Tryb rescue dla VPS KVM

W toku
panel-lvlup-pro
SystemZ
SystemZ Admin lvlup.pro

System ze sprawdzeniem czy sieć działa, weryfikacja sprawności i wydajności podobnie jak to ma miejsce w innych firmach np. przy serwerach dedykowanych.

Rozwiązałoby to problemy z sytuacjami gdzie nie jest pewne czy to kwestia konfiguracji klienta czy coś po stronie lvlup.pro.

Opierałoby się to na zasadzie płytki .iso do KVM lub chwilowej podmianie czy podmontowanie dodatkowego dysku.

Timo
Timo Moderator forum.lvlup.pro

Ciekawe rozwiązanie, lecz dla mnie nie byłoby to przydatne - nic by nie zmieniło. Mówię tutaj o sobie, nie wiem czy inni potrzebują takiej opcji, lecz dla mnie byłaby zbędna. Czy sieć działa sprawdzam pingiem do np. google.com, wydajność przez htop. Choć biorąc pod uwagę problem z siecią, który miało już kilku klientów (co faktycznie wydarza się bardzo sporadycznie, lecz jest to jednak kilka klientów). Odpalenie takiego rescue z płytki .iso wspiętej do Proxmoxu byłoby ciekawym rozwiązaniem.

Anno
Anno

Jestem ZA !

Ułatwi na pewno tobie prace jak i klientowi :D

SystemZ
SystemZ Admin lvlup.pro

Jeden z klientów właśnie testuje te rozwiązanie oparte o Ubuntu 16.04. Póki co włączam je manualnie, ale będzie łatwe do automatyzacji i dotrze do panelu v3.