Tworzenie kont na aimpanelu

Poradniki społeczności
aimpanel
JanekJaran
JanekJaran

Z powodu, że z forum aimpanelu korzysta mało osób przeklejam tu mój poradnik do zakładania kont w panelu. Link do oryginału: http://forum.aimpanel.pro/t/poradnik-tworzenie-i-generowanie-hasel-do-kont-uzytkownikow/187


Ponieważ, jeszcze nie działa dodawanie kont z poziomu aimpanelu, przedstawiam sposób na tworzenie kont poprzez edycję pliku. Niestety nie został jeszcze wprowadzony system uprawnień, który bardzo by się przydał. Zakładam, że posiadasz klienta SFTP plików, umiesz się nim posługiwać i umiesz łączyć się przez ssh.


Logujesz się do SFTP za pomocą danych otrzymanych od hostingu na konto najwyższego administratora - root undefined Po zalogowaniu przechodzisz do katalogu: /usr/local/aimpanel/app/fdb/user 533x499 Następnie pobierasz plik admin Łączysz się przez ssh do konta roota gdzie wpisujesz aimpanel admin reset Kopiujesz hasło które ci się wyświetliło, jest to obecne hasło do konta admin Hasło, które miałeś wcześniej będzie hasłem do 2 konta 517x143 Teraz otwierasz i edytujesz plik który pobrałeś, jako przykład, zakładam, że chcę założyć konto o nazwie "Pon3" Zmieniam nazwę Pliku na Pon3, oraz wartość username na Pon3 503x500 Zapisujesz plik i wrzucasz tego samego folderu przez SFTP. Możesz się już zalogować na swoje nowe konto, przy użyciu danych: Login: Pon3 Hasło: Takie, jakie było wcześniej do konta adminisrtratora W celu zachowania bezpieczeństwa, można wygenerować więcej haseł


Dziękuję, za korzystanie z mojego poradnika. Masz z problem? Pisz pod tym wątkiem.

Nieznajomy11
Nieznajomy11 Moderator forum.lvlup.pro

JanekJaran:

Niestety nie został jeszcze wprowadzony system uprawnień, który bardzo by się przydał. Mowiles juz.. D:

A tak ogolnie, to obrazki nie dzialaja.

JanekJaran
JanekJaran

Pisałem, że przyklejam. Dzięki za informację naprawię grafiki. To jest spowodowane faktem, że wrzuciłem je bezpośrednio do forum aimpanelu zamiast na pośredni hosting grafiki. Zaraz postaram się je naprawić.

Kevin94
Kevin94

przydatne 😃 ja dodam też od siebie w razie jak by ktoś zapomniał hasło admina do standardowego konta po instalacji aimpanelu wystarczy wejść na konto root i wpisać sudo -u aimpanel /usr/local/aimpanel/app/artisan admin:create i wygeneruję nam nowe hasełko

Timo
Timo Moderator forum.lvlup.pro

Albo aimpanel admin reset :)