Tworzenie kodów zapasowych przy autoryzacji 2FA

Poradniki
zabezpieczenia, forum
Jakub
Jakub

Cześć, Tutaj dowiesz się jak utworzyć kody zapasowe dla autoryzacji 2FA. NO OK, PO CO MI TO? Jeśli masz odpaloną autoryzację 2FA i usuniesz apke czy utracisz telefon bądź przez jakieś zdarzenie losowe utracisz dostęp do urządzenia z którego możesz uzyskać kod autoryzujący to możesz użyć zapasowego kodu. JAK TO ZROBIĆ? Klikamy na swój awatar i przechodzimy do zakładki "Ustawienia". brave_cawvWZdlr3|499x300 Następnie wchodzimy w zakładkę "Zarządzaj autentykacją dwuetapową". brave_lSFN3caHsr|612x110 Forum zapyta nas o obecne hasło, podajemy je w celu weryfikacji ,że my to my. brave_nhtjCu6OUU|572x227 Kolejno klikamy w ikonę przy napisie "Włącz kody zapasowe" brave_FssbK8X5bg|601x73 Potwierdzamy , że chcemy wygenerować kody zapasowe kilkając w przycisk "Włącz". brave_MKcyb7vf24|690x172 Gotowe, mamy nasze kody. brave_Q6dhOslYS3|690x459 ZAPISZ KODY W BEZPIECZNYM MIEJSCU, NIKOMU ICH NIE PODAWAJ I POSTARAJ SIĘ ICH NIE UTRACIĆ!

NIE MAM KODÓW, NIE MAM URZĄDZENIA NA KTÓRYM GENEROWAŁY MI SIĘ KODY, CO TERAZ? Spokojnie, wyślij na adres email forum@lvlup.pro emaila ze skrzynki na którą masz konto na forum, że prosiłbyś o wyłączenie autoryzacji 2FA, w emailu powinna znajdować się informacja o adresie IP z którego tworzyłeś konto bądź nazwa operatora ISP na którym tworzyłeś konto.

|84x126Poradnik miesiąca: kwiecień 2020

logixdev
logixdev

Obrazki w poradniku przestały działać, co znacznie utrudnia zrozumienie treści i wygląda niezbyt estetycznie. 😔

Jakub
Jakub

Poprawione, dzięki za info :slight_smile: