.lvlup.pro
szymhal
szymhal

Z tego co widzę, to tam BungeeCord restartuje się co ileś godzin, a ja chcę, aby restartował się o wyznaczonej godzinie 5AM.

koweq
koweq

W panelu lvlupa jest opcja autorestartu

szymhal
szymhal

Ale BungeeCorda mam na VPS postawionego :/

Fallen
Fallen Pionier
szymhal
szymhal

Myślisz, że będzie to działać na BungeeCordzie?

Fallen
Fallen Pionier

Przetestowane i działa :)

szymhal
szymhal

@Fallen: Czyli w linijce "server-restart-delay=" po znaku = amm wpisać "05:00" ?

Fallen
Fallen Pionier

Tak zgadza się server-restart-delay=05:00

szymhal
szymhal

@Fallen: Nie działa na BC, logi: at java.lang.ClassLoader.loadClass(ClassLoader.java:425) at net.md_5.bungee.api.plugin.PluginClassloader.loadClass0(PluginClassloader.java:34) at net.md_5.bungee.api.plugin.PluginClassloader.loadClass(PluginClassloader.java:27) at java.lang.ClassLoader.loadClass(ClassLoader.java:358) at net.md_5.bungee.api.plugin.PluginManager.enablePlugin(PluginManager.java:304) at net.md_5.bungee.api.plugin.PluginManager.loadPlugins(PluginManager.java:212) at net.md_5.bungee.BungeeCord.start(BungeeCord.java:269) at net.md_5.bungee.BungeeCordLauncher.main(BungeeCordLauncher.java:111) at net.md_5.bungee.Bootstrap.main(Bootstrap.java:15) Caused by: java.lang.ClassNotFoundException: org.bukkit.plugin.java.JavaPlugin at net.md_5.bungee.api.plugin.PluginClassloader.loadClass0(PluginClassloader.java:53) at net.md_5.bungee.api.plugin.PluginClassloader.loadClass(PluginClassloader.java:27) at java.lang.ClassLoader.loadClass(ClassLoader.java:358) ... 18 more 15:59:17 [INFO] Loaded plugin cmd_list version git:cmd_list:1.10-SNAPSHOT:c53c150:100 by SpigotMC 15:59:17 [WARNING] Forced host server pvp is not defined 15:59:17 [INFO] Enabled plugin cmd_alert version git:cmd_alert:1.10-SNAPSHOT:c53c150:100 by SpigotMC 15:59:17 [INFO] Enabled plugin cmd_find version git:cmd_find:1.10-SNAPSHOT:c53c150:100 by SpigotMC 15:59:17 [INFO] Enabled plugin reconnect_yaml version git:reconnect_yaml:1.10-SNAPSHOT:c53c150:100 by SpigotMC 15:59:17 [INFO] Enabled plugin cmd_server version git:cmd_server:1.10-SNAPSHOT:c53c150:100 by SpigotMC 15:59:17 [INFO] Enabled plugin cmd_send version git:cmd_send:1.10-SNAPSHOT:c53c150:100 by SpigotMC 15:59:17 [INFO] Enabled plugin cmd_list version git:cmd_list:1.10-SNAPSHOT:c53c150:100 by SpigotMC 15:59:17 [SEVERE] Nov 07, 2016 3:59:17 PM io.netty.channel.DefaultChannelId defaultMachineId WARNING: Failed to find a usable hardware address from the network interfaces; using random bytes: 89:b8:a5:e2:73:24:89:9c

15:59:17 [INFO] Listening on /0.0.0.0:25565 15:59:26 [INFO] [/5.172.237.75:15372] <-> InitialHandler has connected 15:59:29 [INFO] [/5.172.237.75:15383] <-> InitialHandler has connected 15:59:29 [INFO] [SzymoonPL] <-> ServerConnector [ServerLogowanie] has connected 16:00:00 [INFO] Command not found First attempt at checking for presence of the RemoteToolkit plugin for Bukkit... 16:00:15 [INFO] Command not found Forcing a save... (Shutdown delayed) 16:01:00 [INFO] Command not found Second attempt at checking for presence of the RemoteToolkit plugin for Bukkit... 16:01:15 [INFO] Command not found 16:02:10 [INFO] Command not found 16:02:13 [INFO] Command not found Third attempt at checking for presence of the RemoteToolkit plugin for Bukkit... 16:02:15 [INFO] Command not found 16:02:16 [INFO] Command not found RemoteToolkit plugin for Bukkit was not detected. Disabling heartbeat until next restart.

Fallen
Fallen Pionier

Zapomniałem powiedzieć że przy BC nie używaj pluginu

szymhal
szymhal

@Fallen: Nawet jak nie było pluginu, to serwer też sie nie restartował.

Nieznajomy11
Nieznajomy11 Moderator forum.lvlup.pro

Skrypt + cron

restart.sh: [code] #!/bin/bash screen -S bungeecord -p 0 -X stuff "end$(printf \r)" [/code]

cron: [code] 0 5 * * * /home/restart.sh [/code]

Skrypt umieść np. w /home/ i nadaj uprawnienia 755. Edycja cron'a poprzez crontab -e

szymhal
szymhal

@Nieznajomy11 Możesz troszkę jaśniej? Nie znam się na Linuxie, ja tylko na nim zakładam serwer.

Nieznajomy11
Nieznajomy11 Moderator forum.lvlup.pro

Tworzysz plik o rozszerzeniu .sh w katalogu /home/ Zakładamy, że nazwałeś go restart.sh, wpisujesz do niego: [code] #!/bin/bash screen -S bungeecord -p 0 -X stuff "end$(printf \r)" [/code] Logujesz się do konsoli i wpisujesz: [code] cd /home/ chmod +x restart.sh [/code] Teraz czas na cron, jeśli masz aktywną poprzednią sesje ssh to po prostu wpisujesz: [code] crontab -e [/code]

  • Jeśli nie, uruchamiasz nową i postępujesz jak wyżej.
  • Jeśli prosi o wybranie edytora, wybierasz nano (zazwyczaj 1) i postępujesz jak wyżej.

Przechodzisz na sam dół pliku i wpisujesz: [code] 0 5 * * * /home/restart.sh [/code] Wykonujesz: [code] CTRL + O ENTER CTRL + X [/code]

Gotowe, wszystko powinno działać. Teraz tylko upewnij się, że używasz programu Screen, a nazwa pod która działa Bungee to "bungeecord". 😛

szymhal
szymhal

@Nieznajomy11 Nie musze używać teraz tego McRemoteToolkit?

Nieznajomy11
Nieznajomy11 Moderator forum.lvlup.pro

Nie, jest to zbędne.

szymhal
szymhal

@Nieznajomy11 Ostatnie rzeczy.

  1. Tworzę ten plik w katalogu, gdzie znajduje się Bungee? /home/FunCraft/Bungee
  2. Jak chcę zmienić godzinę restartu to jak?
Nieznajomy11
Nieznajomy11 Moderator forum.lvlup.pro

Mój opis dotyczy skryptu w katalogu /home/, ale można go zmodyfikować.

0 5 * * * /home/restart.sh

0 - Minuta 5 - Godzina

szymhal
szymhal

@Nieznajomy11 Czyli, mam plik startowy w folderze /home/FunCraft/Bungee o nazwie start.sh: while true do java -Xms512M -Xmx1G -jar BungeeCord.jar done

I uruchamiam nim bungeecorda. Potem o tej 5AM serwer go zrestartuje czy jak? Bo w tych argumentach przy cronie: screen -S bungeecord -p 0 -X stuff "end$(printf \r)" to tam jest -S czyli nazwa a nie powinno być -r? Jeżeli nie, proszę mnie poprawić. I pytanie, uruchamiam serwer normalnie komendą ./start.sh?

Nieznajomy11
Nieznajomy11 Moderator forum.lvlup.pro

Tak, twój skrypt start.sh automatycznie podniesie serwer o 05:00, kiedy się wyłączy.

[code] screen -S bungeecord -p 0 -X stuff "end$(printf \r)" [/code] To nie są argumenty do crona, to linijka z oddzielnego skryptu do restartu. Nie, nie powinno tam być "-r".