Timeouty na s5.hostmc.pl

Zombie
minecraft
adminek153
adminek153 Moderator forum.lvlup.pro

Interview Czy ktoś jeszcze ma serwer na s5.hostmc.pl i jest tak bardzo zaskoczony jak ja od godziny 17? Zakładam, że nie wiele jest takich osób. Dlatego szczegółowo dzisiaj opisze działanie hostingu MineCraft na hostingu LVLUP.

W czym tkwi kij?!

Od Lutego bieżącego roku nasz kochany hosting LVLUP coś zepsuł, jakość gry na s5 jest do niczego, serwer działa jak by nie mógł. Co pół godziny wszyscy gracze dostają niespodziankę od serwera - kick z powodu błędu "timeout". O tym co dzisiaj zmalowała maszyna poczytacie Państwo niżej.

Dzisiejsze problemy z naszą "espiątką"

Dziś koło godziny 16, dla odmiany serwer wyrzucił wszystkich, standardowo z powodu "timeout", wszyscy gracze rozumieją, że po "wyrzuceniu" mogą swobodnie wrócić na serwer. Jednakże, dzisiaj powrót nie był taki "swobodny". Gracze chcący powrócić nie mogli się ruszyć z miejsca spawnu. Wykonanie jakiejkolwiek komendy z ich strony skutkował brakiem odpowiedzi ze strony serwera. Dzisiaj też łączenie z serwerowym FTP trwało dużo dłużej.

Myśląc (jak się później okazało, błędnie), że to wina konfiguracji, sformatowałem serwer, wgrałem jedynie silnik. Błędy były takie same jak wcześniej. Brak odpowiedzi ze strony serwera na wszystkie wykonywane przez Mnie czynności.

Klika słów do właściciela hostingu.

Szanowny Panie Michale, jest Pan świadom tego błędu od 25 dni, czy oprócz spławiania mnie konfiguracją serwera, zrobił Pan coś by poprawić jakość gry? Jako, że jest to już w tym miesiącu moje 3 zgłoszenie o ten problem, proszę o szczegółową analizę s5. Mam też pytanie, zostając przy temacie, czy nikt z obecnych klientów, będących użytkownikami maszyny s5 nie skarży się na nią?

Jestem Ciekawy co może mi Pan zaproponować, dobrze widząć, że zmiania maszyny, w moim przypadku to samobójstwo.

Michał F. 12 dni temu Wczoraj wprowadziłem pewne modyfikacje w infrastrukturze, zmiany na lepsze powinny być widoczne w ciągu 3-4dni.

Dziękuje, pozdrawiam gorąco.

adminek153
adminek153 Moderator forum.lvlup.pro

Dobra, teraz udało mi się poprawnie zalogować. Mimo to, tej sprawy nie uważam za rozwiązanej.

krfcm
krfcm Pionier

Taka rada od człowieka który miał serwery na chyba każdym polskim hostingu minecraft, polecam vpsy, dedyki lub vpsy przystosowane do mc jak na na sore* bądź czysty vps z ovh nigdy nie miałem problemu wywołanego przez ovh, co do twojego problemu polecam wgrać spigota bezpośredni z strony spigota a nie z menu hostingu ponieważ często wersje które tam są, są zwyczajnie kijowe. Problemu tego typu na hostingach często są spowodowane przez "sąsiadów"

SystemZ
SystemZ Admin lvlup.pro

s5.hostmc.pl znajduje się obecnie na n19.lvlup.pro. Mogę potwierdzić problemy na węźle n19, zgłosiło mi to już co najmniej kilku klientów. Zazwyczaj były to chwilowe zacięcia więc nie wymagało to natychmiastowej interwencji, nie ma co przyrównywać tego do niedostępności przez tyle dni.

Przez wiele dni starałem się znaleźć przyczynę problemów na n19 i gdy sądziłem że na początku marca ją znalazłem okazało się że jednak się myliłem.

W ten weekend po wnikliwej analizie wykresów minuta po minucie udało mi się ustalić inne źródło jednakże nie mam możliwości usunięcia bezpośredniej przyczyny. Na n19 jest obecnie dużo małych VPSów, okazuje się że sporo z nich otrzymuje małe kilkuminutowe ataki które wpływają na stabilność całego serwera dedykowanego. SDC (lokalizacja PL w SDC) jest stosunkowo małą serwerownią i ciężko tam o ciągłe filtrowanie tak jak w OVH więc ten ruch trafia do serwera co powoduje kilkuminutowe przerwy w dostępie do sieci co skutkuje timeoutami i dropami na TS3.

W ciągu następnych kilku dni, obstawiam że do środy - s5 i s18 zostanie przeniesione na inny węzeł i sytuacja powinna wrócić do normy. Od klientów lvlup.pro nie będzie to wymagać żadnych zmian.

Co do alternatywnych rozwiązań. Oferta KVM Game Pro ma gwarantowane zasoby RAM i dysku, małe zagęszczenie na serwerach dedykowanych, najlepszą ochronę jaką dysponujemy i generalnie jest obecnie najwydajniejszą i najbardziej stabilną opcją w lvlup.pro i zalecam jej używanie dla dużych serwerów publicznych. Jeśli nie chcesz tracić obecnego adresu można w miejscu serwera na s5 zostawić serwer proxy wraz z odpowiednią informacją o nowym adresie domeny w MOTD.

SystemZ
SystemZ Admin lvlup.pro

Tej nocy udało się przenieść s18.hostmc.pl. Aktualnie jest przenoszone s5.hostmc.pl może to potrwać do godziny. EDIT: Gotowe, s5 tez już jest przeniesione. @adminek153 Przetestuj i na podstawie kilku dni daj znać czy sytuacja uległa poprawie a może jest już rozwiązane.