TS3 + MySQL

Zombie
ts3
oski646
oski646

Mam problem z zainstalowaniem bazy mysql na teamspeaka. Prosze o jasny i przejrzysty poradnik.

adminek153
adminek153 Moderator forum.lvlup.pro

Stawianie Serwera Team Speak 3 + baza MYSQL

Pokaże jak to zrobić w krokach

  1. Logujemy się do SSH i wykonujemy:

apt-get update; apt-get install mysql-server nano mysql-client screen

  1. Dodajemy nowego użytkownika w systemie:

adduser ts3

  1. Logujemy się do bazy danych z poziomu konsoli na konto administratora:

mysql --user=root --password=

  1. Operujemy w serwerze mysql:

CREATE DATABASE IF NOT EXISTS ts3;

CREATE USER 'ts3'@'localhost' IDENTIFIED BY 'ts3';

grant all privileges on ts3.* to 'ts3'@'localhost';

ALTER DATABASE ts3 DEFAULT CHARACTER SET utf8 COLLATE utf8_polish_ci;

  1. Pobieramy serwer Team Speak3

su ts3; cd $home

wget http://dl.4players.de/ts/releases/3.0.10.3/teamspeak3-server_linux-amd64-3.0.10.3.tar.gz

tar xvf teamspeak3-server_linux-amd64-3.0.10.3.tar.gz

cd teamspeak3-server_linux-amd64

  1. Tworzymy pliki konfiguracyjne:

nano ts3server.ini

  1. Wklejamy:

machine_id= default_voice_port=9987 voice_ip=0.0.0.0 liscensepath= filetransfer_port=30033 filetransfer_ip=0.0.0.0 query_port=10011 query_ip=0.0.0.0 dbplugin=ts3db_mysql dbpluginparameter=ts3db_mysql.ini dbsqlpath=sql/ dbsqlcreatepath=create_mysql/ logpath=logs logquerycommands=

  1. Podłączenie do MySQL:

nano ts3db_mysql.ini

  1. Zawartość:

[config] host=127.0.0.1 port=3306 username=ts3 password=ts3 database=ts3 socket=

  1. Ładowanie odpowiednich bibliotek wymaganych przez konfiguracje serwera:

ldd libts3db_mysql.so

  1. Uruchamiamy:

chmod +x ts3server_linux_amd64 chmod +x ts3server_minimal_runscript.sh chmod +x ts3server_startscript.sh ./ts3server_minimal_runscript.sh inifile=ts3server.ini

SystemZ
SystemZ Admin lvlup.pro

@oski646 Z ciekawości, ile osób planujesz mieć online że sqlite nie wystarczy ? :O

oski646
oski646

Hmm może z 100 użytkowników.

SystemZ
SystemZ Admin lvlup.pro

To nie jest jakaś wybitnie wielka ilość, sqlite powinien w zupełności wystarczyć.

Jak czytałem na forum tsa administracja zalecała MySQL (a teraz już MariaDB) głównie dla ATHP czyli hosterów takich jak ja gdzie masz po 500+ slotów na jednej instancji.

Moim zdaniem szkoda zachodu na MySQL na tyle slotów. Znajdziesz mniejsze wsparcie przy tej konfiguracji, a jak coś się posypie (co się zdarza) to wtedy bardzo docenisz gotową pomoc na Internecie :slight_smile:

oski646
oski646

Już baze mamy prawdopodobnie zainstalowaną, moi technicy się tym zajmują jak i profesjonalnym mbotem.

SystemZ
SystemZ Admin lvlup.pro

Trochę martwi mnie słowo "prawdopodobnie" 😃 Spoko, życzę powodzenia z TSem :)

Maaati
Maaati

@oski646 po co zajmować się profesjonalnym mbotem skoro on sam się soba zajmuję, własnie po to on jest :) Raz zainstalowany i skonfigurowany odciaża Twoich techników :) Ale ja też życzę powodzenia :) @adminek153 powiedz mi to poradnik Tworzony przez Ciebie? P.S @oski646 nie wiesz czy masz bazę danych a mbotem się zajmuja ?:p

Maaati
Maaati

Jeszcze jedno tak z Ciekawości możesz podać adres ip serwera chętnie ogladne :slight_smile: