Szukam Dobrego Dedyka

Pytania i problemy
xN0MANDx
xN0MANDx

Witam.

Zna ktoś jaki fajny host dedyków w dobrej cenie i najlepiej bez opłaty instalacyjnej (jeżeli istnieją takie) ? Bo zawsze siedziałem na VPS-ach, ale ze względu na ceny na lvlup to się nie opłaca kupować tego niestety już (duże zapotrzebowanie na vCPU i RAM).

Glupikocz
Glupikocz

Polecę wszystko od siebie co znam VPSY ze słabym prockiem ale dużo wszystkiego to contabo VPSY które są mocne to 0ping.eu 5.3ghz na 1 rdzeniu także ciekawe lub 10gb net. Jak dedyki to tanie to hetzner Jak dobre to mevspace - Teraz giga promki https://mevspace.com/pl/serwery-dedykowane Jak z dobrym supportem to cyberfolks

Glupikocz
Glupikocz

Co wybrałeś jak można wiedzieć? I najlepiej jaką ofertę bo jest to dla mnie bardzo ważne :slight_smile:

xN0MANDx
xN0MANDx

Mevspace wygląda ciekawie i raczej jego wybiore ostatecznie tylko martwie sie o ten anty ddos, aby nie byl useless

SystemZ
SystemZ Admin lvlup.pro

Bez wchodzenia w szczegóły tematu, ceny lvlup.pro nie są wzięte z czapki na to co oferujemy.

Co do mevspace, korzystałem testowo z jednego dedyka u nich między lutym a kwietniem 2021 jak jeszcze byli pod marką skynode.eu. TL;DR niskie ceny bo konsumenckie części, lipne łącze, nie liczyłbym na ochronę przed atakami.

Moje wrażenia ze skynode.eu

Potrzebowałem coś z dość niskim pingiem na wirtualny pulpit, case wydawał się idealny na testy bo nie była to usługa wystawiona publicznie i dzięki temu szansa na ataki była niska a co za tym idzie dość niskie wymagania, wystarczy tylko wydajny sprzęt i stabilne łącze.

Sam sprzęt i ceny ok, choć są to typowo konsumenckie części i brak IPMI czy ECC (z tego co pamiętam) w ofercie z Ryzen więc jak coś pójdzie nie tak to w zasadzie trzeba czekać na obsługę. Ja musiałem czekać na obsługę z tak prozaiczną sprawę jak hard reset / reinstalacja systemu. Nikt przez kilka godzin u nich nie miał alertu czy coś aby to naprawić. Nawet po mojej stronie nie było wyświetlonego żadnego błędu. Dobrze, że chociaż rozwiązali to w ciągu niecałych 2h po tickecie. W hetznerze to po prostu działa i jest fajny instalator systemu nawet bez IPMI. W OVH często serwery mają IPMI i można robić to co się chce i w jaki sposób się chce. W lvlup.pro mamy przygotowane alerty na niektóre ważne funkcje panelu jeśli coś nie jest realizowane poprawnie i jest ciągły dostęp przez VNC.

Na stronie wskazują na obsługę techniczną 24h i mogę powiedzieć, że szybko odpisywali np. w kwestiach problemów z siecią:

image|554x500

Same problemy z siecią niestety przekreśliły u mnie tego dostawcę. Sprzęt wydał mi się bezużyteczny w momencie gdy nie mam z nim łączności lub jest często zakłócana. Jak widać sieć nie była w tamtym momencie przygotowana aby przynajmniej izolować skutki ataków. Wskazówka w obecnej ofercie, że anty DDoS jest skuteczny do 2 Gbps wskazuje, że raczej niezbyt wiele się zmieniło w tej kwestii. Podczas gdy sam pracowałem w innym małym datacenter w 2016 roku, obserwowałem standardowe ataki na poziomie większym niż 4 Gbps, to chyba były te najtańsze ataki lub darmowe, 20 czy 50 Gbit to wtedy nie był jakiś specjalny problem a teraz to chyba jest dostępne dla każdej osoby która ma kompleksy i kilkadziesiąt euro (to wnioskuje też po atakach na lvlup.pro).

Dodatkowo same DC wydaje się być robione jeszcze bardziej po kosztach niż OVH które zrezygnowało z kontenerów bo się nie sprawdziły a Mevspace je w sumie reklamuje na swojej stronie w samych superlatywach jako nowoczesne rozwiązanie https://mevspace.com/pl/centra-danych

Co do niezawodności zasilania, też nie mam dobrej opinii image|616x500

Glupikocz
Glupikocz

Ja się też wypowiem że aktualnie spotkałem się tylko z jednym problemem o którym mówił mi kolega że był raz problem z DDOSem a tak wszystko działa dobrze od 7 msc.

Ale że kolega pytał o tanie hostingi to mu wymieniłem najlepsze co znam, wiadomo że to nie będzie jak w OVH czy cyberfolks że wszystko jest na bieżąco robione zabbix pokaże to od razu wykonają, ale stąd jest ta niska cena.

krytyYT
krytyYT

Od tego roku sytuacja znacznie się poprawiła, mam tam ponad 30 serwerów teraz i zamierzam kupić jeszcze więcej. Ostatni problem jaki pamiętam to był około w styczniu. Panel działa bardzo dobrze, anty ddos się lekko poprawił i można zamówić konsole KVM/IPMI. Początki były trudne ale już wszystko działa prawidłowo i z całym sercem polecam

Qmis
Qmis
Kamil02167
Kamil02167

Qmis:

https://securebizneshost.eu/

Nie widzę na ich stronie serwerów dedykowanych, ceny za VPS też trochę wygórowane :harold:

Qmis
Qmis

pisz do nich na priv

system
system

Ten temat został automatycznie zamknięty 32 dni po ostatnim wpisie. Tworzenie nowych odpowiedzi nie jest już możliwe.