Teamspeak3

Pytania i problemy
Paatrykk
Paatrykk

Mam problem z wgraniem na ts3 bazy danych

Ma ktos moze jakis poradnik jak to zrobic ?

Timo
Timo Moderator forum.lvlup.pro

Na czym dok艂adnie polega ten problem?

Jakie艣 konkretne b艂臋dy, czy og贸lnie nie wiesz co robi膰? A co w艂a艣ciwie chcia艂by艣 zrobi膰? :thinking:

Paatrykk
Paatrykk

Witam, da艂by kto艣 dok艂adny poradnik jak doda膰 baze danych na ts3 ? bo szuka艂em na internecie i nic nie ma 馃槮

Paatrykk
Paatrykk

ogolnie nie wiem co zrobic :(

Timo
Timo Moderator forum.lvlup.pro

Ja te偶 馃槮 A co w艂a艣ciwie chcesz osi膮gn膮膰?

Paatrykk
Paatrykk

no taki teamspeak dla znajmoych zeby by艂 z rangami tylko

Timo
Timo Moderator forum.lvlup.pro

Uruchamiaj膮c serwer TeamSpeak, jego baza danych tworzy si臋 sama. Nie musisz nic dodatkowo podpina膰.

TeamSpeak domy艣lnie u偶ywa SQLite, czyli takiej bazy danych zapisywanej w postaci plik贸w, upraszczaj膮c. Je艣li b臋dziesz chcia艂 kiedy艣 przenie艣膰 sw贸j serwer gdzie indziej wystarczy, 偶e przekopiujesz jego ca艂y folder.

Paatrykk
Paatrykk

no ja rozumiem ale zeby wgrac baze danych to trzeba zmienic te has艂a w putty itd. o to mi chodzi bardziej

Timo
Timo Moderator forum.lvlup.pro

Do zarz膮dzania serwerem Linux (bo tak zak艂adam, skoro piszesz o putty) potrzebna jest pewna podstawowa wiedza odno艣nie obs艂ugi systemu. Bez niej mo偶e by膰 ci臋偶ko, a niepoprawna konfiguracja nara偶a ci臋 na w艂amania.

Obejrzyj kilka filmik贸w odno艣nie obs艂ugi przyk艂adowo Ubuntu a dasz rad臋 zainstalowa膰 serwer TeamSpeaka i ustawi膰 go jak trzeba.

Alternatywnie mo偶esz wykupi膰 po prostu us艂ug臋 hostingu TeamSpeak, r贸偶ne hostingi sprzedaj膮 tak膮 w rozliczeniu na ilo艣膰 slot贸w.

Paatrykk
Paatrykk

Ja juz mam postawionego teamspeak3 normalnie dzia艂膮 juz tylko zeby na niego wrac teraz baze danych np gotowca jakiegos

Timo
Timo Moderator forum.lvlup.pro

No i w ko艅cu jakie艣 konkrety.

W takim wypadku, znajd藕 jakiego艣 gotowca i podmieniaj膮c wrzu膰 jego pliki do folderu z obecnym serwerem. I tyle.

Paatrykk
Paatrykk

no wlasnie w tym porblem bo nie wiem jak to zrobic to tak jest napise ze tylko wrzucic i tam zmienic has艂o a ja nie wiem jak to zrobic :(

Timo
Timo Moderator forum.lvlup.pro

Jak膮 paczk臋 wrzucasz?

Paatrykk
Paatrykk

ts3server.sqlitedb tylko ten plik

Paatrykk
Paatrykk

Zrzut ekranu 2022-10-25 165739|546x326 a ja mam takie pliki

Timo
Timo Moderator forum.lvlup.pro

Wrzu膰 ten plik i zrestartuj serwer TS3.

system
system

Ten temat zosta艂 automatycznie zamkni臋ty 32 dni po ostatnim wpisie. Tworzenie nowych odpowiedzi nie jest ju偶 mo偶liwe.