Tworzenie bazy danych MySQL w DirectAdmin

Zombie
www, mysql, nieaktualny, directadmin
adminek153
adminek153 Moderator forum.lvlup.pro

Wstęp

Niemal każda strona musi mieć bazę, na której zapisywane są różne dane. Dzięki temu poradnikowi dowiesz się jak stworzyć taką bazę w DirectAdmin.

Tworzenie bazy danych

Aby rozpocząć tworzenie nowej bazy danych należy przejść do zakładki Zarządzanie MySQL: 690x260

Po tym należy wybrać opcję utwórz nową bazę danych: 406x499

Wypełnić te funkcje: 690x162

  1. Nazwa bazy danych – tutaj należy wprowadzić nazwę bazy (nazwę należy wpisać bez spacji).
  2. Nazwa użytkownika – tutaj wpisz nazwę użytkownika do logowania lub dodaj tę bazę do istniejącego użytkownika (nazwę należy wpisać bez spacji).
  3. Hasło użytkownika – tutaj możesz podać swoje hasło lub użyć przycisku losowe, który wygeneruje Tobie hasło.

I gotowe, otrzymamy potwierdzenie całego procesu:

690x226

SystemZ
SystemZ Admin lvlup.pro

Jak coś to tu jest podobny wątek, wklejam żeby łatwiej znaleźc.

https://lvlup.rok.ovh/t/baza-mysql-tworzenie-i-zarzadzanie/31

adminek153
adminek153 Moderator forum.lvlup.pro

Oj faktycznie mój błąd, nie sprawdziłem czy taki wątek nie istniał wcześniej, przepraszam 😐

SystemZ
SystemZ Admin lvlup.pro

Twój poradnik ma inne keywordy więc może łatwiej będzie go znaleźć, nic nie szkodzi :slight_smile:

Mateuszeeek
Mateuszeeek

Mam ten problem, lecz twój poradnik mi nie pomógł. Mam zupełnie inne menu możesz mi pomóc ? Bez%C2%A0tytu%C5%82u|690x450

Timo
Timo Moderator forum.lvlup.pro

Jak widzę, masz panel Administratora Direct Admin. Utwórz nowego użytkownika (a z tego co widzę najpierw resellera a przez niego użytkownika) i tam zarządzaj swoją domeną ;) EDIT: Widzę, że po prawym boku masz wybór. Wejdź w Użytkownik.

Mateuszeeek
Mateuszeeek

dzięki <3 od wczoraj hosting mi nie potrafił powiedzieć krótko i zwięźle o co chodzi...

Mateuszeeek
Mateuszeeek

a i jeszcze jedno bo nie mam uprawnień by stworzyć bazę jak to zmienić?

Timo
Timo Moderator forum.lvlup.pro

Jeśli jako użytkownik, to pewnie musisz je sobie przydzielić z konta Administratora.

Mateuszeeek
Mateuszeeek

Chodzi mi o to, jak mogę to zmienić?Bez%C2%A0tytu%C5%82u|690x431