[TS] Eqipa.pl - Nowy Wymiar Rozmów

Projekty użytkowników
aktywny
Jebanany
Jebanany

Zastanawiacie się pewnie dlaczego Nowy Wymiar Rozmów...

Już Wam wyjaśniam! Jako jedyni mamy ogromnie rozbudowaną stronę internetową, mimo iż jesteśmy serwerem TeamSpeak. Każdy użytkownik ma swój własny profil, może zmieniać swoje rangi, sam zakładać kanał prywatny, tworzyć klany, szukać innych użytkowników, zmieniać aktualnie odtwarzane radio na kanale muzycznym, sprawdzać historię działań na swoim identyfikatorze, mieć własny unikalny baner. (taki jak niżej, z dynamicznym tłem w zależności od pogody w ustawionym przez Was mieście! - każdy ma swój interaktywny baner)

undefined

Dodatkowo dochodzi do tego łączenie swojego konta z League of Legends oraz Minecraft Premium - dzięki temu wiemy, z kim mamy do czynienia! Jest też wiele innych autorskich rozwiązań, które możecie odkryć sami po wejściu na naszą stronę i serwer, których teraz nie sposób wymienić!

690x177

Od jakiegoś czasu TeamSpeak wyczerpał się pod kątem możliwości usprawnień i automatyzacji na jakie pozwalałby jego interfejs... ale od tego mamy właśnie naszą stronę internetową. Celowo brakuje tutaj screenów z serwera, bo każdy wie, jak wygląda TeamSpeak. To co nas wyróżnia, to autorskie (nie mboty itp.) boty, niepowtarzalna atmosfera i dojrzała administracja.

Tak wygląda kilka wybranych opcji na stronie:

Profil użytkownika

690x476

Zmiana rang

690x426

Łączenie swojego profilu z MC i LOL

385x385

Głosowanie na radio (co godzinę inna stacja)

498x479

Osoby z sąsiedztwa (dla samotnych 😛)

690x256

i wiele innych, które czekają na Was po dołączeniu do naszej społeczności!

Zachęcam Was do wejścia na nasz serwer TeamSpeak - IP: Eqipa.pl. To nic nie kosztuje, a sprawi Wam wiele frajdy i radości.

Zapraszam Was bardzo serdecznie i do zobaczenia, a raczej usłyszenia na Eqipa.pl! ☺️

Fallen
Fallen Pionier

Z serwer spotkałem się jakiś czas temu. W ty serwerze jest to coś co przyciąga osoby na niego. Nawet mając własny serwer wolałem siedzieć u @Jebanany .Panuje tam bardzo miła atmosfera oraz administracja jest bardzo pomocna :)

Issei
Issei Pionier

Polecam ten serwer każdemu! Miałem okazję administrować przez dobre kilka miesięcy, nauczyć się wielu rzeczy i poznać wspaniałych ludzi! 12/10! :)

Johnny2525
Johnny2525

Szczerze polecam! Na eqipie przebywam już od dawna, a wciąż mam ochote na niej przesiadywać. Panuje tam naprawde miła atmosfera ale to oczywiście zasługa miłej oraz pomocnej Administracji :slight_smile:

LinGruby
LinGruby Pionier

No nie wiem co napisać bo wszystko już poprzednicy @Fallen, @Issei, @Johnny2525 napisali o Eqipa.pl, a @Jebanany pokazał to czego niema na innych stronach ;-)

adminek153
adminek153 Moderator forum.lvlup.pro

###Team speak zajebisty 10/10 ####Wszedłem i nie wierze :O ... Zatkało mnie, że aż tak można zautomatyzować teamspeak'a. Bardzo miła atmosfera, naprawdę polecam ten serwer wszystkim. Gratulacje @Jebanany zrobiłeś kawał dobrej roboty.

Jebanany
Jebanany

Dzięki, zapraszam ponownie 😘

Kukubaczek
Kukubaczek

Łał. Tyle na temat tego TS'a.

Jebanany
Jebanany

Nie wiem czy w Twoim przypadku "łał" to dużo czy mało 😂

NightmareFallen
NightmareFallen

Jeżeli ktoś lubi serwery z takimi bajerkami to serdecznie polecam!

ToNy
ToNy

Polecam bardzo 😉

Szymon
Szymon

Znałem @Jebanany od momentu kiedy na TSie siedziało po 20-30 osób. Powiem szczerze, że pewnie nadal bym siedział na serwerze, gdyby Tomasz się nie zmienił. W raz z przyrastającymi osobami na tsa Jebanany się zmieniał w moim odczuciu na mniej sympatycznego (do pojedyńczych osób). Mimo wszystko jest to tylko moja opinia i nie polecam nikomu sobie tego brać do serca.

A co do serwera osobiście wybieram prostotę, a z mojego odczucia wynika, że strona jest trochę przesadzona funkcjami (w jednym miejscu).

(Poprzedni post to fail, gdyż przypadkowo napisałem odpowiedź komuś)

blackerpro
blackerpro

Nie będąc jeszcze na tym serwerze samą notatką mnie zachęcił :slight_smile:

Bardzo fajny pomysł

Jebanany
Jebanany

Zapraszam śmiało :) Codziennie!

luxDev
luxDev Pionier

@Jebanany co tam pryku, pogadamy dzisiaj? :D

happi
happi

wowowowowowowo.

Jebanany
Jebanany

Ale proszę nie robić off topa :) Zapraszam za to na serwer. W dodatku ostatnio mamy akcję zbierania na licencję - każdy kto się dorzuci coś dostanie, a dla tych bardziej zaangażowanych czekają naklejki ❤️ Wybaczcie, musiałem się pochwalić 😊

690x398 666x500

happi
happi

Taki supi serwer, a nie ma licencji? Może się dorzucę później. 😛

Kukubaczek
Kukubaczek

Dorzuciłem się trochę do utrzymania 8) Fajny serwer, fajnie wykonany, wiele pomysłów i dodatków ;)

XYZ
XYZ

Może serwer posiada dużo bajerów ale sądzę, że robi się z serwera coś sztucznego. Nie ma więzi admin-użytkownik, coraz większa ilość osób polega na botach niż na osobach a przecież to osoby są najważniejsze a nie jakieś skrypty. Serwer jako tako jest dobrze zrobiony, strona fajnie Ci wyszła, szkoda iż licencja się kończy. Oczywiście serwer jest jednym z najlepszych serwerów w Polsce jak i nie na świecie. Pozdrawiam, xyz.

Jebanany
Jebanany

Dzięki za miłe słowa. Chętnie wyprowadzę Cię z błędu co do adminów. Gdyby było tak jak mówisz, nie rejestrowaliby ludzie i nie byłoby adminów, a boty. Rejestracji dokonuje ZAWSZE administracji. Czyli... kilkadziesiąt, a nawet już 100 tysięcy ludzi - każda z tych osób została zarejestrowana i przywitana przez jakiegokolwiek administratora. Oni ciągle przesiadują na pogaduchach, każdy może wejść i zagadać - wystarczy przyjść, oni przychodzą do nowych osób, przedstawiają się, pytają się o miasta, pokazują jak działa strona, baner itp. Więc więzi jak najbardziej są. Chyba, że ktoś zamyka się na kanale prywatnym i gra w CSa przez cały dzień. Owszem, wtedy więzi nie ma, bo to użytkownik nie chce. Posiedź u nas troszkę, a przekonasz się, że wcale nie jest tak, jak napisałeś :) Pozdrawiam

Lukasz
Lukasz

Polecam!

Jebanany
Jebanany

Od dziś możecie dołączyć do załogi Eqipa.pl poprzez specjalny formularz na stronie http://rekrutacja.eqipa.pl/ - zapraszamy do składania podań. Powodzenia! :) 690x336

anon82750602
anon82750602

Heh ostatnio ktoś do mnie pisał abym zrobił coś identycznego za 80zł Oczywiście odrzuciłem propozycję ;)

Jebanany
Jebanany

W sensie co? TS? Stronę?

anon82750602
anon82750602

Oba :D

homer
homer

Po prostu WOW ! Jestem pod ogromnym wrażeniem jak bardzo udało wam się zautomatyzować ten serwer. Strona - bajka ! Zakochałem się od pierwszego wejrzenia <3 Życzę powodzenia !

Jebanany
Jebanany

Zapraszam kolega do nas, porozmawiamy 😜

koweq
koweq

Weszłem. Zostałem zarejestrowany. kilka tygodni potem zrobiłem formata C: Po ponownym wejściu znowu jestem "nowy". Why? 😕

Timo
Timo Moderator forum.lvlup.pro

Nie zapisałeś sobie Identity z TeamSpeaka, została ci przydzielona 'nowa tożsamość'! Twoje życie się zmieniło i od dzisiaj nie będziesz już taki jak kiedyś! Miłego życia.

SystemZ
SystemZ Admin lvlup.pro

Tak jak wyżej, tu masz poradnik jak uniknąć tego na przyszłość https://lvlup.rok.ovh/t/poradnik-wszystko-o-identities-czyli-jak-zachowac-rangi-po-reinstalacji-ts3/287

Jebanany
Jebanany

koweq:

Weszłem. Zostałem zarejestrowany. kilka tygodni potem zrobiłem formata C:Po ponownym wejściu znowu jestem "nowy". Why? 😕

Nie martw się! Na naszym serwerze, jeśli byłeś już raz zarejestrowany, wystarczy przy nowej rejestracji powiedzieć "byłem już tutaj" i administrator w kilka sekund nada Ci Twoje stare rangi :slight_smile:

Jebanany
Jebanany

690x139

Jaka to melodia?

Właśnie dzisiaj dodany! Zapraszam bardzo serdecznie do przetestowania. Trzeba zgadywać piosenki na podstawie ich instrumentali, całkowicie zautomatyzowany event :slight_smile: Tabelka wyników, resetowanie po maksymalnie 50 punktach. Świetna zabawa, zaproście znajomych i w kilka osób jak się gra - to jest świetnie. I to całą dobę. ^_^

stefanik11
stefanik11

Nic tylko polecać! Bardzo miła atmosfera wśród administracji jak i samych użytkowników, wszystko praktycznie zautomatyzowane, strona piękna, nieprzesadzona z wyglądem. Nie spotkałem się wcześniej z tak znakomitym ts'em jakim jest Eqipa.pl. 😃

MichQ
MichQ

Miłą Atmosfer'a, ogromna automatyzacja Serwer po prostu idealny!

Jebanany
Jebanany

Miło słyszeć, zapraszam do częstszych odwiedzin, chociaż nie mieliśmy chyba okazji porozmawiać.

Jebanany
Jebanany

Dawno mnie nie było, ale... Serwer się nadal rozwija i tworzymy wspólnie z użytkownikami nowe rzeczy :slight_smile:

Nowa, większa licencja

eqipa_footer_2017_1024|400x157

Od nowego roku zakupiłem licencję na 1024 sloty. Zobaczymy co z tego wyjdzie. Pojawiliśmy się na Game Tracker. Póki co nie udało się przebić rekordu 726 osób uzyskanego 24 marca 2016 roku.

Wiele języków na stronie

Wraz z ludźmi z różnych krajów i za ich namową powstała wersja angielska oraz francuska naszej strony. Uwzględnione są tutaj wszystkie komunikaty, nawet te ajaxowe. Zmiany nie będą jednak obejmować serwera. Jest to polski serwer i tak pozostanie. Angielska wersja strony ma za zadanie ułatwić korzystanie z serwisu i różnych udogodnień, które oferujemy dla każdego użytkownika - również dla tych z innych krajów niż Polska.

Zmiana języka będzie wkrótce dostępna. Trwają ostateczne testy, zmiany składni języka polskiego w niektórych miejscach.

Użytkownicy, którzy posiadają zagraniczne IP (rozpoznawane najpierw na podstawie tego z TeamSpeaka, a następnie z IP przeglądarki) automatycznie będą widzieli stronę w języku swojego kraju lub angielskim, gdy ten będzie niedostępny.

W trakcie tłumaczenia są również języki takie jak: holenderski, niemiecki, szwedzki. W planach również rosyjski.

Poniżej wstawiam kilka screenów:

Menu do wyboru języków image|394x242

Strona główna w języku angielskim image|690x494

Strona główna w języku francuskim Tutaj poprawy wymaga menu, którego jest za dużo...

image|690x494

Szukajka użytkowników image|690x494

No cóż. Mam nadzieję, że moja praca i osób, które angażują się codziennie w życie tego serwera nie pójdzie na marne i jakiekolwiek dobre słowo do nas trafi :)

Zapraszam do odwiedzania. Teraz już na pewno nie zastaniecie problemów z pełnym serwerem!

PS. Użytkownicy od czasu istnienia strony (wtedy powstały statystyki rozmów - 1 lipca 2013 r.), czyli od prawie 4 lat przegadali na Eqipa.pl już prawie 5 milionów godzin! (4808820).

Timo
Timo Moderator forum.lvlup.pro

Ile to GB przeszło przez sewrer? :D

Jebanany
Jebanany

Teraz Ci nie powiem, bo zmieniałem wielokrotnie dostawcę usług. Ale to nie w GB tylko większych jednostkach trzeba byłoby podawać :slight_smile:

IceMelt
IceMelt

Hola hola, zwolnijmy.

Mógłbyś napisać jak wyglądał cały przebieg historii, oraz co doprowadziło do tego, że dostałeś tego bana? Opisałeś jaki to admin nie jest, że bezpodstawnie banuje, nie przyznaje się do błędu - miłoby było jednak znać cały opis sytuacji w Twoim przypadku 🙂

Gacus1234
Gacus1234

A więc tak, nakreślę wszystko od początku, kiedyś 3 lata temu, byłem moderatorem na tym jakże wspaniałym wiejskim serwerku, jako moderator do moich obowiązków należała rejestracja nowych użytkowników, w sposób trochę śmieszny dla mnie, wchodziło się na kanał tam gdzie przebywał nowy użytkownik, witało się go dostojnie, prawie z wylizaniem pewnej części ciała, pytało się czy się nie przeszkadza, i czy można nadać mu rangi, jeżeli się zgodził to zostawały one nadawane, po całej tej szopce wracało się na swój kanał, wszystko byłoby spoko, gdyby nie jakże chamskie zachowanie pana Jebananego, teraz już wiem skąd ten nick, przez dłuższy okres czasu nie chciało mi się rejestrować osób, zarządzałem jeszcze wtedy paroma innymi wtedy rzeczami, jedną nawet dość istotną ;), okres czasu w którym mało robiłem (ale nie nic, tylko mniej niż wcześniej) to tydzień przed świętami, rangę straciłem w dość fajny sposób, nie powiem, był 25 grudnia (1 w nocy, noc z 24 na 25 czyli z wigilii na 1 dzień świąt) Jaśnie Pan arystokrata wszedł sobie na serwer i bez żadnej wcześniejszej informacji pozbawił mnie rangi, po czym wyszedł z serwera, za swoją pracę nie usłyszałem nawet dziękuję, teraz kiedy napisałem komentarz na profilu od jego serwera, który jest prawdą, bo jak wiadomo parę miesięcy przed nowym rokiem Jebanany zbierał datki na licencje od użytkowników, chociaż 3 lata temu twierdził że sam będzie utrzymywać serwer, że wstyd mu prosić kogoś o pomoc, i nigdy tego nie zrobi, jak widać ludzie i zwyczaje się zmieniają, po napisaniu komentarza powisiał on trochę na tablicy, po czym znikł, zostałem również zablokowany i nie mogę komentować żadnych treści na stronie Eqipy. Nie dziwię się że wspólnik na którym się wybił cały serwer (czyli vertez i jego serwer do mc przy którym też przez krótki okres pomagałem) odszedł, sam zrobiłbym to samo na ich miejscu, jak to mówią, lepiej zatkać komuś jape, zamiast merytorycznie odpowiedzieć pod komentarzem który był napisany w bekowym stylu. Jestem ciekaw jednego, jak czują się teraz ludzie którzy wykładali na tą licencje, a teraz nie mogą wejść na serwer, z takim zachowaniem właściciel tego serwera jest zwykłym oszustem i naciągaczem.

Tutaj ss:

https://imgur.com/a/yNS4gxr

Jebanany
Jebanany

Gacus1234 takich dyskusji nie toczy się na Facebooku, a tym bardziej nie wtedy, kiedy ktoś w takim tonie pisze komentarze zarzucając swoje teorie spiskowe. Nie jestem ogromną korporacją a serwerem TeamSpeak, a dokładniej jedną osobą, która ogarnia to wszystko. Słowa zawarte w Twoim komentarzu nie były zgodne z prawdą i nie mam zamiaru upubliczniać im kolejnym osobom.

Początkowo komentarze w stylu "haha, ale się dorobi na slotach" był nawet zabawne, ale w pewnym momencie przestały. Chciałbym, aby jak najwięcej osób mogło korzystać z Eqipa.pl, ale nie wszystko jest możliwe w każdym czasie. Natomiast linczowanie mnie w ten sposób uważam za niedopuszczalne.

Nazywanie mnie oszustem i naciągaczem po tylu latach mojej działalności w tej materii, na tym oraz innych forach jest po prostu obrazą.

Odnosząc się najpierw do Twojego posta, który jest napisany w taki sposób, jakbyś był obrażony na cały świat, że spotkał Cię los, w którym na przymus musisz pomagać ludziom na Eqipa.pl. Do rzeczy:

Gacus1234:

wiejskim serwerku,

Gacus1234:

rejestracja nowych użytkowników, w sposób trochę śmieszny dla mnie, wchodziło się na kanał tam gdzie przebywał nowy użytkownik, witało się go dostojnie, prawie z wylizaniem pewnej części ciała,

Gacus1234:

po całej tej szopce wracało się na swój kanał

Z tego co czytam, od początku żywiłeś negatywne emocje do naszego stylu rejestracji osób oraz organizacji w administracji. Nie rozumiem więc skąd te ciągłe zainteresowanie serwerem oraz chęć dalszego "bycia" w mojej załodzie.

Gacus1234:

pana Jebananego, teraz już wiem skąd ten nick,

Tak, rozgryzłeś mnie, właśnie dlatego mam taki nick.

Gacus1234:

przez dłuższy okres czasu nie chciało mi się rejestrować osób, zarządzałem jeszcze wtedy paroma innymi wtedy rzeczami, jedną nawet dość istotną ;), okres czasu w którym mało robiłem (ale nie nic, tylko mniej niż wcześniej) to tydzień przed świętami, rangę straciłem w dość fajny sposób, nie powiem, był 25 grudnia (1 w nocy, noc z 24 na 25 czyli z wigilii na 1 dzień świąt) Jaśnie Pan arystokrata wszedł sobie na serwer i bez żadnej wcześniejszej informacji pozbawił mnie rangi, po czym wyszedł z serwera, za swoją pracę nie usłyszałem nawet dziękuję,

Każdy, kto traci rangę administracyjną, słyszy podziękowanie z moich lub innego administratora ust. Każdy administrator wkłada swój czas w ten serwer. Nie jestem w stanie jednak odnieść się do tego co piszesz, ze względu na to, że zwyczajnie tego nie pamiętam, a nie Ty jeden rangę dostałeś i nie Ty jeden rangę straciłeś.

Gacus1234:

teraz kiedy napisałem komentarz na profilu od jego serwera, który jest prawdą, bo jak wiadomo parę miesięcy przed nowym rokiem Jebanany zbierał datki na licencje od użytkowników, chociaż 3 lata temu twierdził że sam będzie utrzymywać serwer, że wstyd mu prosić kogoś o pomoc, i nigdy tego nie zrobi, jak widać ludzie i zwyczaje się zmieniają,

O tym pisałem na początku tego posta. Nie będę toczyć dysput w momencie, kiedy niewiadomi mi osoba zarzuca mi czynności, których się nie dopuściłem, pisze z anonimowych kont i dodatkowo przedstawia swój punkt widzenia, jakoby był to jedyny i właściwy.

Gacus1234:

Nie dziwię się że wspólnik na którym się wybił cały serwer (czyli vertez i jego serwer do mc przy którym też przez krótki okres pomagałem) odszedł,

Tutaj dopowiedzenie. To ja zadecydowałem o odejściu, a nie Vertez. Sam z resztą stawiałem dla niego serwer i mam tam dostęp po dziś dzień.

Gacus1234:

lepiej zatkać komuś jape, zamiast merytorycznie odpowiedzieć pod komentarzem który był napisany w bekowym stylu

Zgadza się, lepiej jest to zrobić, aniżeli komentować "bekowy" post. Jeśli taki jest, nie widzę problemu w jego usunięciu i zablokowaniu osoby piszącej takie wiadomości.

Gacus1234:

Jestem ciekaw jednego, jak czują się teraz ludzie którzy wykładali na tą licencje, a teraz nie mogą wejść na serwer, z takim zachowaniem właściciel tego serwera jest zwykłym oszustem i naciągaczem.

Gacus1234:

Jestem ciekaw jednego, jak czują się teraz ludzie którzy wykładali na tą licencje, a teraz nie mogą wejść na serwer, z takim zachowaniem właściciel tego serwera jest zwykłym oszustem i naciągaczem.

Czują się świetnie! Ponieważ osoby z rangami Eqipa Support (81 osób), Eqipa Love (46 osób) oraz innymi rangami dotyczącymi zbierania na licencję mogą wchodzić na serwer kiedy chcą, ponieważ mają rezerwację slota (w tych właśnie rangach).

Licencja trwała i się zakończyła, czas licencji ulegał zmianie ze względu na roszady z wielkością licencji w trakcie jej trwania.

Zmiana wielkości licencji (wbrew Twoim domysłom i teoriom spiskowym) nie była wykonana po to, aby zarobić na biednych ludziach i rezerwacji slota za 2 zł. Swoją drogą dorobiłem się już fortuny na tej randze przez tydzień i mogę jechać na Wyspy Kanaryjskie i leżeć na plaży z drinkiem w ręku. Komuś tu się chyba coś pomieszało.

Nie widzę osób pokrzywdzonych podczas tych zmian. Tak jak licencję zwiększałem tak ją teraz zmniejszyłem, a może wkrótce znowu zwiększę. Przykre jest to, że patrzysz przez pryzmat być może swoich doświadczeń z nieuczciwym traktowaniem Ciebie w innych miejscach w Internecie, w którym brałeś udział lub wspólnie tworzyłeś.

Osoby nowe niestety mają problem teraz z wejściem na serwer, tak jak miały przy 512 slotowej licencji kiedy serwer był pełen.

Gacus1234:

Jebanany zbierał datki na licencje od użytkowników, chociaż 3 lata temu twierdził że sam będzie utrzymywać serwer, że wstyd mu prosić kogoś o pomoc, i nigdy tego nie zrobi, jak widać ludzie i zwyczaje się zmieniają,

Nie tyle ludzie, co warunki. Szkoda, że nie uwzględniłeś tego, że serwer 3 lata temu nie miał tylu botów, tak bardzo rozbudowanej strony. Dodatkowo nie stał na takiej maszynie, jakiej stoi teraz. Wiele czynników się zmieniało i wzrosły koszty utrzymania serwera. Korzystanie z Eqipa.pl jest w pełni darmowe.

Zaznaczę, że nikt nie będzie mi narzucać tego, ile slotów ma mieć mój serwer. Jestem odpowiedzialny za tę społeczność i to ja mam na sobie ciężar podejmowania decyzji, czasem niełatwych (lecz Twoim okiem wyglądających na chęć szybkiego zaroboku [WTF] i łatwej kasy i oszustwa [WTFx2]).

Kończąc. Przeczytałem kilkukrotnie Twoją wiadomość oraz tę na Facebooku. Obie nie różniły się jednym. Odczuwam w Twoich słowach ogromny żal albo zawód w stosunku do naszego serwera, który nie wynika wcale z tych zmniejszonych slotów. Problem jakby leżał gdzieś wcześniej. Sam przyznawałeś się do swojego podejścia do mojego serwera, a teraz bezkarnie atakujesz mnie zarzucając mi poważne przewinienia. Wygląda mi to właśnie na taki niewysłowiony żal, żółć i jad.

To tyle ode mnie. Jestem otwarty na każdą rozmowę, ale na pewno nie w atmosferze takiego języka na Facebooku Eqipa.pl. Tutaj obowiązują inne zasady, posty są widoczne i nie można ich usunąć (co jest bardzo dobre), ale... Na pewno nie będę zezwalać na taki prostacki język na moim fanpage, podobnie jak na serwerze.

Pozdrawiam, Jebanany / Tomek

Gacus1234
Gacus1234

Jebanany:

Słowa zawarte w Twoim komentarzu nie były zgodne z prawdą i nie mam zamiaru upubliczniać im kolejnym osobom.

To usunięcie komentarza pokaże cie w lepszym świetle?, a może nie odpowiadasz bo mimo wszystko wiesz że to prawda i wolisz to usunąć żeby nikt się nie dowiedział?, a no tak, zaczynam pewnie spekulować, w sumie tak samo jak ty w swojej odpowiedzi.

Jebanany:

Chciałbym, aby jak najwięcej osób mogło korzystać z Eqipa.pl, ale nie wszystko jest możliwe w każdym czasie. Natomiast linczowanie mnie w ten sposób uważam za niedopuszczalne.

Ciekawe czemu nie jest możliwe, skoro to tylko serwer a ty podobnosz możesz zwiększać sloty, tylko dziwi mnie to kto normalny mając serwer, zmniejsza na nim sloty zamiast je powiększyć.

Jebanany:

Z tego co czytam, od początku żywiłeś negatywne emocje do naszego stylu rejestracji osób oraz organizacji w administracji.

"z tego co czytam", to skoro tak czytasz to pokaż mi gdzie napisałem że od początku coś żywiłem, no właśnie ;)

Jebanany:

Każdy, kto traci rangę administracyjną, słyszy podziękowanie z moich lub innego administratora ust. Każdy administrator wkłada swój czas w ten serwer. Nie jestem w stanie jednak odnieść się do tego co piszesz, ze względu na to, że zwyczajnie tego nie pamiętam, a nie Ty jeden rangę dostałeś i nie Ty jeden rangę straciłeś.

Wiem że nie jeden, dla ciebie liczyli się wybrani z grona, reszta to były zwykłe odpadki, udowadnia to to że przemieliłeś tyle osób, że nawet nie potrafisz sobie przypomnieć jednej osoby z "Eqipy" :)

Jebanany:

Zgadza się, lepiej jest to zrobić, aniżeli komentować “bekowy” post. Jeśli taki jest, nie widzę problemu w jego usunięciu i zablokowaniu osoby piszącej takie wiadomości.

Kurczę, aż tak bardzo zabolało że musiałeś mnie aż blokować?, ehh, no cóż ;)

Jebanany:

Czują się świetnie! Ponieważ osoby z rangami Eqipa Support (81 osób), Eqipa Love (46 osób) oraz innymi rangami dotyczącymi zbierania na licencję mogą wchodzić na serwer kiedy chcą, ponieważ mają rezerwację slota (w tych właśnie rangach).

Co ma ranga "Supportu" do rezerwacji slota od zbierania na licencje?, no chyba "support" ma inne znaczenie, ale co ja tam wiem, Eqipa Love 46 osób, no kurde, nie powiem, 46 osób, 3k średnio zbieranie co niecały rok, dobrzy ludzie, reszty rang nie znam, bo nie jest to mój serwer, ale wiem jedno, z tego co pamiętam to za "pomoc" przy zbieraniu osoba która wpłaciła UWAGA, większą sumę pieniędzy otrzymywała od ciebie Pana celebryty jakiś przedmiot z podpisem i podziękowaniami, ciekawe, czym różnią się osoby które dały 10 zł od tych które dały 200, hm.

Jebanany:

Nie widzę osób pokrzywdzonych podczas tych zmian. Tak jak licencję zwiększałem tak ją teraz zmniejszyłem, a może wkrótce znowu zwiększę. Przykre jest to, że patrzysz przez pryzmat być może swoich doświadczeń z nieuczciwym traktowaniem Ciebie w innych miejscach w Internecie, w którym brałeś udział lub wspólnie tworzyłeś.

Licencji się nie zmniejsza, zmniejsza się sloty, ewentualnie zmienia całą licencje, czyli nic innego jak kupuję się ją od nowa, i wydaje mi się że pieniądze ze zbiórki rozeszły się na inny cel, teraz zaczynasz się tłumaczyć bo "zmniejszyłeś licencje". Przykre.

Jebanany:

Osoby nowe niestety mają problem teraz z wejściem na serwer, tak jak miały przy 512 slotowej licencji kiedy serwer był pełen.

Z tego co pamiętam to serwer przez jakiś okres miał ponad 1tyś slotów i ponad 700 użytkowników, także niezła licencja 512 slotowa.

Jebanany:

Nie tyle ludzie, co warunki. Szkoda, że nie uwzględniłeś tego, że serwer 3 lata temu nie miał tylu botów, tak bardzo rozbudowanej strony. Dodatkowo nie stał na takiej maszynie, jakiej stoi teraz. Wiele czynników się zmieniało i wzrosły koszty utrzymania serwera. Korzystanie z Eqipa.pl jest w pełni darmowe.

Z tego co pamiętam to miał sporo botów, livehelp, bot wchodzący na kanał z twoim nagranym głosem, boty muzyczne, jakieś inne duperele. Pamiętam jak prawie płaczącym głosem mówiłeś że nie wiesz co masz zrobić bo teamspeak może upaść ale ty nie będziesz chodził po ludziach i prosił ich o pieniądze, także no chyba nic się nie zmieniło, skoro wtedy potrzebowałeś i teraz potrzebujesz.

Jebanany:

Sam przyznawałeś się do swojego podejścia do mojego serwera, a teraz bezkarnie atakujesz mnie zarzucając mi poważne przewinienia. Wygląda mi to właśnie na taki niewysłowiony żal, żółć i jad

Przyznawałem się do swojego podejścia?, gdzie pisałem że akurat wtedy tak było co?, to że teraz mam do ciebie i twojego serwera inne podejście i odmienne zdanie, nie znaczy że takie było od początku, nie sądzisz że przez coś to musiało powstać?, chyba sam z siebie tak tego wobec twojego serwera bym nie zmienił, musiały być tego powody, nie?

Jebanany:

Zaznaczę, że nikt nie będzie mi narzucać tego, ile slotów ma mieć mój serwer. Jestem odpowiedzialny za tę społeczność i to ja mam na sobie ciężar podejmowania decyzji, czasem niełatwych (lecz Twoim okiem wyglądających na chęć szybkiego zaroboku [WTF] i łatwej kasy i oszustwa [WTFx2]).

"lecz Twoim okiem wyglądających na chęć szybkiego zaroboku" "wyglądających", to nieźle, w liczbie mnogiej opisanie jednej rzeczy do której się przyczepiłem, faktycznie, zmniejszanie slotów to dwie różne czynności, ehh. Z drugiej strony cieszę się że jesteś odpowiedzialny za społeczność, no moim zdaniem to społeczność jest odpowiedzialna za twoje decyzje, to ona tworzy twój serwer, bez ludzi twój serwer by nie istniał. Tyle.

Jebanany:

To tyle ode mnie. Jestem otwarty na każdą rozmowę, ale na pewno nie w atmosferze takiego języka na Facebooku Eqipa.pl. Tutaj obowiązują inne zasady, posty są widoczne i nie można ich usunąć (co jest bardzo dobre), ale… Na pewno nie będę zezwalać na taki prostacki język na moim fanpage, podobnie jak na serwerze.

Wolność słowa i wolność wypowiedzi, nigdzie cie tam nie atakowałem, tylko napisałem co o tym myślę, a ty zamiast konkretnie mi odpowiedzieć, wolałeś zamieść i schować to pod dywan usuwając mój komentarz.

Gacus1234
Gacus1234

Pokaż mi gdzie coś reklamowałem, to że eqipa jest stabilna to fakt, czy z fajną administracją?, całkiem możliwe, lecz ja nie czepiam się do całej administracji, tylko do jednego człowieka, ciężko mi się czepiać do reszty, skoro nawet ich nie znam.

Gacus1234
Gacus1234

Jebanany:

Nie widzę osób pokrzywdzonych podczas tych zmian. Tak jak licencję zwiększałem tak ją teraz zmniejszyłem, a może wkrótce znowu zwiększę. Przykre jest to, że patrzysz przez pryzmat być może swoich doświadczeń z nieuczciwym traktowaniem Ciebie w innych miejscach w Internecie, w którym brałeś udział lub wspólnie tworzyłeś.

Trudno żebyś ich widział skoro nie mogą tam wejść, bo albo nie ma miejsca, albo już dawno są zbanowani tak jak ja na fb twojego serwera, za to że napisałem tylko co sądze, "Przykre jest to, że patrzysz przez pryzmat być może swoich doświadczeń z nieuczciwym traktowaniem Ciebie w innych miejscach w Internecie" Być może, dobre, dobre nie powiem, faktycznie, jeżeli te "inne miejsce" to twój serwer a głównie twoje podejście w tamtym okresie do ludzi, to się zgodzę, tak, zostałem przez ciebie na twoim własnym serwerze potraktowany nieuczciwie, tym bardziej że też sporo tam zrobiłem jak na mój młody wtedy wiek.

anon10657637
anon10657637

Gacus1234:

Ciekawe czemu nie jest możliwe, skoro to tylko serwer a ty podobnosz możesz zwiększać sloty, tylko dziwi mnie to kto normalny mając serwer, zmniejsza na nim sloty zamiast je powiększyć.

Ja bym też tak zrobił. To się zwie marketing i budowanie elitarności danego projektu. To znaczy że nie jestem normalny?

Gacus1234
Gacus1234

anon10657637:

Ja bym też tak zrobił. To się zwie marketing i budowanie elitarności danego projektu. To znaczy że nie jestem normalny?

budowanie projektu zmniejszając ilość miejsc od tak o bez powodu?, chyba budowanie czegoś polega na rozwijaniu tego a nie cofaniu do tyłu, no chyba że ja jestem jakiś inny, twoim zdaniem mając np firmę i systematycznie ją rozbudowując, masz sporą ilość zaufanych kontrahentów, robisz coraz więcej projektów, i teraz nagle rezygnujesz ze zleceń, cofasz się do tyłu, i to twoim zdaniem jest budowanie marketingu?, zresztą nie jest to zbytnio moją sprawdą, po prostu dziwi mnie to że najpierw ktoś na coś zbiera, a potem na fb piszę takie coś: "Na tę decyzję wpływ miało wiele czynników, na które w najbliższym czasie nie mam wpływu" konstruktywna wypowiedź jak widać to podstawa.

Jebanany:

Korzystanie z Eqipa.pl jest w pełni darmowe.

ciekawe, skoro w "pełni" to po co jest sklep ?,http://eqipa.pl/shop ??????, no chyba jednak nie w pełni.

error
error

Ad 2. Korzystanie jest darmowe, jednak jeśli chcesz mieć jakieś profity musisz za nie zapłacić. Chyba po trzech latach powinieneś to wiedzieć? :thinking:

Gacus1234
Gacus1234

error:

Ad 2. Korzystanie jest darmowe, jednak jeśli chcesz mieć jakieś profity musisz za nie zapłacić. Chyba po trzech latach powinieneś to wiedzieć? :thinking:

No to nie w pełni darmowy, tylko w części, chyba że ktoś ma problem z odróżnieniem dwóch słów, to wtedy może bym się i zgodził z twoimi słowami.

SP24
SP24

Ale ta opłata nie jest obowiązkowa, więc nie wiem w czym problem. Bez niej również możesz swobodnie korzystać z serwera.

anon45653061
anon45653061

@Gacus1234 jak masz robić "drame" to idź gdzieś indziej bo korzystanie z samego serwera jest darmowe a sklep jest opcjonalny, nie musisz z niego korzystać. Więc taki problem masz :/

SP24
SP24

Jestem za. Poza tym ten temat dotyczy serwera Eqipa.pl, a to już taki lekki offtopic jest

anon10657637
anon10657637

Gacus1234:

budowanie projektu zmniejszając ilość miejsc od tak o bez powodu?

Nic nie jest bez powodu, dalej wykazujesz się ignoracją.

Gacus1234:

chyba budowanie czegoś polega na rozwijaniu tego a nie cofaniu do tyłu

Żeby pójść do przodu, musisz się cofnąć - polecam.

Gacus1234:

no chyba że ja jestem jakiś inny

Tak.

Gacus1234:

twoim zdaniem mając np firmę i systematycznie ją rozbudowując, masz sporą ilość zaufanych kontrahentów, robisz coraz więcej projektów, i teraz nagle rezygnujesz ze zleceń, cofasz się do tyłu, i to twoim zdaniem jest budowanie marketingu?

Tak.

Gacus1234:

zresztą nie jest to zbytnio moją sprawdą

To po co komentujesz?

Gacus1234:

po prostu dziwi mnie to że najpierw ktoś na coś zbiera, a potem na fb piszę takie coś: “Na tę decyzję wpływ miało wiele czynników, na które w najbliższym czasie nie mam wpływu”

Samo życie, nie przewidzimy wszystkiego.

Gacus1234:

konstruktywna wypowiedź jak widać to podstawa.

Dokładnie.

Gacus1234
Gacus1234

anon10657637:

Nic nie jest bez powodu, dalej wykazujesz się ignoracją.

Ciekawe co ignoruje.

anon10657637:

Żeby pójść do przodu, musisz się cofnąć - polecam.

Ta?, od kiedy to tak jest?

anon10657637:

Tak.

Czyli tak jak myślałem, nie masz pojęcia o czym piszesz, a w sumie widać to po profilowym, które nie wskazuje zbyt wysokiego wieku, więc z czym do ludzi, skoro nie możesz mieć o niczym pojęcia.

anon10657637:

To po co komentujesz?

Bo tak mi się podoba i mam do tego prawo - swoboda wypowiedzi kolego ;)

anon10657637:

Samo życie, nie przewidzimy wszystkiego.

Co tu jest do przewidywania?, skoro pieniądze "podobno" były, administracja jest tam podobno rozwinięta, to w czym innym może leżeć problem? :)

SP24:

Jestem za. Poza tym ten temat dotyczy serwera Eqipa.pl, a to już taki lekki offtopic jest

Zobacz co pisze na górze strony, polecam, czytanie nie boli ;)

anon45653061:

@Gacus1234 jak masz robić “drame” to idź gdzieś indziej bo korzystanie z samego serwera jest darmowe a sklep jest opcjonalny, nie musisz z niego korzystać. Więc taki problem masz

Taki że właściciel piszę że ten serwer jest całkowicie darmowy, co mija się z prawdą ;)

Gacus1234
Gacus1234

SP24:

Ale ta opłata nie jest obowiązkowa, więc nie wiem w czym problem. Bez niej również możesz swobodnie korzystać z serwera.

Przeczytaj jeszcze raz co napisałem, może zrozumiesz o co mi chodzi ;)

Michusek
Michusek

Gacus1234:

Jestem ciekaw jednego, jak czują się teraz ludzie którzy wykładali na tą licencje, a teraz nie mogą wejść na serwer, z takim zachowaniem właściciel tego serwera jest zwykłym oszustem i naciągaczem.

@Gacus1234, wyobraź siebie jako właściciela serwera, który ma 512 slotów i przeanalizuj za co odpowiadasz... Koszt licencji na 512 slotów na rok, to koszt 300 dolarów (~1150 złotych), do tego dolicz koszt miesięczny utrzymania serwera (przy założeniu, że serwer ma rozbudowaną automatyzację mogę się założyć, że to wydatek 200 - 250 zł). Dolicz do tego odprowadzanie wszelkich podatków (aby do "zysków" zdobytych ze sklepu serwera skarbówka się nie doczepiła). Finansujesz taki serwer od początku jego istnienia do obecnego momentu (5 lat na eqipie o ile się nie mylę) i wiadomo, że są to koszty (na podstawie przyjętych przeze mnie danych wyjdzie około 17 750 złotych). Niby masz sklep, ale nie ma możliwości, aby on samodzielnie utrzymał serwer. Załóżmy, że średni profit z serwera po odliczeniu podatku i prowizji dla operatora płatności wynosi 60 złotych miesięcznie (przez 5 lat zyskałbyś na serwerze 3600 zł). Już z samego punktu finansowego utrzymanie serwera, to ogromna odpowiedzialność, więc nie rozumiem dlaczego uczepiłeś się tego, że właściciel serwera, na których barkach spoczywa odpowiedzialność za prawidłowe funkcjonowanie serwera od 2013 roku zmniejszył licencję do 256 slotów. Nie możesz krytykować podjętej decyzji bo prawda jest taka, że w obecnych czasach (przynajmniej na TeamSpeaku), to najwięcej pieniędzy za utrzymanie serwera idzie z kieszeni właściciela serwera.

Gacus1234:

kiedyś 3 lata temu, byłem moderatorem na tym jakże wspaniałym wiejskim serwerku

Z perspektywy osoby trzeciej, czytelnika tego wątku mógłbym stwierdzić, że lubiłeś ten serwer (dalej go lubisz), a nawet podobał ci się sposób w jaki administrator podchodził do użytkownika. Starałeś się jak najlepiej, aby brnąć szczebelek po szczebelku na coraz wyższe stanowiska, jednak w pewnym momencie coś musiało się wydarzyć i zostałeś zdegradowany. Nie wiem czy tylko mi się to wydaje, ale bardzo mocno przeżywasz to, że zostałeś wyrzucony z administracji. Zapewne tak mocno, że nie miałeś zamiaru skontaktować się z nikim i wyjaśnić całej sytuacji. Teraz na wskutek rozgoryczenia napisałeś ten post, aby "utrzeć nosa" właścicielowi za to, że zakończył z Tobą współpracę w administracji. Prawda jest taka, że jest jedna osoba, mająca swoją ideologię (czyt. właściciel) oraz grupa jego dobrowolnych wyznawców (czyt. administracja) ze sobą współpracują i pielęgnują to co wspólnie tworzą. W momencie kiedy wyznawca zaczyna patrzeć w inny sposób niż został zamierzony drogi (w ten czy inny sposób) się rozchodzą. Ten moment zapewne wtedy nadszedł.

Gacus1234:

prawie z wylizaniem pewnej części ciała, pytało się czy się nie przeszkadza Mylisz pojęcie podlizywania («zabiegając o czyjeś względy, pochlebić komuś, kto stoi wyżej w jakiejś hierarchii») z pojęciem kultury osobistej («dobrze wychowany i odznaczający się kulturą osobistą; też: właściwy osobie o takich cechach»). Jako użytkownik bardzo mi się podoba, to że ktoś pyta czy może mi zająć czas, a nie wchodzi na kanał, wtrąca się w wątek rozmowy i zaczyna się "rządzić". Jak rozmawiasz przez telefon lub jesteś czymś zajęty, to raczej jak wszyscy nie lubisz, jak ktoś jeszcze Tobie zaczyna wiercić dziurę w brzuchu - spowoduje, to raczej zdenerwowanie lub irytację (czyli pogorszenie Twojego nastroju). Równie dobrze mógłbyś nie korzystać ze zwrotów grzecznościowych, aby nie "podlizywać się" sprzedawcy ;) Swoją drogą chyba nikt Ciebie nie zmusza do prowadzenia rozmowy w jeden, konkretny sposób. Ilekroć miałem okazję przysłuchiwać się rozmowom administratorów z użytkownikami mógłbym stwierdzić, że każda rejestracja jest inna i to czy jest w niej lizanie dupy, czy nie zależy od administratora, który przeprowadza rejestrację.

Gacus1234:

zarządzałem jeszcze wtedy paroma innymi wtedy rzeczami, jedną nawet dość istotną ;) Jak miałeś pełne ręce roboty, to nie powinieneś dokładać sobie dodatkowych obowiązków w postaci pełnienia funkcji administratora. Doba ma raptem 86400 sekund - im więcej masz rzeczy na głowie, tym trudniej organizować czasem w taki sposób, aby starczyło go Tobie na wszystko.

Gacus1234:

Jaśnie Pan arystokrata wszedł sobie na serwer i bez żadnej wcześniejszej informacji pozbawił mnie rangi, po czym wyszedł z serwera Nikt nie wie w jaki sposób funkcjonowałeś w administracji, więc nikt nie będzie w stanie stwierdzić czy Twoja ranga została odebrana słusznie.

Gacus1234:

za swoją pracę nie usłyszałem nawet dziękuję Możliwe, że właścicielowi przysporzyłeś wielu kłopotów i po prostu nie miał za co Tobie podziękować. W końcu aktywnością jako administrator nie da się nadgonić innych rzeczy.

Gacus1234:

teraz kiedy napisałem komentarz na profilu od jego serwera, który jest prawdą Jest wiele rzeczy, które są prawdą, ale wątpię, aby jakikolwiek internauta czytający twoją falę krytyki powiedział całą prawdę na temat tego co uważa. Prawda boli i ludzie (a przynajmniej zdecydowana większość) stara się dobierać słowa w taki sposób, aby jak najmniej bolała. Widocznie skoro Twój komentarz został usunięty, to naruszał pewne standardy społeczności. Wątpię, aby za najzwyklejszą krytykę Twój komentarz mógł zostać usunięty. Ja tam uważam, że raczej sam dążyłeś do sprowokowania właściciela do wykonania działania jakim było odebranie Tobie prawa do pisania komentarzy i usunięcie komentarzy. Chciałeś, aby coś się działo, abyś później wyszedł na tym jak ofiara.

Gacus1234:

chociaż 3 lata temu twierdził że sam będzie utrzymywać serwer, że wstyd mu prosić kogoś o pomoc, i nigdy tego nie zrobi, jak widać ludzie i zwyczaje się zmieniają Hmm.. z zachowaniem jakim się reprezentujesz na tym forum wątpię, abyś został przyjęty do administracji, co oznacza, że samemu się zmieniasz. Nie czepiaj się innych, że ktoś zbiera pieniądze na licencję. Przecież nikomu to nie przeszkadza, że na swoim serwerze właściciel zbiera pieniądze na licencję na przyszły rok - w zależności od różnych czynników taką licencję kupi. W przyszłości może Ty będziesz żebrać z puszką pieniądze - los bywa zbawienny, ale i zgubny. Pozwolę sobie nawet przytoczyć ulubione przysłowia - "Fortuna kołem się toczy" oraz "Raz na wozie, raz pod wozem".

Gacus1234:

Nie dziwię się że wspólnik na którym się wybił cały serwer (czyli vertez i jego serwer do mc przy którym też przez krótki okres pomagałem) A dlaczego już nie pomagasz na Vertezie? Zostałeś wyrzucony?

Gacus1234:

lepiej zatkać komuś jape, zamiast merytorycznie odpowiedzieć pod komentarzem który był napisany w bekowym stylu. Ja tam uważam, że ktoś usunął komentarz... również dla beki 😛 Jakim cudem inni też pisałeś bekowo i tylko Ty zostałeś w taki sposób nagrodzony?

Gacus1234:

jak czują się teraz ludzie którzy wykładali na tą licencje, a teraz nie mogą wejść na serwer, z takim zachowaniem właściciel tego serwera jest zwykłym oszustem i naciągaczem. Czemu nie przeprowadzisz ankiety?

Gacus1234:

To usunięcie komentarza pokaże cie w lepszym świetle?, a może nie odpowiadasz bo mimo wszystko wiesz że to prawda i wolisz to usunąć żeby nikt się nie dowiedział?, a no tak, zaczynam pewnie spekulować, w sumie tak samo jak ty w swojej odpowiedzi. Uważam, że samemu w pewnym sensie "usuwasz komentarz", a raczej zatajasz pewne fakty, aby pokazać się z tej lepszej "strony". W naturze wszystko ma swój powód istnienia.

Gacus1234:

Ciekawe czemu nie jest możliwe, skoro to tylko serwer a ty podobnosz możesz zwiększać sloty, tylko dziwi mnie to kto normalny mając serwer, zmniejsza na nim sloty zamiast je powiększyć. Ludzie, którzy potrafią podążać tylko w jednym kierunku są bardzo ograniczeni jeśli chodzi o pole manewru w trudnych sytuacjach.

Gacus1234:

“z tego co czytam”, to skoro tak czytasz to pokaż mi gdzie napisałem że od początku coś żywiłem, no właśnie 😉 Forma Twoich wypowiedzi Ciebie zdradza. Dalej bardzo przeżywasz utratę rangi.

Gacus1234:

Wiem że nie jeden, dla ciebie liczyli się wybrani z grona, reszta to były zwykłe odpadki, udowadnia to to że przemieliłeś tyle osób, że nawet nie potrafisz sobie przypomnieć jednej osoby z “Eqipy” :slight_smile: Podejrzewam, że mówisz o sobie. Jeśli zostałeś zdegradowany, to musiał istnieć na to jakiś powód. Ja nie chciałbym mieć przez 3 lata imienia i nazwiska osoby, która zrobiła coś na moją niekorzyść.

Gacus1234:

Kurczę, aż tak bardzo zabolało że musiałeś mnie aż blokować?, ehh, no cóż 😉 A jakiej odpowiedzi się spodziewałeś? Gdyby pojawiła się odpowiedź na komentarz, to doprowadziłoby do kontynuacji, z mojego punktu widzenia, zbędnej rozmowy, która z czasem ewoluowałaby z tzw. "shitstorm".

Gacus1234:

Co ma ranga “Supportu” do rezerwacji slota od zbierania na licencje?, no chyba “support” ma inne znaczenie, ale co ja tam wiem, Eqipa Love 46 osób, no kurde, nie powiem, 46 osób, 3k średnio zbieranie co niecały rok, dobrzy ludzie, reszty rang nie znam, bo nie jest to mój serwer, ale wiem jedno, z tego co pamiętam to za “pomoc” przy zbieraniu osoba która wpłaciła UWAGA, większą sumę pieniędzy otrzymywała od ciebie Pana celebryty jakiś przedmiot z podpisem i podziękowaniami, ciekawe, czym różnią się osoby które dały 10 zł od tych które dały 200, hm. Przecież nikt nie ciągnie Ciebie do wykonania dotacji na serwer - fajnie, że tacy użytkownicy w ogóle coś dostają. Nawet jeśli to jest coś symbolicznego, to w przeciwieństwie do Ciebie wywołuje to uśmiech na twarzach użytkowników.

Gacus1234:

i wydaje mi się że pieniądze ze zbiórki rozeszły się na inny cel, teraz zaczynasz się tłumaczyć bo “zmniejszyłeś licencje”. Przykre. A ty skąd takie rzeczy wiesz? XD Dysponujesz jakimiś sekretnymi wyciągami konta, na których to wyczytałeś? 😃

Gacus1234:

Z tego co pamiętam to miał sporo botów, livehelp, bot wchodzący na kanał z twoim nagranym głosem, boty muzyczne, jakieś inne duperele. Dane gromadzone przez serwer jak i boty muszą być gdzieś przechowywane. Obecnie przez serwer przewinęło się 177 tysięcy użytkowników. Każdy użytkownik, to przynajmniej jeden rekord w bazie danych. Zasoby serwerów, podobnie jak Twojego czy mojego komputera nie są nieograniczone. Kiedyś się w końcu skończą. Potrzebna jest większa przestrzeń jak i moc obliczeniowa do prawidłowego działania serwera.

Gacus1234:

także no chyba nic się nie zmieniło, skoro wtedy potrzebowałeś i teraz potrzebujesz. Póki co zapewne wszystko masz "pod ręką", jednak w przyszłości może się okazać, że to czego potrzebujesz będzie wymagało wsparcia innych osób. Mam nadzieję, że nie trafisz na osoby, które będą to Tobie wypominać ;)

Gacus1234:

nie sądzisz że przez coś to musiało powstać?, chyba sam z siebie tak tego wobec twojego serwera bym nie zmienił, musiały być tego powody, nie? Powodem nie była degradacja? I nie rozumiem czemu tak się przejmujesz tym co się dzieje na serwerze, skoro Twoje podejście do niej się zmieniło. Mógłbyś to wytłumaczyć? :thinking:

Gacus1234:

Wolność słowa i wolność wypowiedzi, nigdzie cie tam nie atakowałem, tylko napisałem co o tym myślę, a ty zamiast konkretnie mi odpowiedzieć, wolałeś zamieść i schować to pod dywan usuwając mój komentarz. Ja jednak uważam, że wolność słowa kończy się w momencie, w którym robisz coś w celu zemsty, czy nienawiści. Czy tak teraz nie jest?

Gacus1234:

Trudno żebyś ich widział skoro nie mogą tam wejść, bo albo nie ma miejsca, albo już dawno są zbanowani tak jak ja na fb twojego serwera, za to że napisałem tylko co sądze, “Przykre jest to, że patrzysz przez pryzmat być może swoich doświadczeń z nieuczciwym traktowaniem Ciebie w innych miejscach w Internecie” Być może, dobre, dobre nie powiem, faktycznie, jeżeli te “inne miejsce” to twój serwer a głównie twoje podejście w tamtym okresie do ludzi, to się zgodzę, tak, zostałem przez ciebie na twoim własnym serwerze potraktowany nieuczciwie, tym bardziej że też sporo tam zrobiłem jak na mój młody wtedy wiek. Każdy serwer rządzi się swoimi prawami. Tak samo jak instytucje czy państwa. W niektórych za kradzież zamkną Ciebie w więzieniu, w jeszcze innym masz totalną samowolkę, a są nawet takie, gdzie ucina się za to rękę. Nie miej pretensji, że zostałeś ukarany przez osobę, która stworzyła daną jednostkę i wyznaczyła w niej właśnie takie zasady. Przecież nie wszyscy muszą do danej grupy należeć.

Gacus1234:

budowanie projektu zmniejszając ilość miejsc od tak o bez powodu? To pytanie można porównać do pytania "Dlaczego jabłko spada w dół?". Coś na nie oddziałuje. Licencja również nie uległaby zmianie bez powodu.

Gacus1234:

ciekawe, skoro w “pełni” to po co jest sklep ?,http://eqipa.pl/shop ???, no chyba jednak nie w pełni.

Nie chcesz, nie kupuj. Ja korzystam ze sklepu i cieszę się, że on istnieje.

Gacus1234:

Taki że właściciel piszę że ten serwer jest całkowicie darmowy, co mija się z prawdą 😉 Jeśli nie podoba się Tobie ideologia tego serwera, to przecież nikt Ciebie na nim nie trzyma. Nie jesteś skuty łańcuchami.

Gacus1234
Gacus1234

Michusek:

@Gacus1234, wyobraź siebie jako właściciela serwera, który ma 512 slotów i przeanalizuj za co odpowiadasz… Koszt licencji na 512 slotów na rok, to koszt 300 dolarów (~1150 złotych), do tego dolicz koszt miesięczny utrzymania serwera (przy założeniu, że serwer ma rozbudowaną automatyzację mogę się założyć, że to wydatek 200 - 250 zł). Dolicz do tego odprowadzanie wszelkich podatków (aby do “zysków” zdobytych ze sklepu serwera skarbówka się nie doczepiła). Finansujesz taki serwer od początku jego istnienia do obecnego momentu (5 lat na eqipie o ile się nie mylę) i wiadomo, że są to koszty (na podstawie przyjętych przeze mnie danych wyjdzie około 17 750 złotych). Niby masz sklep, ale nie ma możliwości, aby on samodzielnie utrzymał serwer. Załóżmy, że średni profit z serwera po odliczeniu podatku i prowizji dla operatora płatności wynosi 60 złotych miesięcznie (przez 5 lat zyskałbyś na serwerze 3600 zł). Już z samego punktu finansowego utrzymanie serwera, to ogromna odpowiedzialność, więc nie rozumiem dlaczego uczepiłeś się tego, że właściciel serwera, na których barkach spoczywa odpowiedzialność za prawidłowe funkcjonowanie serwera od 2013 roku zmniejszył licencję do 256 slotów. Nie możesz krytykować podjętej decyzji bo prawda jest taka, że w obecnych czasach (przynajmniej na TeamSpeaku), to najwięcej pieniędzy za utrzymanie serwera idzie z kieszeni właściciela serwera.

Co ma rozwinięta automatyzacja do wydatku na serwer?, moim zdaniem nic, wręcz przeciwnie, tylko to pomaga, nie wiem skąd wziąłeś kwotę 250zł, skoro teamspeak jest mało "zasobożerny" i nie potrzeba tam bóg wie jakiej maszyny, gotowy prosty przerobiony template też raczej dużo tam nie zużywa, skoro zbiera datki na licencje to nie obliczaj kosztów licencji przez ostatnie 2 lata, nie pamiętam dokładnie jaką licencje posiadał wcześniej serwer, także ciężko mi się jest odnieść, poza tym Jebanany miał swoich "sponsorów" którzy praktycznie na większość łozyli, sam nawet z takim sponsorem gadałem, także nie twierdź że akurat on aż tak wielkie koszta ponosi.

Michusek:

Z perspektywy osoby trzeciej, czytelnika tego wątku mógłbym stwierdzić, że lubiłeś ten serwer (dalej go lubisz), a nawet podobał ci się sposób w jaki administrator podchodził do użytkownika. Starałeś się jak najlepiej, aby brnąć szczebelek po szczebelku na coraz wyższe stanowiska, jednak w pewnym momencie coś musiało się wydarzyć i zostałeś zdegradowany. Nie wiem czy tylko mi się to wydaje, ale bardzo mocno przeżywasz to, że zostałeś wyrzucony z administracji. Zapewne tak mocno, że nie miałeś zamiaru skontaktować się z nikim i wyjaśnić całej sytuacji. Teraz na wskutek rozgoryczenia napisałeś ten post, aby “utrzeć nosa” właścicielowi za to, że zakończył z Tobą współpracę w administracji. Prawda jest taka, że jest jedna osoba, mająca swoją ideologię (czyt. właściciel) oraz grupa jego dobrowolnych wyznawców (czyt. administracja) ze sobą współpracują i pielęgnują to co wspólnie tworzą. W momencie kiedy wyznawca zaczyna patrzeć w inny sposób niż został zamierzony drogi (w ten czy inny sposób) się rozchodzą. Ten moment zapewne wtedy nadszedł.

Po prostu w pewnym momencie zaprzestałem być aż tak aktywny, i mówiłem to właścicielowi że póki co nie chce mi się aż tak rejestrować ludzi, tam były prowadzone jakieś statystyki, nie sądziłem że od tak sobie z tyłka wejdzie na serwer i nagle zdejmie mi rangę bez wcześniejszego powiadomienia, po czym wyjdzie, ja temu człowiekowi w tamtym okresie czasu nic złego nie zrobiłem, wręcz przeciwnie, opłaciłem na rok maszynę, na której utrzymywałem pewne "rzeczy" dla serwera.

Michusek:

Mylisz pojęcie podlizywania («zabiegając o czyjeś względy, pochlebić komuś, kto stoi wyżej w jakiejś hierarchii») z pojęciem kultury osobistej («dobrze wychowany i odznaczający się kulturą osobistą; też: właściwy osobie o takich cechach»). Jako użytkownik bardzo mi się podoba, to że ktoś pyta czy może mi zająć czas, a nie wchodzi na kanał, wtrąca się w wątek rozmowy i zaczyna się “rządzić”. Jak rozmawiasz przez telefon lub jesteś czymś zajęty, to raczej jak wszyscy nie lubisz, jak ktoś jeszcze Tobie zaczyna wiercić dziurę w brzuchu - spowoduje, to raczej zdenerwowanie lub irytację (czyli pogorszenie Twojego nastroju). Równie dobrze mógłbyś nie korzystać ze zwrotów grzecznościowych, aby nie “podlizywać się” sprzedawcy 😉 Swoją drogą chyba nikt Ciebie nie zmusza do prowadzenia rozmowy w jeden, konkretny sposób. Ilekroć miałem okazję przysłuchiwać się rozmowom administratorów z użytkownikami mógłbym stwierdzić, że każda rejestracja jest inna i to czy jest w niej lizanie dupy, czy nie zależy od administratora, który przeprowadza rejestrację.

Mieliśmy narzucony tok rejestracji, którego uczyliśmy się na pierwszym spotkaniu, potem jebanany szedł z takim świeżym administratorem na kanał jakiegoś nowego użytkownika i sprawdzał czy mówi tak, jak został nauczony, tam wszystko było tak jak zostało nam narzucone, nikt chyba nawet nie zmieniał tam sposobu rejestracji, bo bał się że wyleci przy pierwszej lepszej okazji.

Michusek:

Jak miałeś pełne ręce roboty, to nie powinieneś dokładać sobie dodatkowych obowiązków w postaci pełnienia funkcji administratora. Doba ma raptem 86400 sekund - im więcej masz rzeczy na głowie, tym trudniej organizować czasem w taki sposób, aby starczyło go Tobie na wszystko. Gdyby ktoś chodził ci za tyłkiem po kanałach, prosił cię w kółko o jedną rzecz, mówił ci na spotkaniu administracyjnym że jak to zrobisz to dostaniesz awans, to jak byś postąpił?, chyba byś to zrobił, dla polepszenia "relacji" i zdobyciu nowej rangi.

Michusek:

Nikt nie wie w jaki sposób funkcjonowałeś w administracji, więc nikt nie będzie w stanie stwierdzić czy Twoja ranga została odebrana słusznie.

Funkcjonowałem prawidłowo, według wyznaczonego schematu, nigdy nie miałem z tym problemu, tylko tak jak pisałem w pewnym momencie miałem już dość, chciałem odsapnąć, nic złego nie robiłem, siedziałem sobie tylko zmutowany na kanale afk kiedy wszedł Jebanany i zabrał mi rangę, a przypominam że miał wtedy do mnie kontakt na skype jak i gg, też nic nie napisał, także po prostu stwierdziłem że nie ma sensu dalej zawracać sobie tym głowy, skoro właściciel ma takie podejście do ludzi, którzy sporo mu pomogli i nigdy nic złego mu nie zrobili.

Michusek:

Jest wiele rzeczy, które są prawdą, ale wątpię, aby jakikolwiek internauta czytający twoją falę krytyki powiedział całą prawdę na temat tego co uważa. Prawda boli i ludzie (a przynajmniej zdecydowana większość) stara się dobierać słowa w taki sposób, aby jak najmniej bolała. Widocznie skoro Twój komentarz został usunięty, to naruszał pewne standardy społeczności. Wątpię, aby za najzwyklejszą krytykę Twój komentarz mógł zostać usunięty. Ja tam uważam, że raczej sam dążyłeś do sprowokowania właściciela do wykonania działania jakim było odebranie Tobie prawa do pisania komentarzy i usunięcie komentarzy. Chciałeś, aby coś się działo, abyś później wyszedł na tym jak ofiara.

Niee, nie spekuluj, pisałem w 1 wiadomości że chciałem tylko zwykłej odpowiedzi, skoro właściciel miałby dać się na takie coś sprowokować, to jakim on że by był właścicielem, nieprawdaż ?, no właśnie, ja tylko chciałem uzyskać odpowiedź, to wszystko, nigdzie go tam nie zwyzywałem, mógł mnie sprostować w odpowiedzi i to wszystko, nikt by mu tego za złe nie miał.

Michusek:

A dlaczego już nie pomagasz na Vertezie? Zostałeś wyrzucony?

Nie zostałem, byłem tam jednym z najbardziej aktywnych pomocników, pomagałem przy anty cheacie kodowanym wtedy przez jednego z techników, po prostu po takim potraktowaniu mnie, nie mogłem dalej siedzieć na tym serwerze, uwłaczało by to mojej godności, dlatego nasze drogi się rozeszły.

Michusek:

Czemu nie przeprowadzisz ankiety?

A dlaczego mam przeprowadzać ankietę?, jaką mam pewność że odpowiedzą tam ludzie którzy "łożyli" na to a nie osoby spoza tego community?, no właśnie :)

Michusek:

Uważam, że samemu w pewnym sensie “usuwasz komentarz”, a raczej zatajasz pewne fakty, aby pokazać się z tej lepszej “strony”. W naturze wszystko ma swój powód istnienia. W którym miejscu coś zataiłem?, mi się wydaje że w żadnym, przedstawiłem to tylko ze swojego punkty widzenia, to wszystko, nikt ci nie każe w to wierzyć, czy też nie, każdy powinien mieć swój rozum, a nie kierować się zdaniami różnych osób.

Michusek:

Ludzie, którzy potrafią podążać tylko w jednym kierunku są bardzo ograniczeni jeśli chodzi o pole manewru w trudnych sytuacjach. Cofaniem się jeszcze bardziej się ograniczasz, wszystko jest ok, jeżeli coraz bardziej się rozwijasz, a nie stajesz w miejscu, i zaczynasz się cofać.

Michusek:

Forma Twoich wypowiedzi Ciebie zdradza. Dalej bardzo przeżywasz utratę rangi.

Nic nie przeżywam, chociaż nie ukrywam że wtedy mnie to zabolało, do tej pory nie otrzymałem odpowiedzi dlaczego tak postąpiono, właściciel sam stwierdził że tego nie pamięta, czyli nie mogłem mu zrobić nic złego, raczej złe rzeczy się pamięta ;)

Michusek:

Podejrzewam, że mówisz o sobie. Jeśli zostałeś zdegradowany, to musiał istnieć na to jakiś powód. Ja nie chciałbym mieć przez 3 lata imienia i nazwiska osoby, która zrobiła coś na moją niekorzyść.

Napisałem wyżej, nie będę pisał po 3 razy.

Michusek:

A jakiej odpowiedzi się spodziewałeś? Gdyby pojawiła się odpowiedź na komentarz, to doprowadziłoby do kontynuacji, z mojego punktu widzenia, zbędnej rozmowy, która z czasem ewoluowałaby z tzw. “shitstorm”. Jeżeli kontynuacja by nastąpiła, to tylko w sposób wyjaśniający, nic więcej.

Michusek:

Przecież nikt nie ciągnie Ciebie do wykonania dotacji na serwer - fajnie, że tacy użytkownicy w ogóle coś dostają. Nawet jeśli to jest coś symbolicznego, to w przeciwieństwie do Ciebie wywołuje to uśmiech na twarzach użytkowników.

Inaczej sprawa przedstawia się, kiedy mówisz że nigdy czegoś takiego nie zrobisz bo to uwłacza twojej godności, a później jednak zauważasz w tym sens i zaczynasz zbiórkę, gdzie tytuł to coś takiego " Pomóż nam w zebraniu, bez ciebie ten serwer nie może dalej istnieć", zwykłe działanie na psychikę, na tym ma polegać zwykłe zbieranie datków na licencje?, no bo mi się wydaje że mimo wszystko, gdyby ktoś chciał dać coś od siebie, to by nie potrzebował dodatkowego bodźca jakim jest jakże ten piękny tekst na początku.

Michusek:

A ty skąd takie rzeczy wiesz? XD Dysponujesz jakimiś sekretnymi wyciągami konta, na których to wyczytałeś? Strona miała cel, można było śledzić i widzieć jaki jest jej aktualny status, także daruj sobie.

Michusek:

Dane gromadzone przez serwer jak i boty muszą być gdzieś przechowywane. Obecnie przez serwer przewinęło się 177 tysięcy użytkowników. Każdy użytkownik, to przynajmniej jeden rekord w bazie danych. Zasoby serwerów, podobnie jak Twojego czy mojego komputera nie są nieograniczone. Kiedyś się w końcu skończą. Potrzebna jest większa przestrzeń jak i moc obliczeniowa do prawidłowego działania serwera.

To są proste dane, tak jak zwykły plik dziennika, jeżeli zapiszesz w nim milion linijek to nagle musisz wymieniać cały komputer?, wystarczy czyszczenie, sprawdzanie np dostępności danych użytkowników i wykonywanych akcji, potem to można zebrać do kupy i to co stare usunąć.

Michusek:

Powodem nie była degradacja? I nie rozumiem czemu tak się przejmujesz tym co się dzieje na serwerze, skoro Twoje podejście do niej się zmieniło. Mógłbyś to wytłumaczyć? :thinking:

Chyba masz problem z czytaniem ze zrozumieniem, napisałem odpowiedź na odpowiedź jebananego który coś twierdził

Gacus1234:

Przyznawałem się do swojego podejścia?, gdzie pisałem że akurat wtedy tak było co?, to że teraz mam do ciebie i twojego serwera inne podejście i odmienne zdanie, nie znaczy że takie było od początku, nie sądzisz że przez coś to musiało powstać?, chyba sam z siebie tak tego wobec twojego serwera bym nie zmienił, musiały być tego powody, nie?

To jest całość mojej odpowiedzi, jak już coś cytujesz to proszę żebyś to robił w całości a potem się do tego odnosił, w odpowiedzi chodziło mi o to że degradacja nie była słuszna, i dlatego zmieniłem podejście, chciałem to tylko uświadomić właścicielowi, który stwierdził że już od początku musiałem mieć takie podejście, chociaż nigdzie tego nie napisałem i są to zwykłe spekulacje, dlatego chciałem to naprostować.

Michusek:

Póki co zapewne wszystko masz “pod ręką”, jednak w przyszłości może się okazać, że to czego potrzebujesz będzie wymagało wsparcia innych osób. Mam nadzieję, że nie trafisz na osoby, które będą to Tobie wypominać 😉

Tylko dlaczego po uzyskaniu tego wsparcia, cel nie jest realizowany do końca?, chyba na tym polega zbierania na coś, żeby potem z tych funduszy to opłacić, a nie zebrać pieniądze, czekać do końca licencji, kupić mniejszą(tak, tak teraz ja spekuluje, ale skoro wam wolno to mi też), i mieć w dupie całą resztę razem z intencjami osób, które zbierały na dany cel, który nie został zrealizowany, po czym tłumaczyć się w taki sposób na fb, to nie mi brakuje słów, tylko tej osobie która tłumaczy się na swojej własnej grupie, i nie wie co ma napisać, to piszę coś pierwszego/lepszego żeby tylko wybrnąć, i żeby nikt dalej nie miał później pretensji, klasyk :)

Michusek:

Ja jednak uważam, że wolność słowa kończy się w momencie, w którym robisz coś w celu zemsty, czy nienawiści. Czy tak teraz nie jest?

Wolność słowa opisana jest w konstytucji, nie można sobie jej zawłaszczać, ani jej ograniczać, komentarz na fb nie był w czystej formie żadną nienawiścią, czy też zemstą, miał bardziej formę wyśmiewczą.

Michusek:

Każdy serwer rządzi się swoimi prawami. Tak samo jak instytucje czy państwa. W niektórych za kradzież zamkną Ciebie w więzieniu, w jeszcze innym masz totalną samowolkę, a są nawet takie, gdzie ucina się za to rękę. Nie miej pretensji, że zostałeś ukarany przez osobę, która stworzyła daną jednostkę i wyznaczyła w niej właśnie takie zasady. Przecież nie wszyscy muszą do danej grupy należeć.

Ale chyba należą się od takiej osoby jakieś słowa wytłumaczenia, nieprawda ?, twoim zdaniem jeżeli jesteś właścicielem jakiegoś projektu to co, wolno ci do wszystkiego, możesz naginać wszystkie zasady zwykłej przyzwoitości ?, zwykłe chociażby przepraszam i dziękuje by wystarczyło, niestety niektórzy mają wygórowane Ego które nie pozwala im na pewne czyny.

Michusek:

To pytanie można porównać do pytania “Dlaczego jabłko spada w dół?”. Coś na nie oddziałuje. Licencja również nie uległaby zmianie bez powodu.

Pisałem wyżej, jeżeli cel został uzyskany, pieniądze zebrane, to jaki może być powód zmniejszania slotów ?, to jest tylko internetowy serwerek, jak każdy inny, prowadzony przez parę lat w ten sam sposób, więc nie rozumiem w czym był aż taki problem, skoro nie z funduszami? :)

Michusek:

Nie chcesz, nie kupuj. Ja korzystam ze sklepu i cieszę się, że on istnieje.

Czy gdzieś pisałem coś o kupowaniu czegoś z tego sklepu?, po prostu właściciel stwierdził że serwer jest w pełni darmowy, skoro w pełni to po co jest ten sklep, aż tak muszę pisać, czy niektórzy ludzie mają aż taki problem z czytaniem danego tekstu i analizowaniem go ?

Michusek:

Jeśli nie podoba się Tobie ideologia tego serwera, to przecież nikt Ciebie na nim nie trzyma. Nie jesteś skuty łańcuchami.

Nie wiem skąd to wziąłeś, ja na tym serwerze nie przebywałem już od naprawdę długiego czasu, po degradacji byłem dosłownie tam raz, stara ekipa z którą się trzymałem sama się dziwiła dlaczego wyleciałem, ja nie byłem w stanie tego wytłumaczyć bo sam nie wiedziałem dlaczego tak się stało.

Aylin
Aylin ex-admin forum.lvlup.pro

Wnioskuję z powyższej wymiany zdań że nigdy nie dojdzie do jakiejś puenty czy zakończenia tematu. Mam wrażenie że użytkownik @Gacus1234 przyszedł zrobić tutaj niepotrzebną dramę, co widzę że tylko denerwuje użytkowników. W tym momencie upraszam w/w użytkownika o dokończenie tematu do końca tego tygodnia, tj. 04.11.2018.

@Gacus1234 Jeśli masz jakiś otwarty biznes względem Jebananego - pogadaj z nim na PM czy gdziekolwiek indziej, gdzie sobie będziecie mogli wyjaśnić kilka spraw, bez wywlekania tego na tym forum.

Jeśli sprawa dalej będzie trwała w poniedziałek to oficjalnie wydam bana. Chcesz żeby wszyscy traktowali Cię jak dorosłego to proszę zachowuj się jak dorosły.

Gacus1234
Gacus1234

Aylin:

Wnioskuję z powyższej wymiany zdań że nigdy nie dojdzie do jakiejś puenty czy zakończenia tematu. Mam wrażenie że użytkownik @Gacus1234 przyszedł zrobić tutaj niepotrzebną dramę, co widzę że tylko denerwuje użytkowników. W tym momencie upraszam w/w użytkownika o dokończenie tematu do końca tego tygodnia, tj. 04.11.2018.

Ja napisałem jedną odpowiedź do jebananego, nie moja wina że parę użytkowników z tego serwera cały czas mi odpowiada na odpowiedzi, które nie są nawet kierowane w ich kierunku, ja nie przyszedłem zrobić tutaj "żadnej dramy" ale skoro nie mogę otrzymać odpowiedzi na fb, to miałem nadzieje że otrzymam ją tutaj, i będzie to coś bardziej konkretnego, niż przeinaczenie moich słów dla własnych względów.

Aylin:

Jeśli sprawa dalej będzie trwała w poniedziałek to oficjalnie wydam bana. Chcesz żeby wszyscy traktowali Cię jak dorosłego to proszę zachowuj się jak dorosły.

Zachowuje się jak dorosły, nikt nie będzie wciskał mi swoich słów w moje usta i mnie poniżał pisząc nieprawdę, mam prawo się bronić jak i odpowiadać, twoim zdaniem takie teksty piszę 5 letnie dziecko?, ja nie ciągnę tej dyskusji, ja tylko odpieram zarzuty.

SP24
SP24

Ja jestem za tym, aby ukryć te wypowiedzi, bo nie wnoszą nic do tematu

Michusek
Michusek

Gacus1234:

teamspeak jest mało “zasobożerny” Racja, sam TeamSpeak może i nie, ale boty obsługujące serwer już nie.

Gacus1234:

gotowy prosty przerobiony template też raczej dużo tam nie zużywa Ty mówisz o frontendzie, ja natomiast o backendzie, czyli o tym co się dzieje po stronie serwera.

Gacus1234:

także nie twierdź że akurat on aż tak wielkie koszta ponosi. Aby zostać sponsorem serwera wystarczy nawet jednorazowa wpłata w wysokości 500zł - taka kwota wystarczyłaby na jakieś 2 miesiące funkcjonowania serwera. Jeśli sponsorów na serwerze jest 5-6, to pieniądze wystarczą na rok.

Gacus1234:

Po prostu w pewnym momencie zaprzestałem być aż tak aktywny, i mówiłem to właścicielowi że póki co nie chce mi się aż tak rejestrować ludzi, tam były prowadzone jakieś statystyki, nie sądziłem że od tak sobie z tyłka wejdzie na serwer i nagle zdejmie mi rangę bez wcześniejszego powiadomienia, po czym wyjdzie, ja temu człowiekowi w tamtym okresie czasu nic złego nie zrobiłem, wręcz przeciwnie, opłaciłem na rok maszynę, na której utrzymywałem pewne “rzeczy” dla serwera. Rozgraniczaj sponsora i administratora. Jako administrator masz pewne obowiązki, którymi musisz się zająć. Jeśli nie pomagasz użytkownikom i nie moderujesz serwera, to jaki sens jest posiadania administratora "na pokaz". Jak się nie ma czasu, to się mówi "sory, ale ja mam już za dużo rzeczy na głowie i nie mogę pełnić funkcji administratora". Żegnasz się wtedy z załogą i właścicielem, a potem zazwyczaj masz drzwi otwarte jeśli chodzi o powrót. Są osoby, które nie wchodzą na serwer i tylko czekają, aż ktoś im zabierze rangę. Wiadomo, że to się gorzej kończy...

Gacus1234:

Mieliśmy narzucony tok rejestracji, którego uczyliśmy się na pierwszym spotkaniu, potem jebanany szedł z takim świeżym administratorem na kanał jakiegoś nowego użytkownika i sprawdzał czy mówi tak, jak został nauczony, tam wszystko było tak jak zostało nam narzucone, nikt chyba nawet nie zmieniał tam sposobu rejestracji, bo bał się że wyleci przy pierwszej lepszej okazji. Zdecydowanie się z Tobą nie zgodzę! Ile razy słyszałem rejestrację przeprowadzaną przez innych administratorów. Podczas tych rozmów jest tyle śmiechu, że głowa mała! Podczas rejestracji dowiadujesz się o imieniu, wieku oraz mieście użytkownika. Masz powiedzieć o bannerze, centrum pomocy i stronie internetowej - na przekazanie tych informacji jest bardzo wiele różnych sposobów. To od administratora zależy jak ją przeprowadzi. Ważne jest to, aby użytkownik taką rejestrację miło wspominał.

Gacus1234:

Gdyby ktoś chodził ci za tyłkiem po kanałach, prosił cię w kółko o jedną rzecz, mówił ci na spotkaniu administracyjnym że jak to zrobisz to dostaniesz awans, to jak byś postąpił?, chyba byś to zrobił, dla polepszenia “relacji” i zdobyciu nowej rangi. Hahahah.. wiem o czym mówisz, jednak nie rozumiem co złego w żarcie, że jak "to coś" zrobisz (a raczej wyślesz hahah..), to dostaniesz awans. No chyba, że... serio to zrobiłeś? XD Każdy ma nieco inne poczucie humoru - Ty najwyraźniej mogłeś nie zrozumieć żartu 😛 Tak samo właściciel mógł nie zrozumieć Twojego "bekowego" komentarza.

Gacus1234:

miał wtedy do mnie kontakt na skype jak i gg, też nic nie napisał, także po prostu stwierdziłem że nie ma sensu dalej zawracać sobie tym głowy, skoro właściciel ma takie podejście do ludzi, którzy sporo mu pomogli i nigdy nic złego mu nie zrobili. A sam próbowałeś się dowiedzieć dlaczego dostałeś degrada? Jeśli nie wiesz tego do tego momentu, to sma sobie jesteś winny. Dodam tylko, że temat, na którym się skupiamy to Twoja utracona ranga. Mógłbyś poruszyć tematy, które każdego zainteresują. Nikt raczej nie będzie ciekawy tego, że dostałeś degrada (może i za coś, albo i bez powodu). Jako nowy użytkownik interesowałaby mnie obiektywna opini bądź krytyka na temat serwera. Czy w Twoich wypowiedziach takowa jest zawarta?

Gacus1234:

Niee, nie spekuluj, pisałem w 1 wiadomości że chciałem tylko zwykłej odpowiedzi, skoro właściciel miałby dać się na takie coś sprowokować, to jakim on że by był właścicielem, nieprawdaż ?, no właśnie, ja tylko chciałem uzyskać odpowiedź, to wszystko, nigdzie go tam nie zwyzywałem, mógł mnie sprostować w odpowiedzi i to wszystko, nikt by mu tego za złe nie miał. O ile dobrze się orientuję na stronie jest podany mail kontaktowy, który możesz wykorzystać do dyskusji z właścicielem. Swoimi spostrzeżeniami mogłeś się tam podzielić. Czemu tego nie zrobiłeś? Chciałeś "zabłysnąć"?

Gacus1234:

Nie zostałem, byłem tam jednym z najbardziej aktywnych pomocników, pomagałem przy anty cheacie kodowanym wtedy przez jednego z techników, po prostu po takim potraktowaniu mnie, nie mogłem dalej siedzieć na tym serwerze, uwłaczało by to mojej godności, dlatego nasze drogi się rozeszły. Skoro uwłaczało to Twojej godności, to skomentuj to na FanPage'u Verteza, komentarzami do filmiku, daj 500 łapek dislike'ów, a nastepnie napisz na tym forum jaki ten konkretny człowiek był złyyy zamiast dyplomatycznie rozwiązać problem.

Gacus1234:

A dlaczego mam przeprowadzać ankietę?, jaką mam pewność że odpowiedzą tam ludzie którzy “łożyli” na to a nie osoby spoza tego community?, no właśnie :slight_smile: To po co poruszasz tą sprawę tutaj - na tym forum, gdzie nie ma donatorów, którzy wspierali finansowo Eqipę? Czego oczekujesz po napisanym poście? Chciałeś się wyżyć w ten sposób? Powiedz chociaż, że się udało i poczułeś się lepiej. Inaczej z przykrością muszę powiedzieć, że Ty dalej czujesz się źle, a do tego zalewa Ciebie fala krytyki ze strony społeczności tego forum.

Gacus1234:

W którym miejscu coś zataiłem?, mi się wydaje że w żadnym, przedstawiłem to tylko ze swojego punkty widzenia, to wszystko, nikt ci nie każe w to wierzyć, czy też nie, każdy powinien mieć swój rozum, a nie kierować się zdaniami różnych osób. Zapewne gdybyś nie starał się ukryć swojej tożsamości, to i właściciel przedstawiłby o wiele szerzej swój punkt widzenia. Jak dla mnie, to starasz się tego uniknąć, a konto założyłeś na tym forum 4 dni temu, z byle jaką nazwą tylko po to, aby anonimowo napisać o swoich żalach do Jebananego.

Gacus1234:

Cofaniem się jeszcze bardziej się ograniczasz, wszystko jest ok, jeżeli coraz bardziej się rozwijasz, a nie stajesz w miejscu, i zaczynasz się cofać. I dlatego kontynuujesz tą żenującą rozmowę? Bo Ty się nie cofasz nawet wtedy, kiedy wszyscy czytelnicy Twoich wypowiedzi uważają, że są one nie na miejscu. Wolisz doprowadzić do tego, aby wyrobili sobie o Tobie najgorsze z możliwych zdanie. Trzeba wiedzieć kiedy się z czymś wstrzymać. To dotyczy i licencji, i Twoich wypowiedzi.

Gacus1234:

Nic nie przeżywam, chociaż nie ukrywam że wtedy mnie to zabolało, do tej pory nie otrzymałem odpowiedzi dlaczego tak postąpiono, właściciel sam stwierdził że tego nie pamięta, czyli nie mogłem mu zrobić nic złego, raczej złe rzeczy się pamięta 😉 Ale o niektórych pragnie się zapomnieć i tak też się dzieje. I jeśli przez administrację przetoczyło się około 300-400 administratorów, to trudno się dziwić, aby każdego pamiętać. Kiedyś Eqipa miała podobną ilość slotów co obecnie - wtedy ludzie o dłuższym stażu przynajmniej się znali z imion i spędzali więcej czasu na rozmowach co jest też jednym z podstawowych założeń Eqipy.

Gacus1234:

Napisałem wyżej, nie będę pisał po 3 razy. W takim razie zaakceptuj to co mówią inni i nie oczekuj, że ktoś będzie Tobie pisać pięćdziesiąty raz, że pieniądze, które są ze zbiórki pieniędzy są przeznaczone na rozwój serwera. Nie dyktujesz przecież na co dokładnie zyski ze sklepu zostaną przeznaczone. https://forum.lvlup.pro/uploads/default/original/2X/0/0e2a931190faca45d0ec400facd9eebc963e9c0d.png I tu jest pies pogrzebany.

Gacus1234:

Jeżeli kontynuacja by nastąpiła, to tylko w sposób wyjaśniający, nic więcej. W takim razie dlaczego nie ująłeś tego pytania jak normalny człowiek? 🤨

Gacus1234:

Inaczej sprawa przedstawia się, kiedy mówisz że nigdy czegoś takiego nie zrobisz bo to uwłacza twojej godności, a później jednak zauważasz w tym sens i zaczynasz zbiórkę, gdzie tytuł to coś takiego " Pomóż nam w zebraniu, bez ciebie ten serwer nie może dalej istnieć", zwykłe działanie na psychikę, na tym ma polegać zwykłe zbieranie datków na licencje?, no bo mi się wydaje że mimo wszystko, gdyby ktoś chciał dać coś od siebie, to by nie potrzebował dodatkowego bodźca jakim jest jakże ten piękny tekst na początku. Równie dobrze możesz przyczepić się do rekrutacji... https://forum.lvlup.pro/uploads/default/original/2X/d/d9f900381ff14df25d9a12368e1aa8adfa912412.png Tu też działa się na psychikę, co widać xd Problem jest taki, że bez tego typu informacji nie wiedziałbyś o tym, że rekrutacja jest otwarta. Tak samo z ludźmi - oni by nie wiedzieli, że są zbierane pieniądze na licencję...

Gacus1234:

Strona miała cel, można było śledzić i widzieć jaki jest jej aktualny status, także daruj sobie. No dobra, a gdzie masz informacje, że pieniądze zostały przeznaczone na jakąś wycieczkę na wyspy kanaryjskie, czy na zakup auta? Zarzucasz, że pieniądze zostały wykorzystane do innych celów niż serwer, więc z pewnością masz jakąś wiedzę, o której żaden z forumowiczów nie wie - może się nią z nami podzielisz?

Gacus1234:

To są proste dane, tak jak zwykły plik dziennika, jeżeli zapiszesz w nim milion linijek to nagle musisz wymieniać cały komputer?, wystarczy czyszczenie, sprawdzanie np dostępności danych użytkowników i wykonywanych akcji, potem to można zebrać do kupy i to co stare usunąć. Właśnie nie - to baza danych odpowiada za zbieranie danych użytkowników. Plik owszem również istnieje, ale informacje w bazie są uzupełniane o dodatkowe informacje (tj. miasto użytkownika, dla którego ma się wyświetlać dla niego pogoda). Operacje wykonywane przez skrypt odpowiadający za np. wypisanie listy użytkowników wraz z ich rangami (jak i wielu o wiele bardziej skomplikowanych operacji) opiera się na robieniu pętli w pętli. Nawet jeśli te informacje będą aktualizowane raz na minutę, dwie, to jednak powoduje, że potrzebna jest określona moc obliczeniowa, aby wszystkie te operacje powykonywać. Z tego powodu muszę Ciebie zasmucić, ale zastosowane metody przechowywania i aktualizacji danych wymaga lepszego serwera.

Gacus1234:

Chyba masz problem z czytaniem ze zrozumieniem, napisałem odpowiedź na odpowiedź jebananego który coś twierdził Ta dyskusja toczy się wobec Twoich problemów, na Twoje własne życzenie, więc nie wymieniaj moich problemów. Nie prosiłem Ciebie o to ;) Poza tym cały ten wątek zamienia się w jeden wielki węzeł buddyjski, więc mam prawo coś pominąć lub źle zrozumieć. W szczególności, że swoją wypowiedź pisałem o 4 w nocy.

Gacus1234:

Tylko dlaczego po uzyskaniu tego wsparcia, cel nie jest realizowany do końca?, chyba na tym polega zbierania na coś, żeby potem z tych funduszy to opłacić, a nie zebrać pieniądze, czekać do końca licencji, kupić mniejszą(tak, tak teraz ja spekuluje, ale skoro wam wolno to mi też), i mieć w dupie całą resztę razem z intencjami osób, które zbierały na dany cel, który nie został zrealizowany, po czym tłumaczyć się w taki sposób na fb, to nie mi brakuje słów, tylko tej osobie która tłumaczy się na swojej własnej grupie, i nie wie co ma napisać, to piszę coś pierwszego/lepszego żeby tylko wybrnąć, i żeby nikt dalej nie miał później pretensji, klasyk :slight_smile: Ponieważ trudno przewidzieć czym w przyszłości obdarzy Ciebie los. Za rok możesz potrzebować większej pomocy niż planowałeś z powodu jakichś nieplanowanych komplikacji, których nie wziąłeś pod uwagę. Swoją drogą w zeszłym roku dołożyłeś się do licencji? Jeśli nie, to sprawa Ciebie w ogóle nie dotyczy. No chyba, że jesteś czyimś adwokatem i działasz na czyjąś prośbę.

Gacus1234:

Wolność słowa opisana jest w konstytucji, nie można sobie jej zawłaszczać, ani jej ograniczać, komentarz na fb nie był w czystej formie żadną nienawiścią, czy też zemstą, miał bardziej formę wyśmiewczą. Skoro facebook pozwala innym na usuwanie twoich wyśmiewczych wypowiedzi, to znaczy, że narusza Twoje prawa do wolności słowa?

Skoro poruszamy temat z konstytucją, to wyrażając swoje zdanie, swoją wolnością słowa złamałeś polskie prawo.

Art. 212 Kodeks Karny § 1. Kto pomawia inną osobę, grupę osób, instytucję, osobę prawną lub jednostkę organizacyjną niemającą osobowości prawnej o takie postępowanie lub właściwości, które mogą poniżyć ją w opinii publicznej lub narazić na utratę zaufania potrzebnego dla danego stanowiska, zawodu lub rodzaju działalności, podlega grzywnie albo karze ograniczenia wolności. § 2. Jeżeli sprawca dopuszcza się czynu określonego w § 1 za pomocą środków masowego komunikowania, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku. § 3. W razie skazania za przestępstwo określone w § 1 lub 2 sąd może orzec nawiązkę na rzecz pokrzywdzonego, Polskiego Czerwonego Krzyża albo na inny cel społeczny wskazany przez pokrzywdzonego. § 4. Ściganie przestępstwa określonego w § 1 lub 2 odbywa się z oskarżenia prywatnego.

Więc obawiam się, że Twój komentarz został usunięty słusznie, a samemu mógłbyś zostać ukarany w aspekcie prawnym. (nie będę już wspominać, że byłyby z tego pieniądze na serwer XD)

Gacus1234:

Ale chyba należą się od takiej osoby jakieś słowa wytłumaczenia, nieprawda ?, twoim zdaniem jeżeli jesteś właścicielem jakiegoś projektu to co, wolno ci do wszystkiego, możesz naginać wszystkie zasady zwykłej przyzwoitości ?, zwykłe chociażby przepraszam i dziękuje by wystarczyło, niestety niektórzy mają wygórowane Ego które nie pozwala im na pewne czyny. A ty wytłumaczyłeś dlaczego nie było Ciebie na serwerze? Jeśli byłbym właścicielem projektu, to chciałbym wiedzieć o wszystkich zmianach i sprawach, które się na nim dzieją. W końcu to moje dzieło i ja nad nim pracowałem przez parę lat... jeśli ktoś straciłby moje zaufanie, to straciłby rangę - proste.

Gacus1234:

Pisałem wyżej, jeżeli cel został uzyskany, pieniądze zebrane, to jaki może być powód zmniejszania slotów ?, to jest tylko internetowy serwerek, jak każdy inny, prowadzony przez parę lat w ten sam sposób, więc nie rozumiem w czym był aż taki problem, skoro nie z funduszami? :slight_smile: I tego właśnie powinieneś się dowiedzieć zanim zaczniesz poruszać temat, o którym samemu nie masz dużej wiedzy.

Gacus1234:

Czy gdzieś pisałem coś o kupowaniu czegoś z tego sklepu?, po prostu właściciel stwierdził że serwer jest w pełni darmowy, skoro w pełni to po co jest ten sklep, aż tak muszę pisać, czy niektórzy ludzie mają aż taki problem z czytaniem danego tekstu i analizowaniem go ? Wydrukuj pierwszego screena, którego udostępniłem w tej wypowiedzi, opraw w ramkę i postaw przy klawiaturze, abyś nie pisał czwarty raz tego samego.

Gacus1234:

Nie wiem skąd to wziąłeś, ja na tym serwerze nie przebywałem już od naprawdę długiego czasu, po degradacji byłem dosłownie tam raz, stara ekipa z którą się trzymałem sama się dziwiła dlaczego wyleciałem, ja nie byłem w stanie tego wytłumaczyć bo sam nie wiedziałem dlaczego tak się stało. Skoro krytykujesz sposób rejestracji serwera, który jest częścią ideologii, to znaczy, że się Tobie nie podoba. Proste.

Gacus1234:

Ja napisałem jedną odpowiedź do jebananego, nie moja wina że parę użytkowników z tego serwera cały czas mi odpowiada na odpowiedzi, które nie są nawet kierowane w ich kierunku, ja nie przyszedłem zrobić tutaj “żadnej dramy” ale skoro nie mogę otrzymać odpowiedzi na fb, to miałem nadzieje że otrzymam ją tutaj, i będzie to coś bardziej konkretnego, niż przeinaczenie moich słów dla własnych względów.

Forum nie jest miejscem do kierowania wypowiedzi do jednej konkretnej osoby. To jest FORUM - każdy ma prawo wyrazić tutaj opinię na poruszany temat, więc nie dziw się, że inni również aktywizują się w tym temacie. Sam do tego doprowadziłeś.

Gacus1234:

Zachowuje się jak dorosły, nikt nie będzie wciskał mi swoich słów w moje usta i mnie poniżał pisząc nieprawdę, mam prawo się bronić jak i odpowiadać, twoim zdaniem takie teksty piszę 5 letnie dziecko?, ja nie ciągnę tej dyskusji, ja tylko odpieram zarzuty. Społeczność forum ma takie same prawa jak Ty - również możemy odpierać zarzuty wystawiane przez Ciebie w stosunku do Jebananego. To nie jest miłe kiedy ktoś bez sensownego powodu "atakuje" dzieło, nad którymś ktoś poświęcił masę swojego czasu i Bóg wie co jeszcze. Jedynym powodem, dla którego napisałeś swój post jest fakt, że zostałeś zdegradowany przez właściciela.

Gacus1234
Gacus1234

Michusek:

A sam próbowałeś się dowiedzieć dlaczego dostałeś degrada? Jeśli nie wiesz tego do tego momentu, to sma sobie jesteś winny. Dodam tylko, że temat, na którym się skupiamy to Twoja utracona ranga. Mógłbyś poruszyć tematy, które każdego zainteresują. Nikt raczej nie będzie ciekawy tego, że dostałeś degrada (może i za coś, albo i bez powodu). Jako nowy użytkownik interesowałaby mnie obiektywna opini bądź krytyka na temat serwera. Czy w Twoich wypowiedziach takowa jest zawarta?

Jeżeli ktoś cały czas się o to pyta to odpowiadam, jeżeli dobrze się wczytasz to jest zawarta, chociaż wiem o co ci po części chodzi, to z rangą to jedno, a licencja to drugie, i o to mi głównie chodziło, w pierwszym poście poruszyłem tylko sam fakt i opisałem jak to było ze mną.

Michusek:

Skoro uwłaczało to Twojej godności, to skomentuj to na FanPage’u Verteza, komentarzami do filmiku, daj 500 łapek dislike’ów, a nastepnie napisz na tym forum jaki ten konkretny człowiek był złyyy zamiast dyplomatycznie rozwiązać problem.

Czytaj ze zrozumieniem, vertez miał na tym serwerze teamspeak swoją strefę, po utracie rangi bez podanego żadnego powodu nie chciałem tam więcej być, bo uwłaczało to mojej godności.

Michusek:

To po co poruszasz tą sprawę tutaj - na tym forum, gdzie nie ma donatorów, którzy wspierali finansowo Eqipę? Czego oczekujesz po napisanym poście? Chciałeś się wyżyć w ten sposób? Powiedz chociaż, że się udało i poczułeś się lepiej. Inaczej z przykrością muszę powiedzieć, że Ty dalej czujesz się źle, a do tego zalewa Ciebie fala krytyki ze strony społeczności tego forum.

Zobacz średnią wieku osób które to komentują, jeżeli czytają tak jak ty moją odpowiedź dotyczącą serwera verteza a teamspeak to nic dziwnego że tak komentują, nie czuje się źle, czuje się świetnie, ja nakreśliłem tylko swoją sytuacje z tamtego okresu + poruszyłem temat licencji, bo dla mnie jest to śmieszne, że najpierw robisz zbiórkę, zbierasz kwotę, a potem nagle rezygnujesz z celu i nikt nie wie o co chodzi.

Michusek:

Zapewne gdybyś nie starał się ukryć swojej tożsamości, to i właściciel przedstawiłby o wiele szerzej swój punkt widzenia. Jak dla mnie, to starasz się tego uniknąć, a konto założyłeś na tym forum 4 dni temu, z byle jaką nazwą tylko po to, aby anonimowo napisać o swoich żalach do Jebananego.

Gdyby miał dobrą pamięć to po tylko moich zdaniach na tym forum już dawno by się zorientował, tyle co tutaj przedstawiłem rzeczy powinny go uświadomić, to też jest mój cel żeby sam się zorientował, no chyba że nawet własnych byłych członków nie pamięta ...

Michusek:

I dlatego kontynuujesz tą żenującą rozmowę? Bo Ty się nie cofasz nawet wtedy, kiedy wszyscy czytelnicy Twoich wypowiedzi uważają, że są one nie na miejscu. Wolisz doprowadzić do tego, aby wyrobili sobie o Tobie najgorsze z możliwych zdanie. Trzeba wiedzieć kiedy się z czymś wstrzymać. To dotyczy i licencji, i Twoich wypowiedzi.

Moich wypowiedzi by tu nie było, gdyby nie odpisywał na moją pierwszą odpowiedź każdy pierwszy/lepszy użytkownik który oprócz właściciela nie wie o co chodzi. Co ma cofanie się do wypowiedzi i ich odbioru?, dla mnie jedno z drugim nie ma nic wspólnego.

Michusek:

Ale o niektórych pragnie się zapomnieć i tak też się dzieje. I jeśli przez administrację przetoczyło się około 300-400 administratorów, to trudno się dziwić, aby każdego pamiętać. Kiedyś Eqipa miała podobną ilość slotów co obecnie - wtedy ludzie o dłuższym stażu przynajmniej się znali z imion i spędzali więcej czasu na rozmowach co jest też jednym z podstawowych założeń Eqipy.

Skoro znasz sytuacje serwera, śledziłeś wszystkie poczynania które teraz wypisujesz, to nic dziwnego że będziesz brał w obronę jedną stronę, moim zdaniem masz narzucony tok odpowiedzi przez kogoś, mogę się mylić, ale jakoś mi się nie wydaje.

Michusek:

W takim razie zaakceptuj to co mówią inni i nie oczekuj, że ktoś będzie Tobie pisać pięćdziesiąty raz, że pieniądze, które są ze zbiórki pieniędzy są przeznaczone na rozwój serwera. Nie dyktujesz przecież na co dokładnie zyski ze sklepu zostaną przeznaczone. https://forum.lvlup.pro/uploads/default/original/2X/0/0e2a931190faca45d0ec400facd9eebc963e9c0d.png I tu jest pies pogrzebany.

Dlaczego znowu cytujesz kawałek odpowiedzi, bez twojej wyższej wypowiedzi przed nią?, to jest kawałek odpowiedzi na to co mi napisałeś.

Michusek:

W takim razie zaakceptuj to co mówią inni i nie oczekuj, że ktoś będzie Tobie pisać pięćdziesiąty raz, że pieniądze, które są ze zbiórki pieniędzy są przeznaczone na rozwój serwera. Nie dyktujesz przecież na co dokładnie zyski ze sklepu zostaną przeznaczone. https://forum.lvlup.pro/uploads/default/original/2X/0/0e2a931190faca45d0ec400facd9eebc963e9c0d.png I tu jest pies pogrzebany.

Pieniądze ze sklepu są pewnie przekazywane na rozwój serwera, natomiast zbiórki nie do końca, to nie ja dyktuje na co idą ze zbiórek, ale po takim tekście : https://imgur.com/a/LKuVKjJ chyba raczej powinienem się domyśleć na co są przeznaczane, czy twoim zdaniem normalnym jest to, żeby wydawać na wydrukowanie nalepek (nie wiadomo jakiej ilości) a poprzedzając te nalepki prosić o pieniądze na licencje?, to jest chyba trochę zabawne.

Michusek:

W takim razie dlaczego nie ująłeś tego pytania jak normalny człowiek? 🤨 Sugerujesz coś?

Michusek:

Równie dobrze możesz przyczepić się do rekrutacji… https://forum.lvlup.pro/uploads/default/original/2X/d/d9f900381ff14df25d9a12368e1aa8adfa912412.png Tu też działa się na psychikę, co widać xd Problem jest taki, że bez tego typu informacji nie wiedziałbyś o tym, że rekrutacja jest otwarta. Tak samo z ludźmi - oni by nie wiedzieli, że są zbierane pieniądze na licencję…

Wiedzieliby, bo zawsze zbiórka przeprowadzana jest na głównej stronie, jest wytłuszczona, migająca, można napisać "Wesprzyj nas, zbieramy na licencje", prościej, i nie trzeba działać na czyjąś psychikę.

Michusek:

No dobra, a gdzie masz informacje, że pieniądze zostały przeznaczone na jakąś wycieczkę na wyspy kanaryjskie, czy na zakup auta? Zarzucasz, że pieniądze zostały wykorzystane do innych celów niż serwer, więc z pewnością masz jakąś wiedzę, o której żaden z forumowiczów nie wie - może się nią z nami podzielisz?

A gdzie napisałem coś o wyspach kanaryjskich?, nigdzie, posługujesz się znów czyimś tekstem, tak samo ty mi coś zarzucasz, i co?, twierdzisz że musiało być inaczej i że coś ukrywam, to może ty się podzielisz informacjami o mnie?, ja tylko swoje odpowiedzi argumentuje nazwą celu, NA LICENCJE.

Michusek:

Właśnie nie - to baza danych odpowiada za zbieranie danych użytkowników. Plik owszem również istnieje, ale informacje w bazie są uzupełniane o dodatkowe informacje (tj. miasto użytkownika, dla którego ma się wyświetlać dla niego pogoda). Operacje wykonywane przez skrypt odpowiadający za np. wypisanie listy użytkowników wraz z ich rangami (jak i wielu o wiele bardziej skomplikowanych operacji) opiera się na robieniu pętli w pętli. Nawet jeśli te informacje będą aktualizowane raz na minutę, dwie, to jednak powoduje, że potrzebna jest określona moc obliczeniowa, aby wszystkie te operacje powykonywać. Z tego powodu muszę Ciebie zasmucić, ale zastosowane metody przechowywania i aktualizacji danych wymaga lepszego serwera.

A skąd masz informacje jakie dane zapisują się do bazy danych co?, skąd znasz takie dokładne działanie skryptów?, no właśnie, i ty mi mówisz że jesteś nowym użytkownikiem który chciałby zapoznać się z krytyką czy też opinią?, po tym wpisie widać na czyją grasz stronę, pewnie znając świat albo jesteś jakimś wysłannikiem, albo masz tam jakąś rangę i wybielasz to na siłę, ale z tym mniejsza, to nie są skomplikowane zadania, tylko proste, no chyba że osoba która pisała to wszystko sama sobie naważyła piwa i jest to wykonane nieoptymalnie, tego nie wiem, natomiast za chwilę napiszesz że ten jeden serwer wymaga mocy obliczeniowej komputerów z nasa, czy ty uważasz że boty muszą stać na tej samej maszynie co serwer?, wystarczy pierwszy/lepszy vps z ovh za 15 zł dla 3 - 4 botów, do utrzymania tego serwera spokojnie wystarczy jakaś oferta za 50 zł, a do reszty mogą być wykorzystywane te słynne maszyny z ovh po 15 zł, na 3 takich maszynach możesz postawić już tą "całą" automatyzacje serwera.

Michusek:

Ta dyskusja toczy się wobec Twoich problemów, na Twoje własne życzenie, więc nie wymieniaj moich problemów. Nie prosiłem Ciebie o to 😉 Poza tym cały ten wątek zamienia się w jeden wielki węzeł buddyjski, więc mam prawo coś pominąć lub źle zrozumieć. W szczególności, że swoją wypowiedź pisałem o 4 w nocy.

Teraz np tą odpowiedź z vertezem też pisałeś o 4 w nocy?, mi się wydaje że to nie tu leży problem, wobec mnie?, od kiedy?, ja nie zacząłem schodzić na własne tematy, nie zaczynam pisać głupkowatych odpowiedzi, do komentarza który nie był nawet wykierunkowany do was tylko zupełnie do innej osoby, także nie wiem z czym wy macie dalej problem?.

Michusek:

Ponieważ trudno przewidzieć czym w przyszłości obdarzy Ciebie los. Za rok możesz potrzebować większej pomocy niż planowałeś z powodu jakichś nieplanowanych komplikacji, których nie wziąłeś pod uwagę. Swoją drogą w zeszłym roku dołożyłeś się do licencji? Jeśli nie, to sprawa Ciebie w ogóle nie dotyczy. No chyba, że jesteś czyimś adwokatem i działasz na czyjąś prośbę.

Ja piszę na czyjąś prośbę?, to poczytaj swoje własne wypowiedzi kierowane do mnie i ich ton, nikt ci nie każe odpowiadać tym bardziej że odpowiedź nie jest kierowana do ciebie, sam zacząłeś tą dyskusje i dalej ją ciągniesz tak jakby coś cie bolało z tego powodu że ci odpowiadam.

Michusek:

Skoro facebook pozwala innym na usuwanie twoich wyśmiewczych wypowiedzi , to znaczy, że narusza Twoje prawa do wolności słowa?

Skoro poruszamy temat z konstytucją, to wyrażając swoje zdanie, swoją wolnością słowa złamałeś polskie prawo.

Facebook nie jest polskim portalem, tam gdzie został stworzony obowiązują trochę inne zasady, to że to jest internet to inna sprawa, w normalnym życiu nie uciszyłbyś mnie bo nawet byś nie miał jak, pokaż mi w którym miejscu w komentarzu na grupie facebookowej gdzieś kogoś pomówiłem, czy napisałem imiennie o kogo chodzi?, nie, czy napisałem że imiennie ma ktoś z tego jakieś korzyści ?, nie, czy twoim zdaniem pisząc że coś jest fajnym sposobem na zarobek pomawiasz tym go?, nawet moim zdaniem na forum nikogo nie pomówiłem, to co wy robicie to spekulacje, ja mam prawo do tego samego, to co pisałem wcześniej uzasadniłem dlaczego tak a nie inaczej, jest cel na licencje, zbierana jest kwota, została uzbierana, nie ma licencji, więc kim dla ciebie byłby tak postępujący człowiek? :), zresztą mniejsza, najlepiej żebyś nie odpowiadał, wydaje mi się że robisz to specjalnie, żebym dalej to ciągnął i otrzymał bana, tylko zapomniałeś o jednym, sam mnie do tej odpowiedzi zmuszasz pisząc nieprawdę.

Michusek:

A ty wytłumaczyłeś dlaczego nie było Ciebie na serwerze? Jeśli byłbym właścicielem projektu, to chciałbym wiedzieć o wszystkich zmianach i sprawach, które się na nim dzieją. W końcu to moje dzieło i ja nad nim pracowałem przez parę lat… jeśli ktoś straciłby moje zaufanie, to straciłby rangę - proste.

Wiesz, ciężko stracić zaufanie do osoby która nic ci defakto nie zrobiła, także skoro nie wiesz o co chodzi, to nie rozumiem dlaczego dalej spekulujesz i próbujesz postawić mnie w innym świetle, z całym szacunkiem, nie wiem czy działasz tam na zlecenie, czy też nie, mało mnie to jakoś interesuje, ale skoro nie wiesz co działo się 3 lata temu, to proszę nie spekuluj jak mogło być, nawet właściciel nie może sobie mnie przypomnieć, co jest dla mnie zupełnie dziwne, żadna inna osoba w tamtym okresie czasu tak go nie wsparła jeżeli chodzi o różne rzeczy, nie o aspekt pieniężny.

Michusek:

I tego właśnie powinieneś się dowiedzieć zanim zaczniesz poruszać temat, o którym samemu nie masz dużej wiedzy. Próbuje, ale zamiast konkretnej odpowiedzi, otrzymuje spekulacje albo odpowiedzi osób trzecich które nie są w żaden sposób wiążące, nie rozumiem po co mi odpowiadacie, skoro nie macie pojęcia o sprawach które działy się jakiś okres temu, no chyba że jestem w jakimś błędzie i wszyscy tutaj wiedzą o czym piszę i są właścicielami serwera albo są w jego szeregach administracji.

Michusek:

Wydrukuj pierwszego screena, którego udostępniłem w tej wypowiedzi, opraw w ramkę i postaw przy klawiaturze, abyś nie pisał czwarty raz tego samego.

|20x20 Gacus1234:

To samo zrób z moim screenem, też go możesz ładnie oprawić, to co tam pisze trochę od siebie odbiega, coś co jest całkowicie darmowe, nie może mieć sklepu, a skoro ma i np jest tam możliwość zmiany codecu na kanale to nie jest to w pełni darmowe korzystanie, bo normalnie ZA DARMO, nie mogę sobie tego ustawić, a jest to jakby nie patrzeć ustawienie od serwera.

Michusek:

Skoro krytykujesz sposób rejestracji serwera, który jest częścią ideologii, to znaczy, że się Tobie nie podoba. Proste.

Co ma jedno do drugiego?, co ma twoja odpowiedź do mojej?, z całym szacunkiem, lecz to co napisałeś lekko nie ma sensu, ja o kozie, ty o brzozie, to że krytykuje to teraz, nie oznacza że tak było 3 lata temu, ale co niektórzy próbują mnie właśnie w takie coś wrobić twierdząc że tak musiało być i koniec!, zabawne :)

Michusek:

Forum nie jest miejscem do kierowania wypowiedzi do jednej konkretnej osoby. To jest FORUM - każdy ma prawo wyrazić tutaj opinię na poruszany temat, więc nie dziw się, że inni również aktywizują się w tym temacie. Sam do tego doprowadziłeś.

Mogę kierować swoją odpowiedź do konkretnej osoby, skoro jebanany napisał wprost do mnie parę odpowiedzi to oznacza że możesz sobie je zacytować i odpowiedzieć tak jakby to było kierowane do ciebie?, no chyba nie, gdyby aż tak mnie to bolało, to gwarantuje ci że już dawno zamiast tutaj, pisałbym na jakimś większym forum, takim bardziej ogólnotematycznym.

Michusek:

Społeczność forum ma takie same prawa jak Ty - również możemy odpierać zarzuty wystawiane przez Ciebie w stosunku do Jebananego. To nie jest miłe kiedy ktoś bez sensownego powodu “atakuje” dzieło, nad którymś ktoś poświęcił masę swojego czasu i Bóg wie co jeszcze. Jedynym powodem, dla którego napisałeś swój post jest fakt, że zostałeś zdegradowany przez właściciela.

To była odpowiedź do administratorki, nie do ciebie, coś ci się chyba z lekka pomyliło, jeżeli kogoś cytuje, i mu odpowiadam jako DO NIEGO, to nie baw się w adwokata co mi starałeś się zarzucać ok?, jesteś hipokrytą pisząc takie komentarze w moim kierunku, przeanalizuj 3x swoje słowa do mnie a potem staraj mi się coś zarzucić, taka mała prośba.

Jebanany
Jebanany

Nie zamierzam nawet już prowadzić jakiejkolwiek rozmowy na tematy poruszone w morzu offtopu wyżej.

@Gacus1234 Twoje domysły i ich absurdalne treści osiągają już apogeum i nie spodziewaj się ode mnie jakichkolwiek odpowiedzi.

Jak już przeczytałem, że kasa ze zbiórki poszła na naklejki wg. Ciebie... Podziękuje za rozmowę. Wtrącając. Naklejki ufundował mój znajomy pracujący w drukarki. Ale nie wszyscy muszą to wiedzieć. No oprócz Ciebie oczywiście. Pilnujesz nieswojego interesu bardziej niż osoba, która go prowadzi.

Nudzi mnie już te cytowanie. Odpowiadanie. Ty się po prostu przekrzykujesz. Nie możesz przyjąć do siebie tego, jak wyglada rzeczywistości.

Kiedy zrozumiesz, że nikomu nie muszę się tłumaczyć zmniejszając lub zwiększajac liczbę slotów? Osoby, które składały się na licencje mają rezerwację słota. W jaki niby sposób są oszukane lub olane przeze mnie. Już po prostu nie mogę czytać tych bzdur.

Nie licz na jakiekolwiek więcej odpowiedzi z mojej strony. Dyskusja z Tobą nie ma najmniejszego sensu. Za 5 albo 10 lat, jak będziesz starszy, wejdź tu ponownie i przeczytaj swoje żale. Będziesz chciał usunąć, ale nie będzie się dało. Nie różnisz się niczym od tysięcy osób zbanowanych na naszym serwerze ze względu na łamanie zasad, które ustaliłem ja na swoim własnym serwerze.

A wszystkich innych zapraszam na Eqipa.pl, aby się przekonali jak w rzeczywistości wyglada nasz serwer. Gdybym miał coś do ukrycia lub robił przekręty, to na pewno nie reklamowałbym się w Internecie.

Gacus1234
Gacus1234

Jebanany:

Jak już przeczytałem, że kasa ze zbiórki poszła na naklejki wg. Ciebie…

Nigdzie tak nie napisałem, czytanie ze zrozumieniem aż tak nie boli....

Jebanany:

Kiedy zrozumiesz, że nikomu nie muszę się tłumaczyć zmniejszając lub zwiększajac liczbę slotów? Osoby, które składały się na licencje mają rezerwację słota. W jaki niby sposób są oszukane lub olane przeze mnie. Już po prostu nie mogę czytać tych bzdur

Zrozumiem kiedy napiszesz jaka jest prawda, mówisz "wszyscy" ciekawe, to pokazuje coś innego https://i.imgur.com/fBzZQYg.png

undefined

I gdzie jest ta licencja ? :D

I ty mi wmawiasz że piszę nieprawdę, na stronie jakieś tam rangi są od 25 zł, nie napisałeś tego, twierdziłeś że wszyscy mają dostęp, no chyba nie.

Screeny z bodajże marca ubiegłego roku za pośrednictwem jednej strony

Jebanany:

Nudzi mnie już te cytowanie. Odpowiadanie. Ty się po prostu przekrzykujesz. Nie możesz przyjąć do siebie tego, jak wyglada rzeczywistości

Odpowiedziałeś mi raz, także fajnie że po drugim razie ci sie to nudzi, nikogo nie przekrzykuje, po prostu odpowiadam na to co inni próbują mi na siłe wcisnąć

Jebanany:

Nie licz na jakiekolwiek więcej odpowiedzi z mojej strony. Dyskusja z Tobą nie ma najmniejszego sensu. Za 5 albo 10 lat, jak będziesz starszy, wejdź tu ponownie i przeczytaj swoje żale. Będziesz chciał usunąć, ale nie będzie się dało. Nie różnisz się niczym od tysięcy osób zbanowanych na naszym serwerze ze względu na łamanie zasad, które ustaliłem ja na swoim własnym serwerze.

A wszystkich innych zapraszam na Eqipa.pl, aby się przekonali jak w rzeczywistości wyglada nasz serwer. Gdybym miał coś do ukrycia lub robił przekręty, to na pewno nie reklamowanym się w Internecie

Nie mam już zamiaru też tego kontynuować, w sumie śmiesznie że nadal mnie nie rozpoznajesz, niczego nie będe chciał usuwać, spokojnie, ja nie mam nic do ukrycia, ty jak widać chyba coś masz.

Również tą wiadomością kończe tą konwersacje, nie mam zamiatu sprzeczać się z innymi osobami, które próbują pisać na mój temat rzeczy które nie miały miejsca, i nawet nie mogą mieć zbytnio o niczym pojęcia.

Gacus1234
Gacus1234

*Ss z grudnia, nie marca.

Jebanany
Jebanany

Wracając do Eqipa.pl - jeśli ktoś ma ochotę, wstawiam kilka grafik z naszym logo, np. na tapetę. W roli głównej nasz prezencik 🎁

Wszystkie grafiki w rozdzielczości 1920x1080 w PNG.

http://eqipa.pl/wallpapers/1920x1080_1.png undefined

http://eqipa.pl/wallpapers/1920x1080_2.png undefined

http://eqipa.pl/wallpapers/1920x1080_3.png undefined

http://eqipa.pl/wallpapers/1920x1080_4.png undefined

http://eqipa.pl/wallpapers/1920x1080_5.png undefined

http://eqipa.pl/wallpapers/1920x1080_6.png undefined

Może macie jakieś propozycje? Piszcie śmiało!

Johnny2525
Johnny2525

Ja to bym chętnie zobaczył tapetę, z jakimś małym logiem gdzieś w rogu ekranu ;)

Jebanany
Jebanany

@Johnny2525 Dodałem wyżej ;)

Jebanany:

|690x388

Jebanany
Jebanany

Wróciła licencja na 512 slotów, z czego bardzo się cieszymy i zapraszamy! 😊

Jebanany
Jebanany

Dzisiaj mamy swoje 7 urodziny. Eqipa.pl powstała 7 kwietnia 2013 roku 💟

eqipa_baner_7_urodziny (1)|690x208

lolek90
lolek90

Polecam bardzo serdecznie, świetna atmosfera ❤️